Fatih Projesi kapsaminda kurs vermek zorunda miyim ?

Kodla Büyü

HknShmt

Aktif Üye
Merhaba arkadaslar fatih projesi kursunu 2 yil once aldim guncellemeyi de martta almistik. Simdiye kadar hic kurs vermedim.bu hafta sube muduru telefonda arayip vermek zorundasin diye tehdit etti bende vermiyorum kurs dedim. Bu kurs isi zorunlu mu acaba simdiye kadar hic teklif gelmemisti bana istemiyorum zaten

Hocam o kursu vermek başlıca il kordinatörlerinin görevi ancak kendileri yetişemediği zaman bunun eğitimini almış kişilerden yardım istiyorlar. Zorunluluk konusunda tam bilgi sahibi değilim ancak valilik görevlendirmesi olunca zorunda kalırsınız gibi geliyor bana.

Geçici bir durum ise de bunu amirinize bildirin. Bu sefer veremeyeceginizi açıklayın
Eğer durumunuz geçici degil ise bir dilekçe ile isminizin egitmen listesinden silinmesini egitim veremeyeceginizi belirtebilirsiniz. Eger böyle ise mantığını anlamak için soruyorum madem egitim vermeyeceksiniz bu eğitimi ve güncelleme eğitimini neden aldınız?
Aldığınız egitim egitmen egitimi idi ve amaç illerde egitim vermek. Belki siz gitmeseniz bu işte daha istekli biri gidecekti.

nosTRa' Alıntı:
Geçici bir durum ise de bunu amirinize bildirin. Bu sefer veremeyeceginizi açıklayın
Eğer durumunuz geçici degil ise bir dilekçe ile isminizin egitmen listesinden silinmesini egitim veremeyeceginizi belirtebilirsiniz. Eger böyle ise mantığını anlamak için soruyorum madem egitim vermeyeceksiniz bu eğitimi ve güncelleme eğitimini neden aldınız?
Aldığınız egitim egitmen egitimi idi ve amaç illerde egitim vermek. Belki siz gitmeseniz bu işte daha istekli biri gidecekti.

:++: :++: :alkis:

fatih22222' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

:++: :++: :alkis:
:+1:
Kursa gittiğiniz dönemdeki şartlarınızla şimdiki şartlarınız farklı olabilir. Eğer böyle birşey varsa bunu bildirin. İnsanlık hali..

Bence isterlerse zorlayabilirler; O kursa gitmekle zaten "ben eğitim vermek istiyorum" demiş oluyorsunuz. Sonuçta sizin eğitimiz için para harcanıyor ve kontenjan sınırlı olduğu için başksının gitmesini engellemiş oluyorsunuz. Siz başvurmasaydınız belki ilden sizin yerinize başkası gidecekti.

Hocam memlekette değilsen mesleki çülışmayı burda yapacağım de. Zorunluluk diye bişey yok. Herşey gönüllük esası. Bu hizmetiçi belgelerinizin bulunması da ayrı bir durum ve artı ekdersinizi yazarlar. Üstüne basa basa söylemişlerdi. Bizim ki de 2 sene oldu bize de bu sene geldi teklif evrakları indirip inceleyeceğim

Memlekette baska ildeyim semineri de burada alacagim bana yazi falan gelmedi telefonda vereceksin diye sozlu bildirildi. Semineri burada alacagimi dememe ragmen baski yapti buraya gelince gorusuruz dedi kapatti telefonu bu yuzden artik gonullu falan degilim bundan sonra istemiyorum kurs murs

su mudurlerin dedigim dedik tavri, afrasi tafrasi gercekten sinir bozucu. durum boyle olunca bir diyalog ve uzlasma da oluyor. sonra tehditler yagiyor.

siz memleketinizde seminerizi alip keyfinize bakin hocam.

karadunyam' Alıntı:
Memlekette baska ildeyim semineri de burada alacagim bana yazi falan gelmedi telefonda vereceksin diye sozlu bildirildi. Semineri burada alacagimi dememe ragmen baski yapti buraya gelince gorusuruz dedi kapatti telefonu bu yuzden artik gonullu falan degilim bundan sonra istemiyorum kurs murs
Hocam tahminim yenisin diye baskı yapmış, napsın adamlar 8-5 mesaideler, birde yaz tatiline çıkamamıştır, canı sıkkındır, turizmi canlandıracağım bakanlığın yazısı var, bakanlıktan iyi biliyosun falan diyip te adamın canını sıkma seminer çalışmalı burda yapacağım de bitsin.

mse' Alıntı:
karadunyam' Alıntı:
Hocam tahminim yenisin diye baskı yapmış, napsın adamlar 8-5 mesaideler, birde yaz tatiline çıkamamıştır, canı sıkkındır, turizmi canlandıracağım bakanlığın yazısı var, bakanlıktan iyi biliyosun falan diyip te adamın canını sıkma seminer çalışmalı burda yapacağım de bitsin.

