Fatih BTR Anadolu Lisesinde Çalışanlar

Kodla Büyü

bulent23

Site Gezgini
Fatih BTR Anadolu Lisesinde Çalışan arkadaşlar okulda 40 saat duruyorlar mı? eski btr de ders saati yazıyordu. ama Fatih btr de saat belirtilmiyor programa Fatih btr yazılır diyor. bizim 40 saat okulda kalmamız bence çok büyük haksızlık. okullarınızdaki uygulama nedir?

Hocam ben 40 saat duruyorum dersen ki inceledin araştırdın da mı duruyorsun? Hayır. Ama okulumun idaresi anlayışlı yani kendi açımdan gerginlik oluşturacak bir durum yok. Yönetmelik biraz karmaşık nereye çekersen oraya gidiyor gibi.

özel bir durumunuz varsa (çocukları okuldan alma, bırakma vs vs ) idarenizle konuşun anlayışlı iseler sorun çıkmaz. ben de yeni yazıda bir zorunluluk var mı bilmiyorum. ve eğitim öğretim saatlerinde okuldayım yani 40 saat. ama istediğimde gidebiliyorum işim olunca. okulda çalışmayan akıllı tahta ve sorun yoksa sıkıntı olmuyor.

Kural okuldaki son ders bitene kadar diye biliyorum. Sabah birazcık geç gidiyorum, öyle araları okulda duruyorum, akşam genelde zamanında çıkıyorum. idare anlayışlı olduğundan sorun olmuyor.

Çok değil mi 40 saat arkadaşlar. Nerde yazıyor 40 saat durulacak diye hayret bir şeysiniz ha!

Madem okulu siz açıp - siz kapatıyorsunuz, az daha erken gelin de kaloriferleri de yakın bari. Yazıda kaloriferleri yakmaz demiyor çünkü. İsteseler oraya 30 saat yazarlardı, altına da kaloriferleri yakmaz derlerdi :lol:

Ben 40 saat olduğunu sizden duyuyorum koordinatörlerimiz bile böyle bir şey söylememişti. Sabah geç gelip okulun son ders zili bitiminde de çıkıyorum olması gereken de bu bence. Bazen 6 ya kadar uğraştığım da oluyor ama bu benim tercihim. İdarem çok iyi bu konuda.

Sürekli tartışılan ama çözülemeyen komik konu...

18 saat ek ders alıyoruz diye 30 saat çalışırım demek yanlış olur. Neden? Çünkü biz girdiğimiz ders için ek ders almıyoruz. Ek ders fiilen girilen ders için verilir. Biz öğrencinin karşısına çıkıp ders anlatmıyoruz. Biz ek dersimizi ek ders yönetmeliğinin bilmem kaçıncı maddesine göre alıyoruz.

Görevlendirme metnini okuduysanız orada bol bol eğitim öğretim saatleri yazıyor ancak çalışma saatleri şudur dememiş.

Buradan çıkacak sonuç nedir derseniz okul idaresi ile sizin aranızda bitiyor herşey. 8)

Sayın hocalarım şu tartışmaları bırakın artık. Okul anlayışlı değilse o okula istemeyin başka okula isteyin. Anlayışlı ise zaten geliş gidiş size kalmış birde vicdanınıza. İşiniz varsa tahta arızalı ise kalıp yapmalı. ha işiniz bitti dışarıda işiniz var çıkıp gidebilmelisiniz. Ben 30 saat girerim deyip saat 2 de gitmek isterseniz okul idareleride ona göre girişinizi, öğle arasında gelme gitmenizi takibe başlarki o zaman yaptığınız işten zevk alamazsınız.
Ne demişler Önemli olan SEVGİ - SAYGI - ANLAYIŞ :)

arkadaşlar niye bu kadar 40 veya 30 diye diretiyorsunuz

sizin bu tavrınız idarenizin bütün günlerin ilk 2 ve son 2 saatine ders koymasıyla da sonuçlanabilir.

idareniz anlayışlı ise siz üzerinize düşen görevleri yapıyor iseniz okula geliş gidiş saatleriniz çok önemli değil.

bugün geç geldim öğleden sonra olmayacağım mesela. ama başka bir gün 6-7 ye kadar durabilirim tahtalardan dolayı

önemli olan okuldaki işlerin (bize düşen) yürümesidir.

idarecilik yapmış biri olarak da sabah 6 dan akşam 6 ya kadar durup 18 saat ek ders almışlığım da var

buna ne diyelim şimdi

Bizim okul 08,15 giriş çıkış 15,40... Günde 8 saat ders haftada 40 saat ders var. Ben elimden geldiğince tahtalar, tabletler, dijital pano, EBA şifresi, Kurs işlemleri derken zaten bahsettiğiniz 40 saat geçiyor. İş yapmazsam ben de sıkılıyorum. İdarem çalışmam konusunda sağ olsunlar hep yanımdalar. Gün içinde bir-iki saatlik işim olduğunda sağ olsunlar sorun olmadan çıkıp gidiyorum. Ha bazen de tahtalara sistem yüklemesi yapıyorum 45 dk sürüyor imaj işlemi.. O zaman da eve 17.00 gbi gidiyorum.. Yani biraz da okul idaresi ile olan ilişkilerimizle de doğru orantılı arkadaşlar. Buradan okul idaresine şirinlik yaptığımı, "ne iş olursa yaparım abi" mantığını çıkarmayın.. Ben sadece aldığım maaşı ve ek dersi hak edip gönül rahatlığıyla evime aileme dönmeyi istiyorum.. Herkese güzel bir ikinci yarıyıl diliyorum..

