Fatih Projesi Teknoloji Kullanım Kursu Açmak İçin Gerekli Ol

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Okula yazı geldi 2.faz kapsamında akıllı tahtalar okula kuruldu. Fatih Projesi Teknoloji Kullanım Kursu açmam istendi . Bu kursu nasıl açacağım. Bunun için uygulanması gereken prosedür ve resmi evraklar , yazışmalar nelerdir. En baştan itibaren lütfen :)

Sayin hocam

Evraklar ve dokumanlar icin eogrenim.meb adresinden veya forumda aratirsaniz bulabilirsiniz

Mahallli hizmet ici egitim acmak icin gerekli yazismalari ilce mem ile kaymakam oluru ile de katilimcilari dahil edilebilirsin

Kolaylikar dilerim..

Merkezi Hizmet içi kurslardan Fatih Eğitmen Eğitimi kursu aldın mı?
Eğer almışsan İl EBİTEFO ile görüş. Fatih Projesi hizmet içi faaliyetleri bildiğim kadarıyla onların sorumluluğundadır.

LostParadise' Alıntı:
Arkadaşlar Okula yazı geldi 2.faz kapsamında akıllı tahtalar okula kuruldu. Fatih Projesi Teknoloji Kullanım Kursu açmam istendi . Bu kursu nasıl açacağım. Bunun için uygulanması gereken prosedür ve resmi evraklar , yazışmalar nelerdir. En baştan itibaren lütfen :)
Daha önce eğitmen eğitimi ve güncelleme eğitimi almadıysanız veremezsiniz.

http://eogrenim.meb.gov.tr/_layouts/15/ ... 4819&ID=30

Hocam eogrenim.meb'i de inceledim ama ilk başta ne yapılması gerekir nasıl bir yazışmayla başlayacağız. Ders içeriği ile ilgili sıkıntım yok. kursun açılması için gerekli prosedür evrak işleri nasıl olacak sorum o. benim bizim okul idaresinin bundan bilgisi var ne ilçe milli eğitimin (küçük bir ilçe)

LostParadise' Alıntı:
Hocam eogrenim.meb'i de inceledim ama ilk başta ne yapılması gerekir nasıl bir yazışmayla başlayacağız. Ders içeriği ile ilgili sıkıntım yok. kursun açılması için gerekli prosedür evrak işleri nasıl olacak sorum o. benim bizim okul idaresinin bundan bilgisi var ne ilçe milli eğitimin (küçük bir ilçe)

Sayın Hocam,

Bu eğitimleri ildeki fatih eğitmeni görevlisi vermesi gerekmektedir fakat okulların ve öğretmenleri fazla olduğu veya uzak ilçelere ildeki görevliler yerine ilçelerde okullarda eğitim almış öğretmenleri görevlendirmektedirler. Mahalli hizmet içi eğitim açmak için ilçe mem de çalışanların sizlere yardımcı olması gerekmektedir.

kursların 1. derecen sorumlulukları ildeki eğitmenlerde olduğu için sizin ilinizde görevli personel ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. onlar daha önceden de bu kursları düzenledikleri için resmi işlemleri adımlarını öğrenebilir ve işlemleri hızlandırabilirsiniz.

kolaylıklar dilerim..

aydınDr' Alıntı:
LostParadise' Alıntı:

Sayın Hocam,

Bu eğitimleri ildeki fatih eğitmeni görevlisi vermesi gerekmektedir fakat okulların ve öğretmenleri fazla olduğu veya uzak ilçelere ildeki görevliler yerine ilçelerde okullarda eğitim almış öğretmenleri görevlendirmektedirler. Mahalli hizmet içi eğitim açmak için ilçe mem de çalışanların sizlere yardımcı olması gerekmektedir.

kursların 1. derecen sorumlulukları ildeki eğitmenlerde olduğu için sizin ilinizde görevli personel ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. onlar daha önceden de bu kursları düzenledikleri için resmi işlemleri adımlarını öğrenebilir ve işlemleri hızlandırabilirsiniz.

kolaylıklar dilerim..
İlçe memde şube müdür var hocam. ilçemiz küçük bir ilçe 2 şube müdürü var diğerleri normal memurlar. BT ile ilgili kimse yok. İli aradım koordinatöre ulaşamadım. Yine ben şube müdürüne soruyum. Benden eğitim planı gibi bir şey istiyorlar. sanırım bu plana göre ben eğitici yazıp okuldaki öğretmenleri de kursiyer yazıp okul müdürümüz şu tarihlerde şu saatler arasında icra edilecektir. şeklinde bir yazı yazması gerekiyor . diye tahmin ediyorum :)

Sayın hocam,

bahsetmiş olduğunuz plan ve yazışmalar il eğitmeninin koordinatörlüğünde yapılacaktır. sizin il deki eğitmen arkadaş ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.
ilçe memler de bu konuda pek bilgi sahibi olacaklarını düşünmüyorum. sizden gelecek herhangi bir planlamaya göre bile h.içi eğitim düzenleyebilirler.

kolaylıklar dilerim.

aydınDır hocamızın yazdığı gibi ilçenin yapabileceği bir iş değil. Sizi il kordinatörünüz organize eder. Yanlış anlamayın, beceremezler falan değil, bu kursu planlamak ve yapmak görev alanlarına girmiyor.

bu eğitime başvurmak için internet üzerinden bir eğitimi tamamlamak gerekiyormuş bu nedir arkadaşlar bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi? Benim bu yıl başvurduğum hiç bir hizmet için kurs/seminer çıkmadı bundan dolayı.

serkan42' Alıntı:
bu eğitime başvurmak için internet üzerinden bir eğitimi tamamlamak gerekiyormuş bu nedir arkadaşlar bilgisi olan beni bilgilendirebilir mi? Benim bu yıl başvurduğum hiç bir hizmet için kurs/seminer çıkmadı bundan dolayı.
Egitimde fatih projesi egitimde teknoloji kullanımı egitici egitimi kursu

Bende merkezi teknoloji kullanım kursu aldım fatih eğitmeniyim. Benden seminer döneminde fatih projesi tek. kull kursu açmam istendi. ortaokuldayım ve başka okuldaki öğretmenlere kurs vereceğim.

Seminer döneminde okuldaki ek dersim kesilir mi? ve kurstan ek ders alabilir miyim?
bilgilendirirseniz sevinirim arkadaşlar.

ziyaunal' Alıntı:
serkan42' Alıntı:

hocam zaten bu kursa başvuru yapmak istedim işte olmadı sebebi uzaktan eğitimle bir eğitim almam gerekiyormuş

serkan42' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
serkan42' Alıntı:

hocam zaten bu kursa başvuru yapmak istedim işte olmadı sebebi uzaktan eğitimle bir eğitim almam gerekiyormuş

yok hocam öyle bir şart. ancak iliniz/ilçenizde fatih eğitmen ihtiyacı yoksa reddedilirsiniz çünküü öncelik hiç fatih eğitmeni olmayan ilçelere veriliyor.

Arkadaşlar bu eğitimi 2006 Dünya bankası Vestel - Promega (siyah donanımlar) bilgisayarlarda veren oldu mu?
Okulumuzdaki sınıfta eğitim planlanıyor. Verimli olur mu :?: :?:
Öğrencilerle verimli kullanıyoruz da yetişkinler onlar kadar sabırlı değil sıkıntı çıkar gibi geliyor...

İşletim sistemi : Win7 Starter
İşlemci: Intel Celeron 3.33 Ghz
Ram: 1GB
Sistem: 32 bit
(Antropi teach, orbit, audacity kurulu movie maker çalışmadı)

Ne dersiniz?

Etkileşimli tahta varsa kurs verilebilecegini düşünüyorum
M.maker kısmını anlatırsınız ev ödevi olarak yapmalarini istersiniz.
Kolayliklar dilerim.

_miracle_' Alıntı:
Arkadaşlar bu eğitimi 2006 Dünya bankası Vestel - Promega (siyah donanımlar) bilgisayarlarda veren oldu mu?
Okulumuzdaki sınıfta eğitim planlanıyor. Verimli olur mu :?: :?:
Öğrencilerle verimli kullanıyoruz da yetişkinler onlar kadar sabırlı değil sıkıntı çıkar gibi geliyor...

İşletim sistemi : Win7 Starter
İşlemci: Intel Celeron 3.33 Ghz
Ram: 1GB
Sistem: 32 bit
(Antropi teach, orbit, audacity kurulu movie maker çalışmadı)

Ne dersiniz?[/q

Bu kursu verebilmek için öncelikle;
1- Kurs verdiğiniz sınıfta çalışan bir Etkileşimli Tahta.
2- Her kursiyer için (gerekli tüm programlar yüklenmiş) bilgisayar.
3- Verimli çalışan bir internet bağlantısı.
4- Eğitmen eğitimi ve güncelleme eğitimini almış bir Eğitim Görevlisi
gerekiyor.
Yukarıdaki konfigrasyon ile kurs herkes için tam olarak verimli olmaz kanaatindeyim.

HOcam sizin ilçe ile işiniz yok aslında...İl de bulunan il formatorunu arayın o da il deki hizmet içi ile ilgilenen şef memur kim varsa söyler ona o da okul adına bakarak mebbis ten o okuldaki personeli kursa dahil eder..olurlar vs alınır yazıyı ilçeye gönderir ilçe de okula siz de kursa başlayıp kurs evraklarını ilçeye verirsiniz onlarda il e gönderir.

hemenyardim' Alıntı:
gerekiyor.
Yukarıdaki konfigrasyon ile kurs herkes için tam olarak verimli olmaz kanaatindeyim.

:+1: :+1:

fatih22222' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
gerekiyor.

:+1: :+1:
ayrıca kurs grupları 15 kişilik olsun ki verimli olsun diyorlar haberiniz olsun.

Geri