Fatih Bt rehber ogretmen sosyal kulup ekdersi alirmi?

Kodla Büyü

gzegen

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaslar sorum açık
Fatih bt rehber ogretmeniyim
bu sene bizim burada ilce mem tarafindan resmen belirtilen kodlama kulubu acilsin talimatina istinaden senebasi kurulda kizilay yesilay kutuphane vs gibi birde kodlama kulubu kuruldu. Idarenin bana sordugu soruyu sizlere yonelteyim diger kulupler gibi 2 saat ekders verilecekmi size
Bende acikcasi net bir bilgi bulamadim sizlere sorayim dedim. Sizce aliniyormu ekders

BTR yonergesi guncellenmeli. Birçok okulda bu durum var. Madem sorumluluk alıyoruz diğer öğretmenler gibi bizde ek dersi alabilmeliyiz. Bazı okullarda zorla sınıf veriliyor. Yada okulda işler yürümesi için fedakarlık edip sınıf alınıyor. Niye ek ders verilmesin?

Hocam bizzat eğitici rehber öğretmen ağzıyla söylüyorum. Kesinlikle ücretini de Ekstra dan alırsınız.

BTR yonergesi guncellenmeli. Birçok okulda bu durum var. Madem sorumluluk alıyoruz diğer öğretmenler gibi bizde ek dersi alabilmeliyiz. Bazı okullarda zorla sınıf veriliyor. Yada okulda işler yürümesi için fedakarlık edip sınıf alınıyor. Niye ek ders verilmesin?

Bence tam tersini savunmak daha doğru olur, yoksa zaten btr lik yaparken bir de rehberlik kulüp etkinlik angaryaları sırf "madem yapıyoruz ek dersini alalım" diye diye 3-5 ek ders için üstümüze kalacak.
Yani madem ek dersini almıyoruz kulübü de rehberliği de almayalım mantığını savunmak daha mantıklı.

Bence tam tersini savunmak daha doğru olur, yoksa zaten btr lik yaparken bir de rehberlik kulüp etkinlik angaryaları sırf "madem yapıyoruz ek dersini alalım" diye diye 3-5 ek ders için üstümüze kalacak.
Yani madem ek dersini almıyoruz kulübü de rehberliği de almayalım mantığını savunmak daha mantıklı.
Kimse ne angarya nede 3-5ekders hesabında değil. Okul büyük mecburen elimizi taşın altına koyuyoruz. Zaten bu hal istenilen bir durum değil zoraki ,istenmeden verilen durumlar için söyledim.

Hocam ilce mem muduru bizzat toplantida soyledi bizlere ve yine okul müdürleri ile yaptigi toplantida müdürlere de kodlama kulubu kurulacak diye. Ee demisya emir büyük yerden simdi kurmuyorum deme sansi olurmu olmaz. Idarede acikcasi duz mantik madem kulubu olanlara veriliyor hocayada soralim nasil yapalim diye dusunmus aradilar. Bende bisi diyemedim simdi iki durum var 1. Kulubun ister istemez işlerini yapacagiz bedava yada 2. Olarak kulubun isini ekdersle yapacağız, ha yonetmelikde yonergede yok dayanak yok bizde yokmus ekders sayin idare deyip mecburen almadan yapacagiz. Artik bir duzenleme gelirmi gelmezmi o da bizim bransin bir cok mevzusunda olduğu gibi belirsiz kalacak.
Bir üst mesajdaki hocamin dedigi gibi mesele 3 5 saat ekdersden ziyade isin bizlere mecburiyet olarak sunulmasi.
Ilce mem muduru bilirmi ki bt sinifi yok siniflar 40 kisi akilli tahtalar yok. Projeksiyonlarin yarisi calismiyor. Kitap yok gel ders anlat yok mufredat degisti yok kodlama.

Ortada pc yok akilli tahta yok projeksiyon yok gelde Kodlama :)

Geri