Fatih Projesi BTR Görevlendirmesi

Kodla Büyü

cat33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. 2009-2013 arasında BT Rehber Öğretmeni olarak çalıştım. Branşım Sosyal Bilgiler. Daha sonra da 3 yıl idareci olarak çalıştım. Okulum köy okulu. 4 saat Bilişim dersi olduğu için, Bilişim Öğretmeni kadromuz yok. İdareciliği bıraktıktan sonra da BT Rehber öğretmenliği görevim onaylanmadı. 2009 yılında 180 saatlik BT Rehber Öğretmeni sertifikası almıştım. Şimdi bu belge geçerli değil diyorlar. Okulumda da 16 saat dersim var ve 2 günüm boş geçiyor. Yeni kurs almam gerekiyor sanırım. Böyle bir kurs merkezi olarak mı açılıyor? Yoksa İl Milli Eğitim Müdürlüğü mü buna karar veriyor? Teşekkürler.

Bence hiç bulaşmayın hocam küçük bir tükkan kiralayın teknik işler vs. donanımda satarsınız. Derslerinizide maksimum 3 güne toplatın kimsenin kahrını çekmeyin hem eğlenin hem stres atın hem para kazanın (tutulursanız BTR nin en az 3 katı ücret garanti üstüde performansına kalmış ne kadar dayanabilirsen.)
Atalarımız ne demiş Ahirette İman, Dünyada Mekan!

Bence hiç bulaşmayın hocam küçük bir tükkan kiralayın teknik işler vs. donanımda satarsınız. Derslerinizide maksimum 3 güne toplatın kimsenin kahrını çekmeyin hem eğlenin hem stres atın hem para kazanın (tutulursanız BTR nin en az 3 katı ücret garanti üstüde performansına kalmış ne kadar dayanabilirsen.)
Atalarımız ne demiş Ahirette İman, Dünyada Mekan!
Bütün bunlara ek olarak hocamız bir de doblo türü bir minivan alsın, arkaya klavye, fare, yazıcı, modem, usb bellek, kablo çeşitleri vb. oem ürünler atsın yakın köylere de servis, parça satışı yapsın.. Ne güzel olurdu değil mi? @bbneet02 :) Bir ara ben buna yeltenmiştim, küçük çapta güzel oluyordu :)

Merhaba. Zaten 3 gün dersim var. Ama öyle dükkan açıp, servis işi imkanı yok. Ancak, 2 dönüme yakın arsam var. Zeytin, avakado, portakal, limon, mandalina filan ekeceğim 1 ay sonra. :)

Merhaba. Zaten 3 gün dersim var. Ama öyle dükkan açıp, servis işi imkanı yok. Ancak, 2 dönüme yakın arsam var. Zeytin, avakado, portakal, limon, mandalina filan ekeceğim 1 ay sonra. :)

Bence de BTR hamallık başka birşey değil. Mümkünse haftanın bir kaç günü boşalt zevk alacagin işleri yap. Hele kî tarım imkanın varsa azda olsa bu işi yurut .

ya banada nasip olsa bir dönüm arazi ek domatesi biberi patlıcanı rahatla bıkıyor insan insanlarla uğraşmaktan.

Merhaba arkadaşlar. 2009-2013 arasında BT Rehber Öğretmeni olarak çalıştım. Branşım Sosyal Bilgiler. Daha sonra da 3 yıl idareci olarak çalıştım. Okulum köy okulu. 4 saat Bilişim dersi olduğu için, Bilişim Öğretmeni kadromuz yok. İdareciliği bıraktıktan sonra da BT Rehber öğretmenliği görevim onaylanmadı. 2009 yılında 180 saatlik BT Rehber Öğretmeni sertifikası almıştım. Şimdi bu belge geçerli değil diyorlar. Okulumda da 16 saat dersim var ve 2 günüm boş geçiyor. Yeni kurs almam gerekiyor sanırım. Böyle bir kurs merkezi olarak mı açılıyor? Yoksa İl Milli Eğitim Müdürlüğü mü buna karar veriyor? Teşekkürler.

Hocam bilişim dersine girmek için BTR olmaya gerek yok. Okulda branş öğretmeni yoksa o dersi, ders saati dolmayan başka bir öğretmene veriyorlar. Siz de bilişim dersine girebilirsiniz. Bir çok farklı branştan olup ta bilişim dersine giren tanıdık öğretmenler var.

Hocam bilişim dersine girmek için BTR olmaya gerek yok. Okulda branş öğretmeni yoksa o dersi, ders saati dolmayan başka bir öğretmene veriyorlar. Siz de bilişim dersine girebilirsiniz. Bir çok farklı branştan olup ta bilişim dersine giren tanıdık öğretmenler var.
hocam öyle birşey yok siz idareciliği bıraktığınız için size tavır koyuyorlar meb bilgi edinmeden sorun işi garantiye alın ondan sonrada mahkemeyle görevlendirmenizi onaylamayanlardan faiziyle ek derslerinizi alın tabiki bilgi edinmeden evet doğrudur o belge artık geçersizdir cevabı gelmezse.
meb bu her an herşey değişebiliyor hatta ilden ile uygalama farklı bizim ilde eğitici bile yok sıradan bir öğretmene bu işi memur gibi yaptırıyorlar adamın da hesabına geliyor okula gitmiyor bu tür işlere bakıyor evrak takibi vs. hemde müdürlere bürokrasiye sürekli yakın benim tanımadığım herkesi o tanıyor bilgisayardan mı eh yani biraz anlıyor. :)

Hocamin belgesi 180 saatlik formatirluk belgesi.bu bekgelerin geçerliliği yok.100 saatlik bilişim rehber öğretmenliği sertifikasi olmasi gerekiyor tabirla alakası yok yani yonetmelik soyluyort

Evet. 180 saat emek vererek ve yaz tatilimi tamamen öldürerek aldığım belge geçersiz artık. 100 saatlik Fatih Projesi Rehberlik kursunu almam gerekiyor. Ama bu kursu da bulunduğum ilçede açmıyorlar. Gerçi artık pek düşünmüyorum bunları. Kurs açılırsa giderim. Açılmasa da normal yaşama devam. 3 gün öğretmenlik, 4 gün çiftçilik...

Geri