Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Fatih Projesi BTR Görevlendirmesi

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında cat33 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. cat33

cat33 Seçkin Üye Seçkin Üye

Merhaba arkadaşlar. 2009-2013 arasında BT Rehber Öğretmeni olarak çalıştım. Branşım Sosyal Bilgiler. Daha sonra da 3 yıl idareci olarak çalıştım. Okulum köy okulu. 4 saat Bilişim dersi olduğu için, Bilişim Öğretmeni kadromuz yok. İdareciliği bıraktıktan sonra da BT Rehber öğretmenliği görevim onaylanmadı. 2009 yılında 180 saatlik BT Rehber Öğretmeni sertifikası almıştım. Şimdi bu belge geçerli değil diyorlar. Okulumda da 16 saat dersim var ve 2 günüm boş geçiyor. Yeni kurs almam gerekiyor sanırım. Böyle bir kurs merkezi olarak mı açılıyor? Yoksa İl Milli Eğitim Müdürlüğü mü buna karar veriyor? Teşekkürler.

2. biltek2007

biltek2007 Hiperaktif Üye Hiperaktif

İl Eğiticileri açıyor. Mebbisten Mahalli BTR kurslarını takip edebilirsiniz.

cat33 bunu beğendi.
  3. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence hiç bulaşmayın hocam küçük bir tükkan kiralayın teknik işler vs. donanımda satarsınız. Derslerinizide maksimum 3 güne toplatın kimsenin kahrını çekmeyin hem eğlenin hem stres atın hem para kazanın (tutulursanız BTR nin en az 3 katı ücret garanti üstüde performansına kalmış ne kadar dayanabilirsen.)
    Atalarımız ne demiş Ahirette İman, Dünyada Mekan!

dengem bunu beğendi.
  4. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

Bütün bunlara ek olarak hocamız bir de doblo türü bir minivan alsın, arkaya klavye, fare, yazıcı, modem, usb bellek, kablo çeşitleri vb. oem ürünler atsın yakın köylere de servis, parça satışı yapsın.. Ne güzel olurdu değil mi? @bbneet02 :) Bir ara ben buna yeltenmiştim, küçük çapta güzel oluyordu :)

5. cat33

Merhaba. Zaten 3 gün dersim var. Ama öyle dükkan açıp, servis işi imkanı yok. Ancak, 2 dönüme yakın arsam var. Zeytin, avakado, portakal, limon, mandalina filan ekeceğim 1 ay sonra. :)

mert_aylan bunu beğendi.
  6. Unis

Unis Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence de BTR hamallık başka birşey değil. Mümkünse haftanın bir kaç günü boşalt zevk alacagin işleri yap. Hele kî tarım imkanın varsa azda olsa bu işi yurut .

7. mert_aylan

mert_aylan Seçkin Üye Seçkin Üye

ya banada nasip olsa bir dönüm arazi ek domatesi biberi patlıcanı rahatla bıkıyor insan insanlarla uğraşmaktan.

8. uzmanweb

uzmanweb Site Gezgini

Hocam bilişim dersine girmek için BTR olmaya gerek yok. Okulda branş öğretmeni yoksa o dersi, ders saati dolmayan başka bir öğretmene veriyorlar. Siz de bilişim dersine girebilirsiniz. Bir çok farklı branştan olup ta bilişim dersine giren tanıdık öğretmenler var.

9. bbneet02

bbneet02 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam öyle birşey yok siz idareciliği bıraktığınız için size tavır koyuyorlar meb bilgi edinmeden sorun işi garantiye alın ondan sonrada mahkemeyle görevlendirmenizi onaylamayanlardan faiziyle ek derslerinizi alın tabiki bilgi edinmeden evet doğrudur o belge artık geçersizdir cevabı gelmezse.
    meb bu her an herşey değişebiliyor hatta ilden ile uygalama farklı bizim ilde eğitici bile yok sıradan bir öğretmene bu işi memur gibi yaptırıyorlar adamın da hesabına geliyor okula gitmiyor bu tür işlere bakıyor evrak takibi vs. hemde müdürlere bürokrasiye sürekli yakın benim tanımadığım herkesi o tanıyor bilgisayardan mı eh yani biraz anlıyor. :)

10. alonecan

alonecan Site Gezgini

Hocamin belgesi 180 saatlik formatirluk belgesi.bu bekgelerin geçerliliği yok.100 saatlik bilişim rehber öğretmenliği sertifikasi olmasi gerekiyor tabirla alakası yok yani yonetmelik soyluyort

11. cat33

Evet. 180 saat emek vererek ve yaz tatilimi tamamen öldürerek aldığım belge geçersiz artık. 100 saatlik Fatih Projesi Rehberlik kursunu almam gerekiyor. Ama bu kursu da bulunduğum ilçede açmıyorlar. Gerçi artık pek düşünmüyorum bunları. Kurs açılırsa giderim. Açılmasa da normal yaşama devam. 3 gün öğretmenlik, 4 gün çiftçilik...

12. alonecan

alonecan Site Gezgini

Arkadaşlar proje Anadolu lisesinde görev yapan Fatih projesi eğiticisi olabilirmi acaba?

13. runalone

runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

öle bi dünya yok :) :)

14. alonecan

alonecan Site Gezgini

Neden hocam dayanaginiz nedir kesin konusmussunuz? Yönetmelik te varmi öyle bişey

15. runalone

runalone Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

sizin dayanağınız nedir onu anlamadım...yönetmeliği sorduğuna göre bu işlerden baya uzak kalmışsınız. il ve ilçe memlerde görevlendirme ilkeleri yazmaktadır

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal