Fatih Projesi Yazıcısını İdare Kullandırtmıyor

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi günler arkadaşlar.Fatih projesininn yazıcısıyla ilgili konulara bakarken resmen sizi kıskandım.Herkes maşallah kullanıyor bazı arkadaşlar optik okuyucu olarak kullanmak bile istemişler.Biz sadece idare odasında görebiliyoruz ve fotokopi çekmek yada tarayıcıyı kullanmak yasak.Bir kagıt çıkarmak için müdürden müdür yardımcısından izin alıyoruz çoğundad da hayır cevabı alıyoruz.

Okulumuzda ilk çıkan fotokopi makinesinden var kağıtların yarısını çiğner , arkadaşların fotokopileri çekmesini bekleriz.
Bu fatih projesi yazıcılarının öğretmenlerin kullanması gerekmiyor mu.Buna ait resmi yazı var mı arkadaşlar elinizde.Okul öğretmenleri olarak yeter demek istiyoruz.Resmi yazı yoksa bile başvuracağımız bir yer var mı

hocam fatih projesi çağrı merkezini arayıp sorun 444 7 555

Bu işler öyle çözülmez hocam. Nereye dilekçe vereceksiniz. Milli eğitim müdürlüğüne mi. Sanıyor musunuz ki bir fotokopi için birşey yapacaklar. İdareye sorarlar ihtiyaç vardı idare odasına aldık der çıkar. Size aleti verse sonra ne yapacaklar sanıyorsunuz. Toneri pahalı deyip doldurmazlar. Yazıcının toneri bittiğinde cebinizden mi koyacaksınız ya da arızalandığı zaman.

Böyle işler diyalogla olur. Gidin derdinizi anlatın. Yapmıyorsa yine anlatın. Bıktırana kadar anlatın. Başka çözüm bulunacaktır.

her_dem' Alıntı:
Bu işler öyle çözülmez hocam. Nereye dilekçe vereceksiniz. Milli eğitim müdürlüğüne mi. Sanıyor musunuz ki bir fotokopi için birşey yapacaklar. İdareye sorarlar ihtiyaç vardı idare odasına aldık der çıkar. Size aleti verse sonra ne yapacaklar sanıyorsunuz. Toneri pahalı deyip doldurmazlar. Yazıcının toneri bittiğinde cebinizden mi koyacaksınız ya da arızalandığı zaman.

Böyle işler diyalogla olur. Gidin derdinizi anlatın. Yapmıyorsa yine anlatın. Bıktırana kadar anlatın. Başka çözüm bulunacaktır.

sayın hocam diyalogla yaklaşık iki yıldır bir mesafe katedemedik.Tonerleri pahalı diye kullandırılmıyor.Yaklaşık iki yıldır kullanılıyor daha ilk toner bitmedi.Biz öğretmen arkadaşlar tonerleri doldurmaya razıyız .Zaten okulumuzdaki yazıcı tonerlerinin kendi aramızda toplayarak dolduruyoruz idareye bırakmıyoruz.

idari işlerde kullanılmayacağına dair bir yazı dolaşıyordu sanırım elinde olan arkadaş var mı

Hocam, idarenin fotokopi üzerinde kullanıcı tanımlayıp her öğretmene şifre vermesi uygun olur. Ay sonunda herkes kendi şifresiyle kaç adet fotokopi çektiyse raporda çıkıyor zaten. Ücretini öder. İdare de aldığı parayla kağıt ve toner masrafını karşılar. Benim gördüğüm bir çok okulda izlenen yöntem bu. Kimse fotokopi için sıkıntı çekmiyor. kağıt başına zannediyorum 7 kuruş ya da 10 kuruş alınıyor .

peki üstüne dantel de örtmüşler mi? BT sınıflarının ilk kurulduğu yıllarda ders tamamlamak için bir dönem başka bir okula görevlendirme gitmiştim, müdür BT sınıfını açmamıştı.

erdcannet' Alıntı:
Hocam, idarenin fotokopi üzerinde kullanıcı tanımlayıp her öğretmene şifre vermesi uygun olur. Ay sonunda herkes kendi şifresiyle kaç adet fotokopi çektiyse raporda çıkıyor zaten. Ücretini öder. İdare de aldığı parayla kağıt ve toner masrafını karşılar. Benim gördüğüm bir çok okulda izlenen yöntem bu. Kimse fotokopi için sıkıntı çekmiyor. kağıt başına zannediyorum 7 kuruş ya da 10 kuruş alınıyor .

