Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Fatih BTR - Kulüp Ücreti

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında bil_tek&yaz tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bil_tek&yaz

bil_tek&yaz Aktif Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    Fatih BTR görevini üstlenip kulüp çalışmalarına katılıp ücretini alan var mı?

Örneğin 2 gün dersi olup 3 gün Fatih BTR olan birisi btr olmadığı günler kulüp çalışmasını yürütemez mi?

2. bilgisayar51

bilgisayar51 Aktif Üye

Hocam,

Kulüp çalışmaları ders saatleri dışında yapılır.

3. bil_tek&yaz

bil_tek&yaz Aktif Üye

O zaman kulüp çalışmasını yürütebilir ücretini alabiliriz.

4. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Formu takip etmiyorsunuz galiba.Bu konuyla ilgili çok başlık açıldı.Ders dışı etkinlikler( kurs,egzersiz,belleticilik,klüp vb.) Ekdersi alınır.

bilgisayar51 bunu beğendi.
  5. bil_tek&yaz

bil_tek&yaz Aktif Üye

Hocam bu konu ile ilgili bir resmi yazı var mı acaba. Araştırdım bulamadım.

6. bznesm_srkn

bznesm_srkn Seçkin Üye Seçkin Üye

kesin mi çoğu yerde ödenmiyor

7. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Btr'ye kulüp görevi verilmez. Verilmek zorunda kalınsa bile ücret ödenmez.
    Kulüp görevi ve şube rehber öğretmenliği görevi belirli bir güne mahsus olmayıp hafta boyunca görev ve sorumluluğu devam eden görevler olduğu için..
    Nöbette ise o gün başlar ve o gün biter.

8. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

alır sınıf klüp nöbet ücretlerini alır hiç bir sorunda yaşanmaz ödemeyen sonra ek dersine ekler öder bunla ilgili yazı vardı ödenir die
    ha şu fikre bakarsak çalıştığım bazı idarecilere göre bilgisayar öğretmenleri yatıyor aldığı maaş bile çok, ek ders ne kelime.....

bil_tek&yaz bunu beğendi.
  9. bil_tek&yaz

bil_tek&yaz Aktif Üye

Hocam yazı varsa atar mısınız?

10. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Varsa yazı buraya ekleyiniz. BTR yazısında görev verilemez diyor. Nöbette bakanlığın yazısı olduğu için ücret veriliyor.
    Eğer yazıyı eklerseniz 36*2=72 saat yaklaşık 1000 tl para güzel olur.
    .. Nöbet ücreti için gelen yazıya bakarak şunu söyleyebilirim: Eğer ders dışı saatlerde yapılırsa verilir ama kim okul bittikten sonra kulüp çalışması yaptırıyor? eğer yapan varsa dilekçe ile başvurursa alabilir.

11. ucamus

ucamus Süper Üye Süper Üye

ALIR DİYEN NEYE GÖRE ALIR DİYOR BUNUNLA İLGİLİ RESMİ YAZI VARSA BUYURSUN GÖNDERSİN BİZDE BİLELİM

12. mesafeli

mesafeli Seçkin Üye Seçkin Üye

-Alan arkadaşlar var mı?
    -evet var. Bi punduna getirerek sizde alabilirsiniz
    -peki aldığınız ücretin resmi bir dayanağı var mı?
    -tabiki hayır. Mevzuata göre btr olanlar yalnızca nöbet ücreti alabilir(onunda şartı var.tüm gün dersinizin olduğu güne konacak nöbet)
    Olayın özeti budur sayın hocam. Yalnız dikkat edin aldığınız sınıf,klüp ücretlerini yıllar sonra faiziyle ödemek zorunda kalmayın

bil_tek&yaz bunu beğendi.
  13. ustad.1907

ustad.1907 Site Gezgini

Kulüp alamaz arkadaşlar. BTR 18 saat ek ders alır. 15 saate kadar derse varsa girmek zorundadır. Yoksa girmez.
    alır diyenler neye göre diyorsunuz.

14. bilgisayar51

bilgisayar51 Aktif Üye

Habib OCAK Hoca böyle yazmış.

Soru 42: FP-Btr olarak görevlendirilen öğretmenlere Sosyal Kulüp verilir mi?

Cevap: Millî Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 5. Maddesinin (3) bendinde " Sosyal etkinlik çalışmaları, öncelikle ders saatleri dışında uygulanır. Bu çalışmalar zorunlu hâllerde ders saatleri içinde de uygulanabilir." denildiğinden FP-Btr olarak görevlendirilen öğretmenlere Ders saatleri dışında Sosyal kulüp verilebilir ve Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 6. Maddesinin "(5) Okul öncesi ve sınıf öğretmenleri ile bölüm, atölye ve laboratuvar şefliği görevi verilen öğretmenler hariç olmak üzere, örgün eğitim kurumlarında ilgili mevzuatında belirtilen sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görevlendirilen öğretmenler ile sınıf veya şube sorumluluğu verilen sınıf/şube rehber öğretmenlerinin bu görevlerinin haftada 2 saati ek ders görevi sayılır. Bu dersler, ders dağıtım çizelgesinde "Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri" adıyla gösterilir. Bu kapsamda aynı kişiye hem danışman öğretmenlik hem de sınıf/şube rehber öğretmenliği görevi verilmesi hâlinde sadece bir görev için ek ders ücreti ödenir." maddesi gereğince ekders ücreti ödenebilir.

http://www.webdeogren.com/forumeski/index.php?topic=7662.0

ofkar bunu beğendi.
  15. Akyürekli

Akyürekli Site Gezgini

Ben geçen sene rica üzerine aldım. Ücretsiz. Formaliteden yazdılar adımı bir arkadaşın yanına.

16. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

3-4 yıldır alanlar biliyorum.

17. aobulbul

aobulbul Site Gezgini

hocam arkadaşın birinin okuluna bakanlık müfettişleri geldi. BTR görevi yapan öğretmenin kulüp ücreti alıp almadığını sordular. Kulüp ücreti alıyordu. Müfettiş, bunu BTR alamaz dedi, ders dışı faaliyet falan denilse de okul taşımalı eğitim merkezi öğrencilerin bir çoğu okul bittikten sonra gidiyor ve her okulda olduğu gibi bu kulüp işleri fiilen yerine getirilmediği için tutar dalı olmadı ve aldığı ekdersleri iade etmek zorunda kaldı.
    Yönetmelikte Habib OCAK hocamın bahsettiği gibi ders dışı faaliyet olduğu için ve BTR Öğretmeninin görevi ders saati sonunda bittiği için bu ücret alınabilir. İşinizi sağlama almak adına gerçekten ders dışında bu çalışmaları yaparsanız kimse de tutup bunu geri öde diyemez.
    Arkadaşımın yaşadığı olayda taşıma merkezi de olsa 3-5 öğrenci ile gerçekten kulüp çalışması yapmış olsaydı bunu çok rahat şekilde kanıtlayabilirdi. Zaten müfettişlerin de çok iyi bildiği bir nokta bu kulüp çalışmalarının fiilen yapılmadığı.

bilgisayar51 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal