Fatih Projesi Eğitmeni Ek ders Ücret Sorunu

Kodla Büyü

cegriza

Üye
İlimizde saat 15:00 da başlayan fatih projesi tanıtım ve bilgilendirme seminerine görevlendirildim. Okuldaki dersim 17:00 da bitiyor. Ücretlendirme sırasında okulda giremediğim derslerin ücretinin kesileceği söylendi. Bu konu hakkında yönetmelikte bir madde varmıdır? ( Bilişim Teknolojileri formatörü değilim, okulda görevli fatih projesi eğitmeniyim.) İlginiz için şimdiden teşekkürler...

hocam görevlendirme kağıdınız varsa kesemezler
ilçeden yazınızın gelmiş olması lazım

Hocam görevli izinli sayıldığınız için ücretinizi alırsınız, hem okuldan hem seminerden.

Resmi yazılara eogrenim.meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Resmi yazılar bölümünde bahsettiğiniz husus var.

değerli hocam il/ilçe mem'lerde fatih eğitmeni/ebitefo olarak görevlendirilmediğiniz sürece mesai saatleri içerisinde dahi olsa verdiğiniz hizmetiçi eğitim faaliyetleri ek ders ücretlerini alırsınız. ekders yönetmeliği madde 7. de hizmetiçi eğitim faaliyetleri ile ilgili madde açıktır. yalnız burda önemli olan nokta hizmetiçi eğitim kapsamındaki kurs seminerlerin haftalık toplam sayısı 30 saati geçmemelidir. ayrıca aynı yönetmelik madde 16.da da hizmetiçi eğitim faaliyetleri kapsamında verilen kurs ve seminerlerde eğitim görevlisi olarak görevlendirilenler okuldaki ek ders görevlerini de yapmış sayılır ve o ek dersleri de ödenir. bu iki madde gayet açık ve net.
ayrıca okulda görev yapan fatih eğitmenlerinin ek ders sorunları ile ilgili eğitekin yayınladığı, bakanlık insan kaynakları genel müdürlüğü görüşü var. bu yazı da eogrenim de var. girip resmi yazılar bölümünde ekders başlığı altında bulabilirsin.

Ancak ben bunu bi türlü idarecilerime anlatamadım ya da anlamak istemiyorlar. kasım ayı içerisinde verdiğim kurs ve seminerlerin ekdersini hala alamadım. :)

FATİH projesi tanıtım ve bilgilendirme semineri hizmet içi eğitim faaliyeti değildir. Bununla ilgili resmi yazı YEĞİTEK'ten gelmiştir. Öğretmen yetiştirme tarafından yazılmadığından hizmet içi eğitim kapsamına alınamıyor. Adını seminer olmasına bakılmaması lazım. Toplantı şeklinde düzenlenmesi gerekiyor. Toplantı nedeniyle de bir öğretmene ek ders verilmiyor diye biliyorum.

tanıtım ve bilgilendirme semineri hakkında net bir bilgim yok. ancak hizmetiçi eğitim faaliyeti kapsamındaki kurs ve seminerlerle ilgili durum önceki mesajımda yazdığım gibidir.

peki hocam bu eğitim görevlisi ek dersini kim yapar? Okul mu ilçe milli eğitim mi yoksa halk eğitim mi?

Geri