Fatih Projesi Paylaşımları

Kodla Büyü
Bide bu 50 gb lık dosyalar varya orluru kuruyorum sırıflara.Branş öğretmenlir diyoki niye bunları ders ders ayırmamışım :eek:
Valla sabır işi bizim işimiz...

Peki öğrencilere verilecek olan tabletlerden bir haber var mı? Öğrenciler sorup duruyor...

sefeze' Alıntı:
Bide bu 50 gb lık dosyalar varya orluru kuruyorum sırıflara.Branş öğretmenlir diyoki niye bunları ders ders ayırmamışım :eek:
Valla sabır işi bizim işimiz...
hocam okula dilekçe verdim 1 sınıfa koydum o dosyaları diye. kimse de gitme zahmetinde bulunmadı. o onların sorunu ayırmak da senin görevin değil.. :verymad:

Fatih projesi akıllı tahtalarında admin şifresini kırmış bizim akıllı uşaklar.Bunu engellemek için ne yapabilirim bilen varmı???

Akıllı tahtalarda güvenlik nedeniyle, öğrencilerin kurcalamaması için kilit konulmuş. Bu kiitlerin anahtarı başka tahtayı açmıyor. Her öğretmene bir anahtar verilse başka tahtayı açamayacak. Anahtarlar idarede dursa öğretmenler geri getirmeyi unutabilir ve sorun olur. Siz bu problemi nasıl çözdünüz?

Biz tahtaları kilitlemiyoruz, müdür bey her zaman açık olcak öğrenci kurcalasın dedi.Sonuç 1 ayda iki akıllı tahtanın dokunmatiği çalışmıyor, 3 sınıf anteni kırıldı, 2 bilgisayırın admin şifresi kurulmış..Ee biz niye görevlendirildik ki :?

gargi82' Alıntı:
Akıllı tahtalarda güvenlik nedeniyle, öğrencilerin kurcalamaması için kilit konulmuş. Bu kiitlerin anahtarı başka tahtayı açmıyor. Her öğretmene bir anahtar verilse başka tahtayı açamayacak. Anahtarlar idarede dursa öğretmenler geri getirmeyi unutabilir ve sorun olur. Siz bu problemi nasıl çözdünüz?

Hocam her okula takılan tahtaların bir tanesinde maymuncuk anahtar var. Biraz deneme yanılma yöntemiyle o anahtarı bulun her öğretmene bir tane çoğaltırsanız tek anahtar tüm tahtaları açar.

sefeze' Alıntı:
Fatih projesi akıllı tahtalarında admin şifresini kırmış bizim akıllı uşaklar.Bunu engellemek için ne yapabilirim bilen varmı???

Windows için çare yok. Bakanlığın bunu önceden düşünmesi lazımdı. Yöntemi çok basit. Tabletlerinkini 3 günde kırdılar. Pardus'a dönmek lazım.

cat33' Alıntı:
Peki öğrencilere verilecek olan tabletlerden bir haber var mı? Öğrenciler sorup duruyor...
Tablette yeniden pilot yapacaklar. Yani herkese dağıtılmayacak. Hangi okulların pilot olacağına da bakanlık karar verecekmiş.

Windows için çare yok. Bakanlığın bunu önceden düşünmesi lazımdı. Yöntemi çok basit. Tabletlerinkini 3 günde kırdılar. Pardus'a dönmek lazım.[/quote]

Bu durumda başımız belada demek.Her türlü programı ve dosyayı kuruyorlar.

Kilitler de sağlam değil ki....bizim okulda biraz zorlanan kilitler yuvası gevşediği için anahtarsız açılmaya başlıyor....Şifreli kullanıcı profili mi oluştırsak diyeceğim bu seferde öğretmen şifre girerken görürler. :|

marmarabote' Alıntı:
cat33' Alıntı:
Tablette yeniden pilot yapacaklar. Yani herkese dağıtılmayacak. Hangi okulların pilot olacağına da bakanlık karar verecekmiş.

O zaman hiç dağıtmasınlar. Öğrencilerin canı sıkılacak artık bu habere...

gargi82' Alıntı:
hocam ekteki word belgesini her kat için ayrı hazırladım.bunun çıktısını alıp panoya dönüştürücez. panoya da kancalar asıp anahtar yerleşimlerini asarak yaptıktan sonra birde çizelge hazırlayıp hangi öğretmen ne zaman almış,ne zaman teslim etmiş şeklinde.Hem herkese açık olur.hemde anahtar kimdeyse herkese gözükür.

Ekli dosyalar

• anahtar askı pano.rar
    153 KB · Görüntüleme: 207
Arkadaşlar bizim okul müdürü kesinlikle akıllı tahtalar kapanmıcak her zaman açık kalsın diyor.Valla bizim bu tahtalarla en fazla 1 ay ömrümüz var.Sinir oluyorum yaa..Sanki kendi uğraşıyo..

bugün okulda bir kaç akıllı tahtaya program yükleyeyim dedim.Karşılaştığım problemler
1.Net support deactivite şifresi bir türlü kabul etmedi. Bu tür durumlarda napıyosunuz?
2.Akıllı tahtalarda internet erişimi olmayan yerlerde kablosuzun falan az çektiği yerlerde internet erişim işini napıyorsunuz?
3.Akıllı tahta anten için el yordamıyla yapılan wireless anten güçlendiriciler iş görür mü?
Herkese saygılar...

saayees' Alıntı:
bugün okulda bir kaç akıllı tahtaya program yükleyeyim dedim.Karşılaştığım problemler
1.Net support deactivite şifresi bir türlü kabul etmedi. Bu tür durumlarda napıyosunuz?
2.Akıllı tahtalarda internet erişimi olmayan yerlerde kablosuzun falan az çektiği yerlerde internet erişim işini napıyorsunuz?
3.Akıllı tahta anten için el yordamıyla yapılan wireless anten güçlendiriciler iş görür mü?
Herkese saygılar...

