Fatih ağını BT sınıfına dağıtma

Kodla Büyü

huseyinnn

Aktif Üye
Merhabalar Fatih ağını BT sınıfına dağıtırken sıkıntı çekiyorum. Sorunum şu ki Switch ile bazen 3,bazen 2, genellikle 1 pc internet verirken(bu pcleride random belirliyor) diğer portlara vermiyor 3 farklı swicth deneme rağmen olamadı. Diğer PClerdeki sorun ise ; yerel ağ bağlantısı geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

FAtih interneti sistem odasından her çıkış sadece 1 bilgisayara verilecek şekilde ayarlanıyor hocam. Sadece ve sadece Bilgisayar odaları için bir portu açıyorlar çoklamak için. Eğer bilgisayar odası portu açık değilse sorun ondan kaynaklıdır. Ya da sistem odasında kablonun yerini değiştirdiyseniz ondan sorun olabilir.

FAtih interneti sistem odasından her çıkış sadece 1 bilgisayara verilecek şekilde ayarlanıyor hocam. Sadece ve sadece Bilgisayar odaları için bir portu açıyorlar çoklamak için. Eğer bilgisayar odası portu açık değilse sorun ondan kaynaklıdır. Ya da sistem odasında kablonun yerini değiştirdiyseniz ondan sorun olabilir.
Hocam taktığım portu BT için açtılar. garip olan şu ki 3 pcye kadar internet veriyor. diğer türlü olsa sadece 1 pcye verir. Şuan da 1 pcye veriyor mesala 1 saat önce 3 pcye veriyordu

Altyapıyı hangi şirket yaptıysa arayıp portu açtırıyorsunuz.
Uzak erişim ile açıyorlar

• Beğen
Tepkiler: mse
hocam önceden direk bakanlığın bilgi işlem daire başkanlığından fatih altyapısına bakan birimi direk arayarak bu işlem halloluyordu. şimdi işi bir prosedüre yani bürokrasiye bağlamışlar form ıvır zıvır dolduruyorsun koordinatörle bir görüş derim.

Ben dağıtımı sorunsuz yaptım 21 bilgisayara dağıttım sadece bilgisayarlarda gelip gidiyordu switch i değiştirirdim o sorunda düzeldi..

size tavsiyem eğer arıza bildiriminize 2 gün içerisinde cevap gelmiyorsa il btkoordinatör mailine durumu açıklayan bir mail yazın sorun daha hızlı çözülüyor. Çözülmeseydi iyimiydi o ayrı bir konu ama benm sorunum port anlamında çözüldü fakat farklı sorunlar doğurdu :)

internetten başvuru yaptım.
netaş'tan aradılar.
eba destek noktası için kullanacağımı söyledim.
48. portu ip dağıtıma açıyorum dedi.
daha denemedim usb kablosuz ile idare ediyorum şimdilik.

Geri