Faz 1 Bios Şifresi Sıfırlama

Kodla Büyü

merdem4

Üye
Forumda Faz 1 lerde Etkileşimli tahlataların Bios şifresini kaldırmak için önerilerin dışında, kullanılan etkin bir yöntem var mi? Kısa bir araştırma yaptım fakat göremedim.

Faz 1 etkileşimli tahtalarda yazılım kullanarak bios şifresini sıfırladık ilgilenen arkadaşlar olursa yardımcı olmak isteriz.

merdem4 hocam Faz 1 bos sıfırlama için yardımcı olur musunuz?
Tahta her açılışta bios şifresi istiyor.

netman' Alıntı:
ademola' Alıntı:

ET'lerin BIOS'larına şifre koymamıştım. Öğrencinin biri hepsine BIOS şifresi koymuş. BIOS şifresi olmayan bir BIOS'un yedeğini alsam diğerlerine geri yüklesem şifre kalkar mı acaba. Bilgisi ve tecrübesi olan arkadaş var mı?
o öğrenci şifreyi unutmuş olamaz galiba.

merdem4' Alıntı:
Faz 1 etkileşimli tahtalarda yazılım kullanarak bios şifresini sıfırladık ilgilenen arkadaşlar olursa yardımcı olmak isteriz.

Yazılım olarak ne kullandınız acaba? Faz 1 tahtada şifre koymuştum. Sanırım birisi değiştirmiş şifreyi.

merdem4' Alıntı:

Karşınızdaki kişinin öğretmen olduğundan %100 emin olmadıkça bu konuyla ilgili paylaşım yapmamanız gerektiğini düşünüyorum.
Bu forumu kullanan öğrencilerin de olduğunu unutmamak lazım.

yataylimit' Alıntı:
merdem4' Alıntı:

Karşınızdaki kişinin öğretmen olduğundan %100 emin olmadıkça bu konuyla ilgili paylaşım yapmamanız gerektiğini düşünüyorum.

Sayın hocam, geçmiş mesajlarımı kontrol ederseniz öğretmen olduğumu görebilirsiniz.

mtprogrammer' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
merdem4' Alıntı:

Sayın hocam, geçmiş mesajlarımı kontrol ederseniz öğretmen olduğumu görebilirsiniz.

Yok hocam size veya başkasına değil, mesajı yazan arkadaşa yönelik olarak söyledim.

yataylimit' Alıntı:
mtprogrammer' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
merdem4' Alıntı:

Yok hocam size veya başkasına değil, mesajı yazan arkadaşa yönelik olarak söyledim.

Ben de, mesaj sahibi arkadaş sizin mesajınızı görür, çözümü yazmaktan vazgeçer diye yazmıştım zaten...
Uyarı için teşekkürler bu arada. Şahsen benim de aklıma gelmemişti bir öğrencinin yazabileceği.

Faz1 tahta benden önce çalışan formatör bios şifresini unutmuş. Şifreyi kaldıracak bir yazılım var mı? Bios de animator kaldırmadı.

Aynı sorunu biz de yaşıyoruz. Bios pilini söküyorum bir süre bekledikten sonra bios pilini takıp ilk çalıştırmamda şifre sormuyor, ikinci çalıştırmamda yine soruyor. Kalıcı çözüme ihtiyacımız var yardımcı olabilirseniz sevinirim Hocam.

Not: Buradaki yöntem bizde işe yaramadı

Son düzenleme:
AFUWIN uygulaması. Arkadaşlar uzun zaman önce faz1 bios şifre sıfırlama yaptım. Şimdi detayları hatırlamıyorum ama çok zor olmamıştı. Bu uygulamayla şifreyi sıfırlayacağınızdan eminim.

Geri