Fatih fotokobi makinesi Kyocera ağdan yazdırma ayarları

Kodla Büyü
wgolf' Alıntı:
selam arkadaş yazıcı ağda gözükmüyorsa
cihazın içine girin (sistem)
kullanıcı adı : Admin
şifre admin:Admin
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
ip adresi olarak modeminiz 192.168.1.1 kullanıyorsa
ip adersi olarak:192.168.1.200 gibi bir değer verin
ip gecidi olarak:192.168.1.1 girin
ip maskesi:255.255.255.0 girin
cihazı yeniden başlatın
sonra internet explrer 192.168.1.200 yazın yazıcı sayfası açılıyorsa tammadır
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

ek olarak
web arayüz şifresi: admin00
ip üstünden çoklu sayfa pdf tarama özelliği mevcut bunun için web arayüzünden oturum açıp temel başlığı tıklanır buradan adres defteri açılan alt menüden irtibatlar tıklanır. irtibat ekle ye basarak isim alanına yazıcıda tarama yapılırken görünecek isim yazılır. host adı kısmına ip adresi yada bilgisayarın ağdaki adı yazılır. yol kısmına da payaşım klasörümüzün ağda görünen adı yazılır. yada alt klasörleri varsa alt klasörleriyle beraber yazılır. varsa kullanıcı adı ve şifre eklenir ve kayıt oluşturulur. bu noktadan sonra tarama tepsisine koyacağımız 10 sayfayı bir kaç tuşlamayla pdf olarak ilgili klasöre kaydedebilirsiniz. taramak için yazıcıdan gönder seçilir ve yukarıdan adres defteri seçilir. ve buradan verdiğimiz isim seçilir. başlata basarak tarama başlatılır. işte resimleri...

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    44.1 KB · Görüntüleme: 1,262
  • 2.png
    2.png
    48.1 KB · Görüntüleme: 1,250
  • 3.png
    3.png
    47.5 KB · Görüntüleme: 1,241
  • 4.png
    4.png
    60 KB · Görüntüleme: 1,234
  • 5.png
    5.png
    63 KB · Görüntüleme: 1,239
  • 20160531_102808[1].jpg
    20160531_102808[1].jpg
    206.8 KB · Görüntüleme: 1,218
wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın
sonra yazıcı ekle girin Ağ yazıcısını seçin--bu yazıya bağlanı seçin--adı kısmına \\NM9EE320\LP1 yazın isim tutmazsa 192.168.1.200 yazdığınızda orada host adı var onu kullanın sonra cd isteyecektir sürücü olara kyrocera fs-3040mfp+ seçin
yükleme yapılacak xp için cd de PrnDrv\PCL 5 UniDriver\XP and newer seçebilirsiniz tamamdır

:+1:

Ağ yazdırması ve dolaylı olarak ağdan tarayıcı olarak kullanabiliyorsunuz.

Bunu kyocera Fs- 6025 için nasıl yapıyoruz. ip4 ve ip6 ayarları var bunun, tam dediğiniz gibi yapamıyorum bu modeli.

Bir gün Süleyman Peygamber (a.s) bir karıncaya bir yıllık yiyeceğinin miktarını sorar.
Karınca da,
"Bir buğday tanesi yerim" diye cevap verir.
Cevabın doğru olup olmadığını kontrol etmek isteyen Süleyman Peygamber (a.s) karıncayı bir şişeye koyar. Yanına da bir buğday tanesi ko**** hava alacak şekilde şişeyi kapatır. Ondan sonra da bir yıl bekler. Müddeti dolunca şişeyi açtığında bir de bakar ki karınca buğday tanesinin yarısını yemiş, yarısını da bırakmıştır. Kendi kendine meraklanır. Acaba neden yemedi?
Bunun üzerine Hz. Süleyman (a.s) karıncaya buğday tanesini tamamen neden yemediğini sorar.
Karınca da,
"Daha önce benim yiyeceğimi yüce Allah (c.c) verirdi. Ben de O'na güvenerek bir buğday tanesini tamam olarak yerdim. Çünkü O beni asla unutmaz ve ihmal etmezdi. Fakat bu işi sen üzerine alınca doğrusu nihayet bu aciz bir insandır diye sana pek güvenemedim. Belki beni unutup yiyeceğimi ihmal edebilirsin. O yüzden de bir yıllık yiyeceğimin yarısını yiyerek, diğer yarısını da ertesi yıla bıraktım" diye cevap verdi.

Arkadaşlar Modem den bağlanırken tarama yapabiliyodum. Fatih projesinden fiber hatta geçince tarama işlemi yapmıyor. makinenin ip sindende girilmiyor. o panele nasıl ulaşacağım. tarama yapamıyorum. lütfen yardım.

kduran' Alıntı:
Arkadaşlar Modem den bağlanırken tarama yapabiliyodum. Fatih projesinden fiber hatta geçince tarama işlemi yapmıyor. makinenin ip sindende girilmiyor. o panele nasıl ulaşacağım. tarama yapamıyorum. lütfen yardım.
aynı sorun bizdede var. makine bizhub 323. ne yaptımsa tarama olmuyor.

arkadaşlar,
fiber internet bağlantısı yapıldı okulumuza kyocera fs 3040 mfp+ yazıcı var ağda göremiyoruz
burada yazılan çözümlerle sonuç elde edemedim
yardımlarınızı bekliyorum

laptop umu kablosuz ağa dahil edince ağ yazıcısını tanıtıyorum. ancak cıktı alabilmek için kullanıcı hesabı eklemem gerek çünkü herkesin bir şifresi var. bunukendi bilgisayarında ekleyeceğim yeri bulamadım şu an. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan arkadaşım varmı :eek:

wgolf' Alıntı:
sonra ip6 açın
dhcp kapatın
cihazı yeniden başlatın
hocam detaylı analtır mısınız.kablosuz agdan yazıcıya baglanılmıyor

Ağdan bağlantı sağladım her bir öğretmene şifre atandığı için oturum açma açıldığı zaman ağ üzerinden yazıcıya belge gönderildiğinde geçersiz kullanıcı kimliği diye uyarı geliyor. Oturum açma iptal edildiğinde sorunsuz yazdırıyor. Oturum açma açık haldeyken ağ üzerinden nasıl kullanabiliriz. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Hocam çıktı gönderdiğiniz bilgisayardan; yazıcı yönetici ayarlarından iş hesaplama seçeneğini işaretlemeniz gerek...
Aygıtlar ve yazıcılar - yazcıya sağ tık - yazıcı özellikleri - aygıt ayarları - yönetici - iş hesaplama - kutucuğu işaretle - hesap numarası iste seçeneğini de işaretle

Benim sorumu bilen yok mu? Şifresiz çıktı nasıl alabiliriz? Klasik yazıcılar gibi yazdır dediğimizde çıktı alacagız.

Geri