Faz-1 akıllı tahta çok deneme ile açılma

Kodla Büyü

Semabz

Üye
Arkadaşlar merhabalar bizim okuldaki faz-1 imajı yüklü olan akıllı tahta bir kaç kere güç tuşuna basmayı denemeden tek seferde açılmıyor. Sebebi ne olabilir?

Arkadaşlar merhabalar bizim okuldaki faz-1 imajı yüklü olan akıllı tahta bir kaç kere güç tuşuna basmayı denemeden tek seferde açılmıyor. Sebebi ne olabilir?
Bu akıllı tahtalara aynı dönemde aynı şeylerin olması ilginç :) Geçen Perşembe Cuma bir akıllı tahtamız aynı şekilde oldu. Uzun uzun birkaç kez deneyerek açılıyor.

Bios pilini değiştirdim hemen, yok değişmedi.. En son tahtaya win10 güncellemesi gelmiş ama yüklenememiş, ondan sonra kapandı ve bu sorun başladı dedi öğrenciler. Açılışla bir alakası yok söyledikleri şeyin, bios kısmına bile gelmiyor çünkü.

Araştırmalara devam edeceğim birşey bulursam yazarım hocam.

Siz birşey yapmadıysanız hemen bios pilini değiştirin, düzelme ihtimali yüksek.

Ancak bios pili sorunsa tarih ve saatin geri kalması ve bağlantınız gizli değil hatasını da vermesi gerekmiyor mu ? Ben o yüzden onu elemiştim

Bu akıllı tahtalara aynı dönemde aynı şeylerin olması ilginç :) Geçen Perşembe Cuma bir akıllı tahtamız aynı şekilde oldu. Uzun uzun birkaç kez deneyerek açılıyor.

Bios pilini değiştirdim hemen, yok değişmedi.. En son tahtaya win10 güncellemesi gelmiş ama yüklenememiş, ondan sonra kapandı ve bu sorun başladı dedi öğrenciler. Açılışla bir alakası yok söyledikleri şeyin, bios kısmına bile gelmiyor çünkü.

Araştırmalara devam edeceğim birşey bulursam yazarım hocam.

Siz birşey yapmadıysanız hemen bios pilini değiştirin, düzelme ihtimali yüksek.
Çok teşekkür ederim hocam denerim ama sorun bios pili ise tarih ve saatin geri kalması ve internete girerken bağlantınız gizli değil hatası vermesi gerekmiyor mu?

1+2 yöntemi ile açılıyorsa bios pili bitmiştir.
Şurada bahsedilmiş:

Arkadaşlar, bunun teknik sebebini tam olarak açıklayamam ama kesin çözümü söyleyeyim. Tahtayı söküp arka kısmını açıyoruz ve karta ulaşıyoruz. Ekteki dosyada kırmızı üçgenin içindeki mavi ok ile işaretlediğim siyah kabloyu söktüğünüzde düzeliyor. Bir çok tahtada denendi ve tamamında işe yaradığı görüldü.
Sanırım bunu yaparak HDMI ve VGA bağlantılarını iptal etmiş oluyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG_20200213_173238.jpg
    IMG_20200213_173238.jpg
    422 KB · Görüntüleme: 107
Arkadaşlar, bunun teknik sebebini tam olarak açıklayamam ama kesin çözümü söyleyeyim. Tahtayı söküp arka kısmını açıyoruz ve karta ulaşıyoruz. Ekteki dosyada kırmızı üçgenin içindeki mavi ok ile işaretlediğim siyah kabloyu söktüğünüzde düzeliyor. Bir çok tahtada denendi ve tamamında işe yaradığı görüldü.
Sanırım bunu yaparak HDMI ve VGA bağlantılarını iptal etmiş oluyoruz.
Bu yöntemi hiç duymadım ancak deneyeceğim.

Ancak bu problemin diğer çözümü bende sebebini açıklamıyorum ama bios pili değişikliği ile de çözülüyor.

Bizim birkaç tahtamız bu şekilde, 1+2 yöntemiyle hiç çalıştıramadım. Benim yöntemim de şu oldu, power tuşu sonra kaynak tuşuna basıyorum pc vga hdmi bu şekilde birkaç sefer geçiyorum, ne zaman hdmi ı yakalarsa o zaman açılıyor. Bu sebeple Eindoforat hocamın dediği benim tahtalarda sanırım çözüm olacak. Tabi tahtaları nasıl sökerim bilemem ama yine de bir çözümü olduğunu bilmek iyi oldu, teşekkür ederim.

Geri