1. Şifre aynı usb klavye ile falan dene. Yada yeniden kurulum yap.

gules84' Alıntı:
gargi82' Alıntı:
hocam ekteki word belgesini her kat için ayrı hazırladım.bunun çıktısını alıp panoya dönüştürücez. panoya da kancalar asıp anahtar yerleşimlerini asarak yaptıktan sonra birde çizelge hazırlayıp hangi öğretmen ne zaman almış,ne zaman teslim etmiş şeklinde.Hem herkese açık olur.hemde anahtar kimdeyse herkese gözükür.

Burda bir sıkıntı var yalnız, üstteki, sürgü kapağı açan kilit hepsinde aynı olması gerekiyor. Yani bir anahtar tüm tahtaların sürgü kilidini açmalı. Aşağıdaki kilitler her tahtada farklı. Bence bir kontrol edin böyle kim aldı, geri bıraktımı ile uğraşılmaz arkadaşlar.

İlk kurulan pilot okullarda anahtarlar diğer tahtaları açmıyor. Son kurulan projelerde sanırım bir anahtar diğerlerini de açıyor.
Biz çözümü bu kilitlerin içerisindeki şifreleri değiştirmekle bulduk. Kilitleri komple değiştirmeye gerek yok. Kilit başı 3 tl ye hepsi birbirini açıyor. Diğer türlü anahtarların öğretmenler arasında dolaşımı büyük sorun olur. Şimdi tek anahtar tüm sınıfları açıyor.

bazı öğretmenlerin tavırlarına sinir oluyorum. ağız burun eğerek küçümseyerek konuşmaları... sanki ben icat etmişim gibi. :verymad:

sefeze' Alıntı:
Arkadaşlar bizim okul müdürü kesinlikle akıllı tahtalar kapanmıcak her zaman açık kalsın diyor.Valla bizim bu tahtalarla en fazla 1 ay ömrümüz var.Sinir oluyorum yaa..Sanki kendi uğraşıyo..

Çünkü bakanlığın bu konuda genelgesi var. Kapatılmasın diye. Ömrü 1 ay ise üzülmeyin arayın servisi bir ay sonra. Burada kapatmayan değil kapatan suçlu yani. Yakında ogrenciler 147 yi arar. Etkilesimli tahtaları kilitliyorlar diye. Gor o zaman eğlenceyi

nosTRa' Alıntı:
sefeze' Alıntı:

Çünkü bakanlığın bu konuda genelgesi var. Kapatılmasın diye. Ömrü 1 ay ise üzülmeyin arayın servisi bir ay sonra. Burada kapatmayan değil kapatan suçlu yani. Yakında ogrenciler 147 yi arar. Etkilesimli tahtaları kilitliyorlar diye. Gor o zaman eğlenceyi

Nerde bu genelge. ????

Kapatmamak büyük sorunlara yol açar. Örnek:
1- öğrencinin masa üstü görüntü olarak abuk- subuk bir görüntü koyması
2- Bir öğrencinin sınıf arkadaşı bir kızın resmini masa üstü arka planı olarak koyup ilan-ı aşk çabası ve kız babasının intikamı :)
3- akıllı tahta programını kaldırıp(tabletler ile iltişimi sağlar) tabletlerin 3 gün sonra kilitlenmesine sebep olması.

Genelge varsa paylaşın arkadaşlar. Yoksa hal yol diliyle bu konuları idarecilere açıklayın.

yolcu9' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:
sefeze' Alıntı:

Nerde bu genelge. ????

Kapatmamak büyük sorunlara yol açar. Örnek:
1- öğrencinin masa üstü görüntü olarak abuk- subuk bir görüntü koyması
2- Bir öğrencinin sınıf arkadaşı bir kızın resmini masa üstü arka planı olarak koyup ilan-ı aşk çabası ve kız babasının intikamı :)
3- akıllı tahta programını kaldırıp(tabletler ile iltişimi sağlar) tabletlerin 3 gün sonra kilitlenmesine sebep olması.

Genelge varsa paylaşın arkadaşlar. Yoksa hal yol diliyle bu konuları idarecilere açıklayın.

Samsun icin 13.09.2012 tarihli ve 26409 sayılı yazı. Bakanlığınkini de mesai baslayinca bulurum

Hocam öncelikli ortak dersleri, seçmeli dersleri ve okulunuz türüne göre varsa meslek derslerini indir. Buna ek olarak kullanılmıyor ama verdiğiniz adres deki dosyaları da indirebilirsiniz. Zaten kitaplar bir şey tutmuyor. Yer tutan sizin verdiğiniz adres deki video ses dosyalar.

deep freeze gerek yok. Birincisi image'ları var, ikincisi servis 24 saatte müdahale etmek zorunda.

Arkadaşlarım, okullarımızda diğer öğretmen arkadaşlar ve de bizim için kullanılabilecek örnek bir uygulamayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yusuf

Ekli dosyalar

• NÜFUSUN DAĞILIŞI.rar
    450.1 KB · Görüntüleme: 368
Geri