Fatih fotokobi makinesi Kyocera ağdan yazdırma ayarları

Kodla Büyü
tahres48' Alıntı:
Ağdan bağlantı sağladım her bir öğretmene şifre atandığı için oturum açma açıldığı zaman ağ üzerinden yazıcıya belge gönderildiğinde geçersiz kullanıcı kimliği diye uyarı geliyor. Oturum açma iptal edildiğinde sorunsuz yazdırıyor. Oturum açma açık haldeyken ağ üzerinden nasıl kullanabiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu soruna cevabı olan yada bunu çözen arkadaşımız varmıdır?

izmirli_312' Alıntı:
tahres48' Alıntı:
Ağdan bağlantı sağladım her bir öğretmene şifre atandığı için oturum açma açıldığı zaman ağ üzerinden yazıcıya belge gönderildiğinde geçersiz kullanıcı kimliği diye uyarı geliyor. Oturum açma iptal edildiğinde sorunsuz yazdırıyor. Oturum açma açık haldeyken ağ üzerinden nasıl kullanabiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu soruna cevabı olan yada bunu çözen arkadaşımız varmıdır?

yokmudur bu sorunla karşılaşan koca memlekette :) ??

wgolf' Alıntı:
selam arkadaş yazıcı ağda gözükmüyorsa
cihazın içine girin (sistem)
kullanıcı adı : Admin
şifre admin:Admin
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
ip adresi olarak modeminiz 192.168.1.1 kullanıyorsa
ip adersi olarak:192.168.1.200 gibi bir değer verin
ip gecidi olarak:192.168.1.1 girin
ip maskesi:255.255.255.0 girin
cihazı yeniden başlatın
sonra internet explrer 192.168.1.200 yazın yazıcı sayfası açılıyorsa tammadır
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

hocam cihazın içine nasıl giriyoruz bizde KYOCERA FS-6530MFP var ağa bağlayıp kullanmak istiyoruz yardımcı olabiir misiniz?

wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

Normal bağlantı ayarlarında bu şekilde kullanıyordum sorunsuz ancak dün fiber bağlantı yapılınca yazıcı devre dışı. Yazıcının ağ ayarlarını fiberde nasıl yapmam gerekiyor?

fiber internetle biz de bağlantıyı sağlayamadık...sabit ip vermeden makinanın otomatik ip almasını nasıl sağlarız?
kyocero 221kx bizim makina.

klavuzunu inceledim menülerden kısaca bahsetmiş.içerikte çok eksik var...
ip sabit olması için hangi menü aktif hangisi pasif olacak bi türlü çözemedik.ama en sonunda makina bizim verdiğimiz ip dışında bir ip aldı.bizde o ip adresini pc ye tanıtarak yazıcıyı bağladık.ancak sistem odasındaki makinalar kapanır veya yazıcının ip si bir şekilde değişirse çözüm yok öylece kalırız....bir bilen varya bizi yönlendirirse çok seviniriz...

FATİH Projesi altyapısının unsuru olan Fiber İnternet geldiyse sistem modeme bir ip verir ve o makineye yapışır :) Sizin yapmanız gereken yazıcının yönetici ayarlarından IP adresini öğrenmektir. Bizhub 363 Konica Minolta yazıcının kendi ekranından ip öğrenme görüntüsü ektedir.

ADSL modem kullanan okullarda ise yazıcıya IP veren modem arabiriminden yazıcının aldığı IP adresini rezervasyon ederseniz rahatlarsınız. Aksi taktirde el ile verdiğiniz bir IP adresi de başka makine ile çakışırsa sorun yaratabilir. IP rezervasyon işlemi için modem arabiriminin "DHCP Clients List", "Adress Reservation" ifadelerinin yer aldığı bölümleri inceleyebilirsiniz.

ozdemir1001' Alıntı:
klavuzunu inceledim menülerden kısaca bahsetmiş.içerikte çok eksik var...
ip sabit olması için hangi menü aktif hangisi pasif olacak bi türlü çözemedik.ama en sonunda makina bizim verdiğimiz ip dışında bir ip aldı.bizde o ip adresini pc ye tanıtarak yazıcıyı bağladık.ancak sistem odasındaki makinalar kapanır veya yazıcının ip si bir şekilde değişirse çözüm yok öylece kalırız....bir bilen varya bizi yönlendirirse çok seviniriz...

