Fatih PYS E.T. Arıza kayıtlarına dönmüyor

Kodla Büyü

edamnur

Aktif Üye
Tahtalarımızda sorunlar var arıza kayıt bırakıyorum aylar geçen çağrım var dönüş olmadı. Şikayet et dedim ona da dönüş olmadı. iletişim kurabileceğim numara da yok. Siz de durumlar nedir.

Önce port açtırmak için kayıt bıraktım. Ertesi gün aradılar. Problem fizikselmiş. 3.gün fiziksel olarak değiştirdim arıza kaydını 4. gün geldiler. Hemen dönüş yapılıyor. Problem fiziksel değilse zaten merkezden ararlar. Ama fiziksel ise yaşadığınız problem bulunduğunuz şehir ile alakalı olabilir.

Ağ altyapı ve internet ile ilgili problemlerde hemen ya da 1 gün sonra dönüş yapıyorlar bu konuda bizim bulunduğumuz yerde sıkıntı yok ancak sorun ET'lerde ise maalesef çok yavaş işliyor. Mesela bir tahtada Dokunmatik arızası var sisteme 4 ay önce girdik açıklamada detaylı belirtmemize rağmen yazın tatilde gelmişler okula dokunmatik kamera arızalı değişecek deyip gitmişler hala ses seda yok.

Önce port açtırmak için kayıt bıraktım. Ertesi gün aradılar. Problem fizikselmiş. 3.gün fiziksel olarak değiştirdim arıza kaydını 4. gün geldiler. Hemen dönüş yapılıyor. Problem fiziksel değilse zaten merkezden ararlar. Ama fiziksel ise yaşadığınız problem bulunduğunuz şehir ile alakalı olabilir.
Port için bize de kısa sürede döndüler fakat E.T lere bakan birimle bir türlü irtibat kuramadık.

bizde de durumlar kötü aylardır arıza kaydı bıraktık et ile ilgili dokunmatik vs. geri dönüt yok
Bios piller değişecek şimdilik klavye ile açıyoruz. Dokunmatik arızalı sensörler yanmıyor fare kullanıyoruz. Bir tahta kapnıyor kendiliğinden ops değişti işlemci macunu yenilendi fan temizlendi yine sorun devam ediyor. Beden dersine giden sınıflara geçerek ders işliyor o sınıfın öğretmenleri

Ağ altyapı ve internet ile ilgili problemlerde hemen ya da 1 gün sonra dönüş yapıyorlar bu konuda bizim bulunduğumuz yerde sıkıntı yok ancak sorun ET'lerde ise maalesef çok yavaş işliyor. Mesela bir tahtada Dokunmatik arızası var sisteme 4 ay önce girdik açıklamada detaylı belirtmemize rağmen yazın tatilde gelmişler okula dokunmatik kamera arızalı değişecek deyip gitmişler hala ses seda yok.
Evet dediğiniz gibi birimden birime değişiyor durum. Sürekli de yazı geliyor arızları fatih pys den yazın diye. Yazıyoruz da ne değişiyor zümrede hiç aklıma gelmedi bu konu. Dönem sonu konuşmak lazım

5 aydır bildirdiğim arızaları haziran ayında il koordinatörümüzün yönlendirmesi ile (OPS Kaynaklı) Aidata bilgisayara alıcı ödemeli olarak gönderdik. 6 ops deki sorunları 1 hafta içinde çözüp yeniden kargoladılar. Herhangi bir kargo vs ödeme yapmadık. Sanırım İnnova-Aidata arasında bir protokol kapsamında bu şekilde çözüldü.