Sayın hocam mesele o değil. Eğitim verilmesi gereken okul sayısı hızla artıyor. Merkezi eğitime alınan arkadaşlar da belli bir düzene göre alınıyor. Bazı bölge ve ilçelerde eğitmen sayısı az ama sistemde sonuç olarak o eğitmen görünüyor. Bu sebepten ihtiyaç var. Ben vermiyorum eğitim değildiğinde yeter sayıda eğtmen var mı ona bakmak lazım.

Nostra hocam biz burda müdürün tavrını eleştiriyoruz, koordinatörlere laf etmedim ama onlara da iki çift lafım var. Bulunduğum ilde 2 senedir yalvarıyorum kurs verin kurs verin diye. Hocam yeteri kadar adamımız var diyolardı. Şimdi ne oldu. Ders anlatacak eğitmene bir tablet bile temin edememişken.... şimdi mi akıllarına düştü. Hep çağırdılar teslim alma falan beleş işlere.... sonra anladım ki adam uzak ilçeden kendini merkeze görevlendirmiş, eşini de yanına... kaymak yiyorlar, eğitim yapıyorlar güya... neyse günahları kendilerinin olsun...
Ha ben bu eğitime gidecem, tahtayı da açamıyacam (anlıyacaklar ya zoraki gelmişim ya da her zamanki gibi kendilerinden daha az şey biliyorum) çünkü sadece eğitimde gördük, bir bilgisayarı bile eline aldığında en az 5-10 dakika donanım incelersin... bu gün bir okulda denedim adam hdmileri çıkarmış, tvninsarkasında el yardımıyla giriş aradım, anahtarlı yere de dolap çakmışlarbaçılmıyor.... vel hasıl kelam yaşasın fatih projesi, yaşasın vestel. Sakız alın satın ekonomiye can katın, lafı mı olur bir bmvnin sakız parası....

mse' Alıntı:
Nostra hocam biz burda müdürün tavrını eleştiriyoruz, koordinatörlere laf etmedim ama onlara da iki çift lafım var. Bulunduğum ilde 2 senedir yalvarıyorum kurs verin kurs verin diye. Hocam yeteri kadar adamımız var diyolardı. Şimdi ne oldu. Ders anlatacak eğitmene bir tablet bile temin edememişken.... şimdi mi akıllarına düştü. Hep çağırdılar teslim alma falan beleş işlere.... sonra anladım ki adam uzak ilçeden kendini merkeze görevlendirmiş, eşini de yanına... kaymak yiyorlar, eğitim yapıyorlar güya... neyse günahları kendilerinin olsun...
Ha ben bu eğitime gidecem, tahtayı da açamıyacam (anlıyacaklar ya zoraki gelmişim ya da her zamanki gibi kendilerinden daha az şey biliyorum) çünkü sadece eğitimde gördük, bir bilgisayarı bile eline aldığında en az 5-10 dakika donanım incelersin... bu gün bir okulda denedim adam hdmileri çıkarmış, tvninsarkasında el yardımıyla giriş aradım, anahtarlı yere de dolap çakmışlarbaçılmıyor.... vel hasıl kelam yaşasın fatih projesi, yaşasın vestel. Sakız alın satın ekonomiye can katın, lafı mı olur bir bmvnin sakız parası....
Tablet konusunda haklısın. BT Rehberlere bile tablet vermiyorlar ve gittiği okulda öğretmenler şunu/bunu yapamadım diye geliyorlar. Adamın elinde tablet yok ki nasıl bir çözüm bulsun.

İl/ilçede görevli koordinatörler verdikleri kurstan ücret almıyor. BT Rehber verdiği kurstan ücret alıyor. Kaymak konusunda yanlışın var.

Ortada yanlışlık var ama senin bildiğin gibi değil.

Koordinatör il/ilçe tüm okulların sorunları/kurulum-keşif-onay/altyapı-üstyapı ile uğraşıyor ve eğitim veriyor kurs ücreti almıyor.