Arkadaşlar önceki Btr de ders saatleri diyordu. Yeni Fatih BTR de ben göremedim arkadaşlardan bulan varsa bilgilenirsek sevinirim.

görevlendirme ile çalışıyoruz değil mi, görevlendirme müdür yardımcısı nasıl çalışıyorsa bizde öyle çalışıyoruz... 18saat ekders ücreti ödeniyor olması 30 saate girmek anlamında değildir.
erken girin geç çıkın farketmez işler yürüsün yeter. 30 40 saat hesabı yaparsanız üzülürsünüz.

oziie' Alıntı:
Çok değil mi 40 saat arkadaşlar. Nerde yazıyor 40 saat durulacak diye hayret bir şeysiniz ha!

Madem okulu siz açıp - siz kapatıyorsunuz, az daha erken gelin de kaloriferleri de yakın bari. Yazıda kaloriferleri yakmaz demiyor çünkü. İsteseler oraya 30 saat yazarlardı, altına da kaloriferleri yakmaz derlerdi :lol:
:+1:

Bence Necdet Sarı hocam açıklasın. Metni yazan o.
Gerçi başka bir konuda önceki BTR görevlendirme tereddüte düşülen hususlar yazısında yazdığı maddeye açıklama olarak görevlendirmenin heryerde mesai saati olarak yapıldığını ve bu sebeple normalde 08-17 arasında kalmamız gerektiğini fakat bunun önüne geçmek için okuldaki ders saatlerinde görevli olduğumuz şeklinde düzenleme yaparak okulda ders varken bizim görevli olmamızı sağladıklarını söylemişlerdi.

Ama FBTR'de yazı yoksa durum eskisi gibidir demektir bence. Okul ders saatleri içerisinde görevliyiz yani.

Arkadaşlar bırakın iyi niyeti fedakarlığı falan işinizi gerektiği gibi kimsenin insiiyatifine bırakmadan yapın ilerde sıkıntı olur. bu işin bi kuralı yönetmeliği olur. Yazıda dediğiniz gibi mesai ile ilgili bi madde yok. Bence onun bi an önce değiştirilmesi gerekir. Her okul kendi kafasına göre müdür insiyatifine göre hareket etmemeli...
şimdi ortaokuldaki öğretmen 30 saat bulunacak aynı ekderi alacak lisede bulunanlar 40 saatle aynı ekderi alacaklar burda bi boşluk var bunun yazıda açıkca belirtilmesi gerekir.

rohun' Alıntı:
Arkadaşlar bırakın iyi niyeti fedakarlığı falan işinizi gerektiği gibi kimsenin insiiyatifine bırakmadan yapın ilerde sıkıntı olur. bu işin bi kuralı yönetmeliği olur. Yazıda dediğiniz gibi mesai ile ilgili bi madde yok. Bence onun bi an önce değiştirilmesi gerekir. Her okul kendi kafasına göre müdür insiyatifine göre hareket etmemeli...
şimdi ortaokuldaki öğretmen 30 saat bulunacak aynı ekderi alacak lisede bulunanlar 40 saatle aynı ekderi alacaklar burda bi boşluk var bunun yazıda açıkca belirtilmesi gerekir.
ortaokuldayım(iho), 36 saat duruyorum. yani 4 saat fark var sadece.. düz ortaokullarda da 35 saat toplam ders.

rohun' Alıntı:
Hocam yönetmeliği var zaten. Eğitim Öğretim saatleri içinde diyor zaten. Okulda dersler kaçta başlıyor mesela 08.00 da kaçta bitiyor 16.00 da ise sizin çalışma saatleriniz bu saat aralığıdır.(Öğle tatili hariç)

30 saat veya 40 saat diyenler hangi resmi yazıya dayanarak bu yorumları yapıyorlar?

30 saat 40 saat olayını fazla dillendirmeyin. Yoksa kuralları daha kötü olan aleyhimize bir resmi yazıyla karşılaşabiliriz. Şimdilik en az 30 saate kadar çalışın. Daha fazla kalanlar durumdan memnun olabilir ama idareye de bir şekilde aslında bu kadar ders saati kalmak zorunda olmadığını laf arasında söylesin.

okulunuzun ders saati ne zaman başlıyorsa o saatte mesai başlar
okulun son ders saati ne zaman bitiyorsa o zaman mesainiz biter.
şükür memnunuz. Allah bu günümüzü aratmasın...

son yazının 9. maddesi kendi okulunun çalışma saatlerine göre çalışır şeklinde yorumlanamaz mı?

Ekli dosyalar

• btr çalışma saatleri.png
    btr çalışma saatleri.png
    40.8 KB · Görüntüleme: 230
Duruyoruz hocam. Ders 8:15 de başlıyor, 12:15 ile 13:00 arası öğle arası, çıkış 15:20 de. Hatta bazen işlerim yarım kalıyor 16:00 a kadar bile kaldığım oluyor

Geri