Ekli dosyalar

• 20150506_141215.jpg
    20150506_141215.jpg
    133.2 KB · Görüntüleme: 2,495
wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın

hocam merhaba bu başlığı görmeden kendim de başlık açtım ama :oops:
ağda bulamıyorum yazıcıyı önceden sorun yoktu.
fatih-fotokopi-yazici-f280/daha-once-kullanabildigimiz-ag-yazicisini-kullanamiyoruz-t147228.html

sizin yazdıklarınızdan cihazın menüsünü karıştırdım zar zor tcp/ip ayarlarını buldum varsayılan ağ geçitleri arattığım bilgisayar ve yazıcıda aynı değil ben de aynı yaptım. ona göre de bi ip atadım tekrar. yani varsayılan ağ geçiidinin son bölümünü 200 yaptım mesela. dhpc kapalı olmuyor onu anlamadım ya açık yazıyor ya sıralı. ip6 yi ise başka yerde gördüm ama değiştirme seçeneği yok. cihazı yeniden başlattım bi bilgisayarın internet explorerına ip yi yazdığımda birşey çıkmadı. arama motoru sonuçları çıktı sadece. memur çalışıyordu daha fazla bakamadım

fiber modem kurulduktan sonra yazıcı ayarları

özellikler düğmesi (bizhub 363) yönetici ayarları şifre girişi yapın ağ ayarlarında tcp-ip ayarları Otomatik yapın: ok ledikten sonra makinayı yeniden başlatın (elektriği keserek)

aynı yerden aldığı ip yi görerek ağ üzerinden kullanın.

Not: kullanılan ağ kablosunu tahtal için gelen beyaz cat6 kabloları kullanın diğer cat5 kablolar çalışmıyor.

ayhangunes' Alıntı:
fiber modem kurulduktan sonra yazıcı ayarları

özellikler düğmesi (bizhub 363) yönetici ayarları şifre girişi yapın ağ ayarlarında tcp-ip ayarları Otomatik yapın: ok ledikten sonra makinayı yeniden başlatın (elektriği keserek)

aynı yerden aldığı ip yi görerek ağ üzerinden kullanın.

Not: kullanılan ağ kablosunu tahtal için gelen beyaz cat6 kabloları kullanın diğer cat5 kablolar çalışmıyor.

bunu nereden yapıyoruz hocam. biz hiç göremiyoruz yazıcıyı :shock: :mrgreen: makineden de ip yi otomatik yapacak bi yer bulamadım
bizim fiber değil bu arada ama farketmez heralde de mi. siz değişimi kastetmişsiniz?

//...demiştim amaa halloldu bnm sorunum teşekkürler :)

wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın

bnm sorunum halloldu teşekkür ederim hocam. bi tane power düğmesi bulabilmiş ve oradan kapattıp açmıştım. asıl power ı bulunca halloldu. ohh be :lol:

wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın

yardım için teşekkürler hocam. yalnız saatlerdir burdaki bilgilere bakıp yapmaya çalıştım birtürlü olmadı. problem ip6 olmasındanmış ip6 seçtiğimde dhcp kapatıyorum ama ip geçidi pasif, ip maskesi ise hiç yok.

ip4 seçtiğim zaman sorun halloldu. bilgisayardan da yeni bağlantı noktasından tcp ip port yaptım. yazıcı ip sini girdim ve tamamlandı.

belki aynı sorunu yaşayan arkadaşlar vardır diye yazmak istedim

Kyrocera FS-6025 MFP'de yazıcı ağdan tanıtıyorum bunda bir sıkıntı yok. Fakat yazıcı ayarlarından kullanıcı adı isteme kısmında sıkıntı çıkıyor.
Ben ısrarla sadece isim istemesini sağlamaya çalışmama rağmen kullanıcı adı ve parola istiyor. Ne yaptıysam olmadı. Nasıl düzeltirim bu sorunu?

Geri