Fatih Projesi Paylaşımları

Kodla Büyü
suleyman_izmir' Alıntı:
- http://ninite.com/ adresine giriniz.
Şu programların tamamını işaretleyiniz demişler ya internet olmayan yerde indirilemediğinden ben hepsini cache den alıp sıkıştırdım yaklaşık 500 mb

http://www.gigasize.com/get/vc2onfjtnpb

o Firefox o Chrome o Vlc player
o K-lite codecs o Flash o Flash (IE)
o Java o .net o Silverlight
o Air o Shockwave o Paint.net
o İrfon View o OpenOffice o Reader
o PDFCreator o Dropbox o Evernote
o GoogleEarth o 7-zip o FileZilla
o Notepad++ o WinSCP

Fences yazılımını yükledikten sonra snap shotını alırsanız C:\Users\suleym@n\AppData\Roaming\Stardock\Fences\Backups içersine atıyo dosyaları daha sonra yine fences yazılımını kurduğunuz bilgisayarda aynı klasöre snapshotları yüklerseniz , hiç vakit geçmeden ilk bilgisayardaki masaüstü modelini diğer bilgisayarla çoğaltabilirsiniz, vakit kazanırsınız..

suleyman_izmir' Alıntı:
Fences yazılımını yükledikten sonra snap shotını alırsanız C:\Users\suleym@n\AppData\Roaming\Stardock\Fences\Backups içersine atıyo dosyaları daha sonra yine fences yazılımını kurduğunuz bilgisayarda aynı klasöre snapshotları yüklerseniz , hiç vakit geçmeden ilk bilgisayardaki masaüstü modelini diğer bilgisayarla çoğaltabilirsiniz, vakit kazanırsınız..
bu şekilde yapınca sadece masaüstündeki kısayolları alıyoruz değil mi? program kurulumlarının kolayı yok mu? Okulda internet yavaş. Ninite.com daki programları yüklemek iki saatten fazla sürüyor. Her sınıfta internet yok. Kabloyla interneti uzatıp kurulum yapmaya çalışıyorum ama çin işkencesi gibi.
Sadece programların imagesini alan bir program yok mu acaba. Acronics bu işi yapabilir mi? ninite.com'un indirdiği dosyaların exelerini bulamadım.

Hocam bende yaşadım bu problemi "ninite ile indirme problemi" bu yüzden setupların hepsini toplayıp http://www.gigasize.com/get/vc2onfjtnpb bu linke attım 500 mb olması lazım indiriyosunuz teker teker kuruyosunuz 5 dakika alıyor bir bilgisayarda sonra masa üstü ayarlarını "fences ayarları" bir bilgisayarda ayarlıyosunuz diğer kurdunuz bilgisayarlara snapshotı dağıtıyosunuz fences ile ilgili ayaları adım adım anlatabilirim ihtiyaç olursa

suleyman_izmir' Alıntı:
Hocam bende yaşadım bu problemi "ninite ile indirme problemi" bu yüzden setupların hepsini toplayıp http://www.gigasize.com/get/vc2onfjtnpb bu linke attım 500 mb olması lazım indiriyosunuz teker teker kuruyosunuz 5 dakika alıyor bir bilgisayarda sonra masa üstü ayarlarını "fences ayarları" bir bilgisayarda ayarlıyosunuz diğer kurdunuz bilgisayarlara snapshotı dağıtıyosunuz fences ile ilgili ayaları adım adım anlatabilirim ihtiyaç olursa
Teşekkürler hocam iyi iş çıkarmışsın

arkadaşlar tahtalarda microsoft office değil başka bir office kurulu.çoğu arkadaş microsft office de belge oluşturuyor bunu nasıl çözeceğiz

trueandfalse' Alıntı:
arkadaşlar tahtalarda microsoft office değil başka bir office kurulu.çoğu arkadaş microsft office de belge oluşturuyor bunu nasıl çözeceğiz
hocam akıllı tahtalarda office starter var.öncelikle bu programı etkinleştirin.bunun için herhangi bir word belgesinin üstünde sag tıklayın.birlikte aç dan officestarter ı seçin.karsınıza yükleme ekranı cıkacak ordan etkinleştiri tıklıyoruz.yükle demiyoruz çünkü lisansı yok.Artık her türlü word exceli açabilirsiniz

hocam teşekkür ederim.deneme yapmak lazım henüz yeni yeni faaliyete geçiyor akıllı tahtalar.bu bölümden artık sizlerin yardımlarınızdan istifade edeceğiz tam sistemi kavrayana kadar.tekrar teşekkürler

"Ekranlar tahtanın içinde duvarda asılı olarak duruyor arkadaşlar 2 kişi solda ve sağdan tutarak yerinden çıkarabiliyorsunuz."