Bt Rehber sadece bir okul ile ilgileniyor. Koordinatörün yetişemediği durumlarda eğitim veriyor ve ücretini alıyor.

Merkezi eğitime alınan arkadaşlar da belli bir düzene göre alınıyor. Bazı bölge ve ilçelerde eğitmen sayısı az ama sistemde sonuç olarak o eğitmen görünüyor. Bu sebepten ihtiyaç var. Ben vermiyorum eğitim değildiğinde yeter sayıda eğtmen var mı ona bakmak lazım.

Ortada düzen falan olduğunu düşünmüyorum. Bir ilçede 5 tane eğitmen kursa alınmış diğer ilçeye 3 senedir ne eğitmen gelmiş, ne de eğitmen alınıyor. O ilçedeki arkadaş devamlı başvuruda bulunmasına rağmen eğitime alınmıyor.
mse' Alıntı:
vel hasıl kelam yaşasın fatih projesi, yaşasın vestel.
:alkis: :alkis: :alkis:

2 kez vermek zorundasın diye biliyorum. Bende bi ara vermek istememiştim. Sorduğum bi yerden bu cevabı almıştım.

hocam kaymak dememdeki maksat, bulunduğum ilde karı koca aynı işi götürüyor. İkisi de ilçe de çalışmak yerine merkeze gelmişler birbirlerini idare ediyorlar. ilden birkaç arkadaşın hatta bir arkadaşın üzerine yıkmışlar tüm işi.... kaymak dememdeki maksat bu... yoksa kaymağı zaten netaş vestel vs hepsi götürdü. biz bir simidin üzerine ne kadar kaymak çalabiliriz ki. Biz anca çayın simidin hesabını yaparız.
Ekders konusunda herkes ekders alacak demişlerdi. Demek ki ben yanlış biliyorum.
btr hiç bir zaman yapmadım, çünkü istediiğim okula vermediler.. Ancak aşağıdaki hususlarda belgem var kurs vermek istiyorum diye çok yazdım.
Hani arkadaş zoraki deyince, burda da durum aynı. demek ki tüm her yer için merkezden baskı var.
Ancak 2 sene görev yok, şimdi gel, iki sene yine yok.... bu iş ancak kullanılmak olur.

okadda' Alıntı:

Koordinatör il/ilçe tüm okulların sorunları/kurulum-keşif-onay/altyapı-üstyapı ile uğraşıyor ve eğitim veriyor kurs ücreti almıyor.

Bt Rehber sadece bir okul ile ilgileniyor. Koordinatörün yetişemediği durumlarda eğitim veriyor ve ücretini alıyor.

hocam kurs ücreti almıyorsa bizim gibi talep eden varsa kendisi niye veriyor ki, çelişki yok mu sence...

mse' Alıntı:
okadda' Alıntı:

hocam kurs ücreti almıyorsa bizim gibi talep eden varsa kendisi niye veriyor ki, çelişki yok mu sence...

Kurs vermeye mecbur oldukları için. İl ve İlçe Milli Eğitimde görevli arkadaşlar kurs vermedikleri taktirde yeniden görevlendirilmeleri yapılmıyor...

Fatih Eğitmenleri kurs vermek zorunda ve kurstan ücret alamazlar zaten temel işleri de kurs vermek ama kurulum takip gibi işlerde onlara kaldığı için bazen zorunlu kurs sayısını doldurduğunda yada işleri çok yoğun olduğunda, eğitmen kursu almış ancak bakanlık görevlendirmesi olmayan btr arkadaslardan da kurs vermesini isteyebilir (BTR olanlar kurs ücretini alır) Ancak Fatih Eğitmeni olmadığın için isteğe bağlı, istemezsen kurs vermezsin kimse seni zorlayamaz

Kurs vermek il veya ilçede görevli olan fatih eğitmenleri için zorunludur ve bir dönemde 8 (yanlış hatırlamıyorsam) tane kurs vermeleri gerekir. Btrler veya diğer fatih eğitmenleri için il veya ilçe de kursuverebilecek eğitmen varken bir zorunluluk olacağını sanmıyorum. Hocam eğer görevli olduğunuz il veya ilçede sizden başka eğitmen yoksa veya var ama yetersiz ise aldığınız eğitimin bir gereği olarak kurs vermek zorundasınız. Ama ailevi durum veya sağlık vb durumlardan dolayı veremem diyorsanız bunu yazı ile ilgili şube müdürüne iletebilirsiniz.

Geri