Fatih fiberde windows update- çözüldü

Kodla Büyü

talcid

Aktif Üye
arkadaşlar fatih fiber de windows update veya microsoft birşey indirdiğimde cok uzun sürüyor . Bu sorunu nasıl düzeltebilirim.
Örnek 3 gb bi dosya ya 11 gün diyor

karşı taraftan olsa gerek, sunucu yeterince hızlı gönderemiyor.

Evet hocam update işlemi dediğiniz kadar olmasa da çok yavaş oluyor

Filtrelemeden kaynaklı sıkıntı var galiba. Microsoft Security Essentials'ın virüs veritabanını bile güncelleyemiyor.

sorunu düzeltmenin yolunu buldum.
başlat + çalıştıra + CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayarak ''Yönetici olarak çalıştır'' seçeneği ile açınız. Açılan pencereye SFC/SCANNOW yazıp ENTER tuşuna basınız. Sistem taraması %100 olunca bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol ediniz.

bilgisayar yeniden başlayınca 3 gb dosya 30 dk indi.

gerekli link
https://answers.microsoft.com/tr-tr...anın-bir/5eccaad0-8099-4f1b-a171-1f37f656664d

Windows update i komple kapatınca çözülmez mi, aynı sorunn bende de var, güncelleme yaparken öğretmenler de yüklenince habire mavi ekran verip kapanıyor tahtalar. Güncellemeri yaptırsam 24 tahta için çok uğraşmam lazım

Tahta düzgün çalışıyorsa, güncellemeleri kapatmak en iyisi. Güncelleme yapmalıyım diye kafayı yormaya gerek yok.

Belirtilen sorun kendi sisteminizle alakalı değil. MEB hattı Windows güncelleme ve indirmelerine sınırlama getirdi geçen yıldan beri. Çok fazla gereksiz yere dosya indirildiğini ve hatları meşgul ettiğini düşündüler herhalde. Tamamen yasaklı değiller fakat indirme sınırı var ( minimuma da ). Onun için bazen etkinleştirme sunucularına bile bağlanmıyor. Eylül ayının ilk haftası açıktı, sonra yine kapatıldı okullar açılınca...

Belirtilen sorun kendi sisteminizle alakalı değil. MEB hattı Windows güncelleme ve indirmelerine sınırlama getirdi geçen yıldan beri. Çok fazla gereksiz yere dosya indirildiğini ve hatları meşgul ettiğini düşündüler herhalde. Tamamen yasaklı değiller fakat indirme sınırı var ( minimuma da ). Onun için bazen etkinleştirme sunucularına bile bağlanmıyor. Eylül ayının ilk haftası açıktı, sonra yine kapatıldı okullar açılınca...

hocam bende sorun düzeldi şimdi günceleme yapıyorum 3 dk % 40 geldi. İnşallah hep böyle gider. Sorundan önce office 2019 kb ile indiriyordu . 3 gb dosya ya 11 gün bile dedi . şimdi 30 dk indirdi.

Bu update sınırlaması bilgisini nereden aldınız hocam, yazılı kaynak var mı?

hort olacak ama şuanda da aynı sıkıntılar mevcut sanırım. tamaen engellenmiş gibi duruyor. driver bile güncelleyemiyoruz manuele döndük.

sadece meb hattından değil update sorunu olan bir bilgisayarınız varsa windows 7 8 8.1 10 fark etmez update hizmetinden ayrı kurulum yapan bir program var.
360 security antivirüs kullanıyorum düzeltme eki ile hem update dosyalarını sistemden update hizmetinden ayrı indirip kurabiliyor hemde yedekleyip başka bilgisayara kopyalayıp kurabilirsiniz.

Ben bu zamana kadar güncellemelerin bir işe yaradığını görmedim. Belki gören vardır.
Bu program ile güncellemeleri kapatıyorum.
windows 7 basit zaten. Ama windows 10 da güncelleştirme kapatma da zorlananlar kullanabilir.

Ekli dosyalar

• StopWinUpdates v2.5.rar
    766.1 KB · Görüntüleme: 83
bende de öğretmen odası bilgisayarı sürekli 80072F8F hatsı veriyor saat tarih uyarısı diye buldum internette ne yapsam düzelmedi en iyisi güncellememek

Geri