Fatih BT ucunu kablosuz dağıtma

Kodla Büyü

toprak60

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ana binamızda faz2 ET ler ile beraber fatih projesi alt tapısı tıkır tıkır çalışıyor. Yeni yapılan ek binamıza sağdan soldan bulunan 4 adet ET takıldı. Ana binadaki BT sınıfındaki switch den bir ucu 50 mt kablo ile ek binanın idare odasına çektim. Ek binamızdaki idare odamızda internet var.
Artık bundan sonra ek binadaki ET olan sınıflara kablo çekmek istemiyorum.

Ön bilgiyi verdikten sonra asıl soruyu kısaca sorayım.
Fatih alt yapısında bulunan BT ucuna access point takarsam internetimizi kablosuz olarak dağıtabilir miyim?
Ya da başka bir önerisi olan var mıdır?
Teşekkürler

Son durum nedir bilmiyorum ama 3 yıl önce bt sınıfı ağına taktığım access point kablosuz olarak bağlantıyı paylaştırmadı. Normal switch ise 3 tane taktığımız oldu sıkıntı yok kabloluda

Biz kütüphanemize Ap taktığımızda okulun tüm interneti kesiliyor. Çıkarınca normale dönüyor.

Normalde olması lazım ama olmadı bende de. Cihazın dağıttığı ip ile Fatih AP nin dağıttığı ip yapısı farklı bundan mı olmuyor anlamadım. Swicth çalışıyor normalde bir de modemi genişletici modunda çalıştırmak istedim olmadı.

BT ucu olmalı. Yoksa port kapanabiliyor. Ayrıca AP'nin DHCP'si kapalı mı açık mı onu hatırlayamadım.

Ana binamızda faz2 ET ler ile beraber fatih projesi alt tapısı tıkır tıkır çalışıyor. Yeni yapılan ek binamıza sağdan soldan bulunan 4 adet ET takıldı. Ana binadaki BT sınıfındaki switch den bir ucu 50 mt kablo ile ek binanın idare odasına çektim. Ek binamızdaki idare odamızda internet var.
Artık bundan sonra ek binadaki ET olan sınıflara kablo çekmek istemiyorum.

Ön bilgiyi verdikten sonra asıl soruyu kısaca sorayım.
Fatih alt yapısında bulunan BT ucuna access point takarsam internetimizi kablosuz olarak dağıtabilir miyim?
Ya da başka bir önerisi olan var mıdır?
Teşekkürler

hocam aynı durumdayım. ne oldu durumu çözebildiniz mi acaba?

Modemi router olarak kullanabilir veya access point ile yapabilirsiniz. Ben yapmadım ama yapan arkadaşları gördüm. BT sınıfından çıkış almanız lazım. Diğer portlar kapalıdır.

Forumda bir mail adresi vardı ama bulamadım. Oraya mail atınca gün içinde dönüyorlar demişlerdi. Ama BT sınıfınız yoksa açarlar mı bilmiyorum.

Normalde olması lazım ama olmadı bende de. Cihazın dağıttığı ip ile Fatih AP nin dağıttığı ip yapısı farklı bundan mı olmuyor anlamadım. Swicth çalışıyor normalde bir de modemi genişletici modunda çalıştırmak istedim olmadı.
hocam modemin dhcp sini kapattınız mı

Hocam okulumuzda bt sınıfı yok. Port açtırmamız mümkün mü acaba?

Açarlar mı bilmiyorum, okulun mail adresinden mail atmıştım. 1 saat içerisinde telefonla bana döndüler. Buradaki herhangi bir porta istediğimiz kadar switch takabiliyoruz. BT sınıfı haricindeki tüm çıkışlara sadece 1 cihaz bağlayabiliyoruz.

Geri