1-Bu bilgiyi şundan dolayı veriyorum. ekran ve kasası tek bir power kablosundan elektrik alıyor.
2-bu kablonun ekrana giriş yerine elle ulaşamıyorsunuz.
3-kabloya biraz asılırsanız ki "öğrenci milleti malum" yerinden çıkıyor.
4-bu durumda verdiğim bilgiden yararlanarak kabloyu yerine takıyorsunuz.

ya arkadaşlar office programını etkinleştier dediğimde serial soruyor ve bize verilmedi.siz nasıl halletiniz bu işi

BT sınıfındaki akıllı tahtanın dokunmatiği bir gün çalışırsa bir gün çalışmıyor.Dün windowsu geri yükleme yaptım dokunmatik çalıştı ama bugün yine çalışmadı.Tekrar windowsu geri yükledim ama çalıştıramadım.Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?

sefeze' Alıntı:
BT sınıfındaki akıllı tahtanın dokunmatiği bir gün çalışırsa bir gün çalışmıyor.Dün windowsu geri yükleme yaptım dokunmatik çalıştı ama bugün yine çalışmadı.Tekrar windowsu geri yükledim ama çalıştıramadım.Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı arkadaşlar?
teslim almadıysanız uğraşmayın. aldıysanız da vestele bildirin. fazladan akıllı tahta üretimi yapılmadı. depreme karşı güçlendirilen okullardan tahtaları geri topluyorlar oradan yeni bir tane gönderilebilir. tabi istanbul için geçerli bir durum.

İlçedeki akıllı tahtalara içerik yüklemesi yapacağım, ilden verilen bir şifre var (üretici firmanın karakterleri ile başlayan) denediğim tahtalarda netsupport u deactive edemedim.
Şifreyi kullanan arkadaşlar özel mesaj yoluyla iletebilir mi?

(şifre bulundu gönderen arkadaşlara teşekkürler)

office starter ı etkinleştirdim.ppt ya da pps uzantılı dosyaları açmak için power point viewer programı yüklü.Programı açınca ppt dosyalarını açmak için arayüz çıkıyor.Oradan kayıt ortamından belirleyip dosyayı açabiliyorsunuz. Ancak sağ tıkla birlikte aç dediğimde pp viewer'ı seçip varsayılan aç dediğimde hata veriyor. bu programın tersinden kullanımı yok mu acaba? :shock:

İçerik yüklemesi ve program kurulumu yaparken kendime rehber olması ve benim işlemi yaptığım zamanlar dışında yetkili girişi yapılıp yapılmadığını(ilerde oluşabilecek sıkıntılar için çünkü şifreyi bulmak gün geçtikçe kolaylaşıyor. şifre değişikliğinide şu aşamada yapmak sıkıntı olacağından...) belirlemek için yaptığım bir işlem.
Oluşturulan isimlerin bazıları eksik her programıda yazmadım. bu kadarı yeter herhalde :wink:
isteyen kontrol listesi olarak kullanmak için dahi kullanabilir. Aslında bir tutanaktan ziyade kılavuz görevi görmekte.
not: Mecburi olan bir evrak değil kesinlikle çünkü yarım okunduğunda yanlış anlaşılıyor.