Hocam bunada yanaşmıyorlar korkuları diğer tonerlerin bitmesi.En son hiç kullanmayalım hiç bitmezler dedim.Keşke örtü koyup saklasalar .Bizim okulun öğretmenleri dışında herkes kullanıyor.Müdürün kankası var gene bir okul müdürü.İşlerini bizim yazıcıda yapıyor bu daha fazla koyuyor

Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Hocam yazısı var. Özellikle gönderildi. Şikayet edin. Yola geleceklerdir.

yazıya istinaden dilekçe verse her öğretmen bize ayrı ayrı cevap vermeleri lazım dimi.Allahım yıl 2016 halen öğretmenlerin kullanması için gelen fotokopi makinesini kullanmak için dilekçe vermeyi tartışıyoruz yaa:((

realforever' Alıntı:
erdcannet' Alıntı:

Hocam bunada yanaşmıyorlar korkuları diğer tonerlerin bitmesi.En son hiç kullanmayalım hiç bitmezler dedim.Keşke örtü koyup saklasalar .Bizim okulun öğretmenleri dışında herkes kullanıyor.Müdürün kankası var gene bir okul müdürü.İşlerini bizim yazıcıda yapıyor bu daha fazla koyuyor

O iş olmamış işte hocam. Devletin malı, okula öğrenciye hizmet etmeyecek kime edecek? Gelen yazıcı kişiye özel gelmediğine göre bu şekilde öğretmenden/öğrenciden sakınmaları yönetim becerisi olmayanların yapacağı işler. Dilekçe ile başvurun idareye, fatih projesi ile gelen yazıcının kullanılmaması sebebini aldığınız cevapla da mem'e başvuruda bulunursunuz.

realforever' Alıntı:
Dev Kitap Arşivi' Alıntı:
Hocam yazısı var. Özellikle gönderildi. Şikayet edin. Yola geleceklerdir.

yazıya istinaden dilekçe verse her öğretmen bize ayrı ayrı cevap vermeleri lazım dimi.Allahım yıl 2016 halen öğretmenlerin kullanması için gelen fotokopi makinesini kullanmak için dilekçe vermeyi tartışıyoruz yaa:((

Zaten yazı buna istinaden gönderildi. Unutmazsam yarın eklerim. Verin dilekçenizi. Evrak numaranızı alın. Cevap isteyin.

http://www.memurpostasi.com/mebden-fati ... 15988h.htm

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nün Eğitimde Fatih Projesi A3/A4 Çok Fonksiyonlu Yazıcılar Hk. talimatı:Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Flaberleşme Bakanlığı ile OYAK Pazarlama Hizmet ve Tur. A.Ş. arasında 10.01.2014 tarihinde 41.996 adet A3/A4 Çok Fonksiyonlu Yazıcı Alımına ilişkin sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında yüklenici OYAK Paz. Hizm. Ve Tur. A.Ş. tarafından yazıcıların okullarımıza dağıtımı 2 kısım halinde gerçekleştirilmiştir. l.Yıl(Kısım) 16.612 ve 2.Yıl 25.384 olmak üzere toplamda 41.996 adet A3/A4 Çok Fonksiyonlu Yazıcıların dağıtım ve kurulumları tamamlanmıştır.Yazıcıların okullarımıza temini, Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında 22.11.2015 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde yapılmakta olup söz konusu yazıcıların idari hizmetlerden ziyade eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca okullarımızın, yazıcıların kullanımı sırasında ihtiyaç duyulabilecekleri, garanti süreleri, yedek parça ve sarf malzeme fiyatları, arıza durumunda yapılacak işlemler gibi bilgileri içeren detaylı bilgiler eklerdeki dokümanlarda yer almaktadır.Bu çerçevede iş bu yazı ve eklerinin yukarıda bahsi geçen sözleşme çerçevesinde yazıcı dağıtımı yapılan okullarımıza duyurulması hususunda gereğini ve bilgilerinizi rica ederim.Harun ÇİÇEK Bakan a.Genel Müdür V.Kaynak: MEB'den Fatih Projesi Donanımları Kullanımı talimatı

