Fatih sistem odası kabindeki güç kaynağı devreye girmiyor

Kodla Büyü

efazmut

Üye
Okulda şu anda elektrik sorunu var. Elektrik gittiğinde güç kaynağı devreye girmiyor. Resimdeki görüntüden akü ile ilgili bir sorun gibi duruyor ama emin olamadım. Bu durumda ne yapmam gerekir?

Ekli dosyalar

• 20240912_111337.jpg
    20240912_111337.jpg
    264.5 KB · Görüntüleme: 33
hocam güç kaynakları ömrünü tamamladığında bypass yapıldı okullarda. devre dışı bırakıldı.

Okulda şu anda elektrik sorunu var. Elektrik gittiğinde güç kaynağı devreye girmiyor. Resimdeki görüntüden akü ile ilgili bir sorun gibi duruyor ama emin olamadım. Bu durumda ne yapmam gerekir?
hocam güç kaynaklarının miadı doldu, garantisi de bitti. Bakanlık geçen dönem bununla alakalı yazı gönderdi. Devre dışı bırakılacaktır diye. Bir çoklu priz alıp elektrigi direkt verin.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-25-12-58-29-568_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-01-25-12-58-29-568_com.android.chrome.jpg
    102.4 KB · Görüntüleme: 20
çoklu prize gerek yok hocam. güç kaynağına gelen ana akım prizini kabinetin arkasında bulunan beyaz fiş e takmış olmanız lazım. güç kaynağındaki iki prizi de kabinetin arkasındaki coklu prize takmak gerkiyor

Teşekkür ederim hocam.

güç kaynağına gelen ana akım priz kabinetin arkasında bulunan beyaz fiş e takılıymış.(resim1)
güç kaynağındaki iki prizi de kabinetin arkasındaki çoklu prize aşağıdaki şekilde değiştiriyorum.(resim2)

Ekli dosyalar

• resim1.jpg
    resim1.jpg
    158.9 KB · Görüntüleme: 40
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 38
Geri