5 aydır bildirdiğim arızaları haziran ayında il koordinatörümüzün yönlendirmesi ile (OPS Kaynaklı) Aidata bilgisayara alıcı ödemeli olarak gönderdik. 6 ops deki sorunları 1 hafta içinde çözüp yeniden kargoladılar. Herhangi bir kargo vs ödeme yapmadık. Sanırım İnnova-Aidata arasında bir protokol kapsamında bu şekilde çözüldü.
Yani işleri hızlandırmak için il koordinatörü ile mi irtibata geçmek lazım

Benim çağrılarıma iki ayda ortalama olarak dönülüyor ancak onda da ops temizleyip windows 10 kurup gidiyorlar çünkü ellerinde malzeme yok malzeme alımı yapmadıkları için. Üç kez gelip ekrandaki soruna işlem yapamadıkları tahtayı sonunda taşıyıp değiştirmek zorunda kaldık okul içinde. Geçen haftalarda farklı il koordinatörlerine de sordum bunu hiç dönüş yapılmayan iller vardı. İnnova yerelde taşeron firmalara veriyor bu işi ama her seferinde farklı ilden bi,r firma geliyor. Demek ki iptal ediyorlar anlaşmalarını. Bunun da sebebi innova'nın taşeronlar için arıza kapatma süresi olarak 7 günü şart koşması. Bulunduğum ilde bundan önce süreci güzel götüren meslek lisesindeki arkadaşlar bu madde yüzünden taşeron olarak başvurmadılar ama firma asla 7 günde çözüm getirmiyor. Genel olarak çözüm getirmiyorlar orası ayrı bir konu. Güç devresi, anakart, dokunmatik ve ekran için yedek parçaları yok çünkü sadece usb portları var.

Başka bir sorun olmasın hocam ben de bugün giriş yaptım. Sabah 9.16'da girdiğim kayda 10.15'te cevap gelmiş. İlginç bir durum gerçekten.

Ellerinde bazı parçalar bulunmadığı için, gelmiyor olabilirler. Ama, ne zaman gelecekleri hakkında bilgilendirme yapsalar, daha iyi olur tabii ki...
Biz de sıkıntı yok geliyorlar.

Ben 2 hafta önce arıza bildirimi yaptım çağrıyı kendileri kapamış. sebebini anlayamadım. Bugün tekrar arıza kaydı oluşturdum bakalım dönecekler mi?

Bence ilden ile durum değişiyor ama büyük bir sıkıntı olduğu kesin. Faz1 cihazları eskidiler bir bir gidiyorlar sıkı takip gerekirken ipler gevşetilmiş durumda.

Geçen Şubat ayından bir tahta kayda düştüm. Ledlerden geçenler var. Geldiler baktılar malzememiz yok deyip gittiler. Sonra bir baktım ki çağrı kapanmış. İlk hafta yeniden açtım. Bakalım ne olacak? :)))) yani anlaşma öylesine mi yapıldı anlamadım.

geçen sene nisan ayı gibi arıza kaydı girdim tahtalar ile ilgili. ancak hazirana kadar hiç bir dönüş olmadı. haziran ayında kendi okul imkanlarımız ile yaptırmak zorunda kaldık. altyapı ile ilgili sorunlar oldu 1-2 hafta da döndüler.

Fatih pys den sadece altyapı ile ilgili sorunlarınıza dönüş oluyor. ET bakım onarımına aidata firması bakıyor ama onlar da tecrübesiz ve yedek parçaları yok. Yani sorununuzu çözmeyeceklerdir. İl koordinatöründen daha önce hangi meslek lisesi tahtalarla ilgileniyorsa onunla iletişim kurup tahtalarınızı yaptırabilirsiniz. Yoksa gelip bakan olmayacaktır. Şu an tahta bakım onarımı için bakanlıktan para beklemeyin çıkmıyor.

Fatih pys den sadece altyapı ile ilgili sorunlarınıza dönüş oluyor. ET bakım onarımına aidata firması bakıyor ama onlar da tecrübesiz ve yedek parçaları yok. Yani sorununuzu çözmeyeceklerdir. İl koordinatöründen daha önce hangi meslek lisesi tahtalarla ilgileniyorsa onunla iletişim kurup tahtalarınızı yaptırabilirsiniz. Yoksa gelip bakan olmayacaktır. Şu an tahta bakım onarımı için bakanlıktan para beklemeyin çıkmıyor.
Garanti dolduktan sonra vestelle devam ettik bir süre meslek liselerinden kim ilgileniyordu bir bilgim yok onlarla hiç çalışmadık çünkü. Garantiler biter bitmez her okulun sorumluluğu meslek liselerine mi verildi

Geri