Ekli dosyalar

• akıllı tahta yapılandırma tutanak.rar
    10.3 KB · Görüntüleme: 499
Arkadaşlar netsupport şifresi banada gerekli. Özelden rica etsem. :roll:

gules84' Alıntı:
office starter ı etkinleştirdim.ppt ya da pps uzantılı dosyaları açmak için power point viewer programı yüklü.Programı açınca ppt dosyalarını açmak için arayüz çıkıyor.Oradan kayıt ortamından belirleyip dosyayı açabiliyorsunuz. Ancak sağ tıkla birlikte aç dediğimde pp viewer'ı seçip varsayılan aç dediğimde hata veriyor. bu programın tersinden kullanımı yok mu acaba? :shock:

program datanın içinde, office inde içinde, office 14'ün içine saklanmış :) :++:

Fatih Projesi StarBoard Programının Tahta Açılınca Otomatik Başlamasını Sağlamak
1. Star Board Programının kısa yolunu sağ tıklayarak kopyalayın
2. Başlat Menüsünde tüm programlar düğmesini tıklayın
3. Tüm programlar içerinde klasör şeklinde olan başlangıç düğmesini sağ tıklayarak Aç komutunu seçim
4. Açılan klasöre Star Board Programının simgesini yapıştırın
5. Bilgisayarınız bir daha ki açılışında Star Board programı otomatik olarak açılacaktır.

Fatih Projesi Etkileşimli Tahtada pdf Belgelerinin Çok Hızlı Sayfa Geçme Problemin Çözümü
Adobe Acrobat ile açılan pdf belgelerinde sayfa değiştirmek etkileşimli tahtalarda tam bir zulme dönüşe biliyor. Bir sayfayı değiştirmeye çalışırken onlarca sayfa akıp gidiyor. Durdurmak için yapılacak pek bir şey yok. Birkaç deneme sonrasında kesin bir çözüm Foxit pdf programını buldum. Ücretsiz, hızlı açılıyor ve en önemlisi Etkileşimli tahtada sayfa değiştirirken uçma yok.
İndirme bağlantısı:
http://cdn04.foxitsoftware.com/pub/foxi ... _Setup.exe

yolcu9' Alıntı:
Fatih Projesi Etkileşimli Tahtada pdf Belgelerinin Çok Hızlı Sayfa Geçme Problemin Çözümü
Adobe Acrobat ile açılan pdf belgelerinde sayfa değiştirmek etkileşimli tahtalarda tam bir zulme dönüşe biliyor. Bir sayfayı değiştirmeye çalışırken onlarca sayfa akıp gidiyor. Durdurmak için yapılacak pek bir şey yok. Birkaç deneme sonrasında kesin bir çözüm Foxit pdf programını buldum. Ücretsiz, hızlı açılıyor ve en önemlisi Etkileşimli tahtada sayfa değiştirirken uçma yok.
İndirme bağlantısı:

çözümü acrobar ve foxit de aynı
wiew > page display > single page

samil' Alıntı:
yolcu9' Alıntı:
İndirme bağlantısı:

çözümü acrobar ve foxit de aynı
wiew > page display > single page
Tek sayfayı yukarıdan sayfa numarası ile de geçe bilirsin veya yanda kaydırma çubuğu da yavaş kaydırmada işe yarıyor. Ama derse sayfayı büyük ekran göstermek gerkli çünkü öğrenci görmüyor. Foxit 'i birkaç tahtada denetim kaydrımada sorunsuz çalışıyor.

Akıllı tahtalara flash bellek takıldığında tüm dosyalar gizli dosyaya dönüşüyor ve bir sınıftan diğerine gittiklerinde tahtalarda görünmüyor.Akıllı tahtalarda virüs mü var???

sefeze' Alıntı:
Akıllı tahtalara flash bellek takıldığında tüm dosyalar gizli dosyaya dönüşüyor ve bir sınıftan diğerine gittiklerinde tahtalarda görünmüyor.Akıllı tahtalarda virüs mü var???
Aslında flashta virüs vardır. Ms Security Essantional anti vürüs var tahtalarda flashtalarda ki virüslü dosyları görünce dsoylarının görünürlük özelliklerini bozuyor (virüsü silerken)
Bayağı sıkıntı olacak bu tahtalardaki güvenlik durumları özellikle flash disklerden geçen virüsler.
Flash disk securty tarzı koruma programı ve hatta sistemi korumak için Deep Freze tarzı koruma programı gerekli amaonlarda lisansız kurulamıyor.

Öğretmenler her gün başımda flashımdaki dosyalar gitti diye.Ya bu akıllı tahtalar bizi bunaltcak gibi..
Lisanssız yazılım kurmayın demişler ama mümkünmü yaa..Office kurcam, libre office'i anlatıp duruyorum ama yok şunlara bi ofis kur diyenden geçilmiyo.Sorun olurmu acaba?

Geri