Fatura Ödeme Merkezi Açacağım Ama Karar Veremedim ???

Kodla Büyü

beyil

Site Gezgini
Sayın hocalarım nasip olursa fatura ödeme merkezi açacağım, fakat hangi firmadan programı alayım ona karar veremedim.
Sıradan bir firmadan program alırsam 1500 TL + Dükkan masrafları (3500-4000) yaklaşık 5000 TL'yi buluyor.
Garantionlinefatura Merkezinin bayiliğini alırsam 18000 TL. Sıradan bir marka miktarı yönünden cazip geliyor fakat garantionlinefatura da diğerlerine göre daha sağlam gibi sizce nasıl bir yol izlemeliyim. Kafam çok karışıık. :(

Para kazandırıyormuki bu ödeme merkezkezleri - iyi araştırdın mı?

para kazandırıyor mu? sermaya çok değil. 1800 liraya herkes açardı. bilgilendirirsen bizi sevinirim. kafamıza yatarsa biz de bir tane açarız. :)

GOF'u şimdi inceledim, Garanti teknolojisi en iyi olan bankalardan bir tanesi ama bayilik açıldığında çalışır ve para kazanabilir mi?, tereddütlerim var. Bu konu da benim de beyin fırtınası yapabilecek birilerine ihtiyacım var aslında.

hocam ben daha hiç kullanmadım fatura ödeme merkezini kullanan arkadaşımda olmadı. bilmem ama pek kar edilebilecek bir iş gibi gemiyor bana..

Bildiğim kadarıyla belirli bir teminat istiyorlar ve yaklaşık 30.000-50.000 TL arasında öyle 5.000 10.000 civarında değildir.

Fatura başına 75 kr-1 lira ücret kalıyormuş. açacağınız yerde sürümden kazanmalısınız. küçük ilçelerde pek işe yaramaz

Hocam bu tip işler bence daha çok istanbul gibi metropollerde çalışır. Yine de düşünüyorsan bir de taft telekom var girip inceleyin.

hocam düsündüm tasındım, açma maliyeti 5000 civarı olan bir firmayı seçtim. Sonik Fatura isimli Program 1000 TL'imiş. Geri kalanıda dükkan masrafları iste. Bakalım hayırlısı... :?:

Formatörlük zorunlu olunca millet başının çaresine bakmaya başladı. Hocam işçi lazımsa talibiz. :)

Hocam bi akrabam açtı.
Anlattığına göre iş yerinin kalabalık bir şehirde ve çok işlek bi caddede olması lazım, çünkü otomatik ödeme kullanmayan insanlar bankada sıra beklemek istemeyecek, zaman-trafik problemi yaşayacak ki faturasını 1 tl fazlaya da olsa fatura ödeme merkezine götürsün;işlek caddelerde de işyerlerinin kirası çok fazla (kendisi 2500 tl kira veriyor aylık).
Bunun yanı sıra yazları, tatil dönemlerinde iş olmuyormuş kirasını cepten veriyor o dönemlerde.
Çok fazla sermaye isteyen bir iş, çünkü bankada yeterli miktarda para kalmadığında dükkanı kapatıp bankaya o günki kazancını yatırmaya gitmesi ya da kapatmamak için bir işçi tutması gerekiyor.
kendisi açalı 6 ay kadar oldu,ancak 2-3 aydır karı 500 tl civarında. Çevrede bilinip tutulmak için çok sabır ve çok zaman dolayısıyla çoook fazla sermaye isteyen bi iş, o yüzden iyi düşünüp taşının. Kapatmayı çoook düşündü ama köye dönmemek için işinin başında olmaya çalışıyor. Sandığından çok daha fazla yatırdı bu işe, ama zamanla daha iyi olacağı konusunda ümitli. Bu kadar para yatırdıktan sonra da dönmesi zor.
Bu devirde en güzel iş işyeri sahibi olup kiraya vermek. Bir oda kadar yere 2500 ödeniyor iş yeri olunca..
Allah gönlünüze göre versin...

folikAsit' Alıntı:
işlek caddelerde de işyerlerinin kirası çok fazla (kendisi 2500 tl kira veriyor aylık).
amin...allah cümlemizin gönlüne göre versin inşallah. hocalarım yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. benim bulduğum dükkan çok güzel bir yerde. bankalara uzak ve hemen hemen işlek sayılır 200-250 TL civarlarında bir kirası mevcut. dualarınızı eksik etmeyin :roll:

beyil' Alıntı:
folikAsit' Alıntı:
işlek caddelerde de işyerlerinin kirası çok fazla (kendisi 2500 tl kira veriyor aylık).
amin...allah cümlemizin gönlüne göre versin inşallah. hocalarım yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. benim bulduğum dükkan çok güzel bir yerde. bankalara uzak ve hemen hemen işlek sayılır 200-250 TL civarlarında bir kirası mevcut. dualarınızı eksik etmeyin :roll:

hocam acaba hala formda misiniz.? ve dükkan işi ne oldu devam ediyor musunuz.?

Çevresinde bu işle uğraşan veya bu konuda daha öncesinde bir deneyim yaşamış olan arkadaşlar düşüncelerini ve gözlemlerini paylaşmaları mümkün müdür?
iyi çalışmalar

Benim kayınpederimin var fatura ödeme merkezi. Küçük bir ilçede yapıyor bu işi. Daha çok köylüler ilçeye indiklerinde uğrayıp faturalarını ödüyor. Yada belediyeye kadar gitmeyi gözü almayanlar çarşının içinde olduğu için ödüyor. Fakat fatura başı 1 TL komisyon alınıyor. Bunun 50 kr si kendilerine 50 krsi bağlı bulundukları şirkete kalıyor. Çok bi karı yok bu işten. Emeklilikte vakit öldürüyor. Bunun yanı sıra elektrik taahhüt işleride yapıyorlar. O şekilde dükkan dönüyor. Dükkan kirasıda çok değil. 1000 TL nin altındaydı yanlış hatırlamıyorsam.
Bunu büyük bir şehirde yapmak isteyenlere bence çok cazip bir iş değil gibi. Tekel bayiler bile aynı zamanda fatura ödemesi alıyorlar. Karttan çektiriyor bişey yapıyor vs. O yüzden bence kar oranı çok düşük bir iş...

Abi açmak önemli değil bir şekilde açarsın elbet. Açtığın yer işlek olsun. Yoksa para kazanma işi zor..

insanlar artik cep telefonundan bile hesaplarindan ödeme yapiyor anadoluda yapmak biraz daha mantikli...

aracı olarak kullanılan firmalar hakkında bilgi sahibi olanınız var mı
Sadece Fatura ödeme merkezi olarak değil belki yanında ek başka işler de yapılabilir

Geri