Hocam tamam iyi hoş ama idare o yazıcıyı ortaya atarsa ne olur onu düşündünüz mü?

Toneri 180 tl, bakımı ve diğer masraflarını hesaplarsanız çoğu okul idaresinin bu durumun altından kalkamayacağı açıktır.

hakanotuken' Alıntı:
Hocam tamam iyi hoş ama idare o yazıcıyı ortaya atarsa ne olur onu düşündünüz mü?

Toneri 180 tl, bakımı ve diğer masraflarını hesaplarsanız çoğu okul idaresinin bu durumun altından kalkamayacağı açıktır.

Hakan hocam 2 yıldır ilk takılan tonerin daha bitmeyip diğer tonerlerin saklanması mı daha iyi yoksa bütün tonerlerin öğrenciler için harcanması mı.Gerekirse ortaya atılsın ne olacak çekilen fotokopiler eve gitmiyor ya hepsi öğrenciye gidiyor.Bozulursada yapılır.Bazen saçma sapan harcamalara bile okulda para olurken buna mı olmayacak.

Küfredince küfürbaz oluyoruz...

1-Resmi yazı var eğitim-öğretimde kullılacak diye..
2- Fatih projesi idarecilere yazıcı sağlamak için geliştirilmedi
3- yazıcı ile beraber 5 tane toner geliyor, yani ortalama 50000 (elli bin sayfa=100 top kağıt) çekim yapılır.. İdare önündeki 10 yılı garanti altına mı almaya çalışıyor?
4- Öğretmen fotokopiye niçin para versin? Siz hiç yazışma kağıtlarınının parasını cebinden veren memur gördünüz mü?

Bir çok okulda öğretmenler odasına bırakıyorlar, üzerine "Fotokopi için öğrenci göndermeyin!" uyarısı var sadece..

Biz ne yaptık: İki makina var, biri memur odasında biri müdür yardımcısı odasında. İsteyen istediği kadar fotokopi çebiliyor... Ücret yok... Geçen yıl 450 kişilik okulda 6 toner bitti... 200 tanesi ortaokul öğrencisi..

Milli Eğitim Müdürlüklerine İlk ve ortaokullar için kırtasiye ödeneği ve Kurslar için ödenek geliyor... Bunlar dahi olmassa okul aile birliği veya kantininiz ne işe yarıyor?

Not: okul kantimiz yok, sadece okul aile birliğince 850 tl toner için para harcadık..

realforever' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Hakan hocam 2 yıldır ilk takılan tonerin daha bitmeyip diğer tonerlerin saklanması mı daha iyi yoksa bütün tonerlerin öğrenciler için harcanması mı.Gerekirse ortaya atılsın ne olacak çekilen fotokopiler eve gitmiyor ya hepsi öğrenciye gidiyor.Bozulursada yapılır.Bazen saçma sapan harcamalara bile okulda para olurken buna mı olmayacak.

Sizinkiler çok abartmış hocam. Okulun bütçesi iyi ise maliyeti karsilayabiliyorsa haklısiniz ama ortaokullar odeneksiz olduğu icin çoğu idare masraf etmekten korkuyor. Kimi ogretmen abartıp rahatlik olsun diye her ders için fotokopi çekiyor. Bunun ortayolu bulunmali

Geri