Faz 1 Etkileşimli Tahtalarla ilgili Bazı Sorular

Kodla Büyü

hyrgul

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar
Faz 1 ile ilgili aşağıdaki soruları kısaca cevaplandırabilir misiniz? Cevaplarınıza göre yapacağımız işi yönlendireceğiz. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

1. Faz 1 tahtalar windows 8.1 veya windows 10'u kaldırıyor mu? Yoksa windows 7 ile mi devam edelim?
2. Temiz bir windows kurarsak bu windows'u nasıl etkinleştireceğiz? Faz 1 tahtalarda kullanılan windows lisanslarına nasıl ulaşabiliriz. Malumunuz faz 2'de lisanslar bios'a gömülü. Faz 1'de bu lisanslama nasıl oluyor?
3. Temiz bir kurulum yaparsak driver'ları kendimiz bulup yükleyebilir miyiz?
4. Temiz kurulum yerine hazır bir imaj atsak etkinleştirmede sıkıntı olur mu?
5. Tahtaya kırılmış yazılım yüklüyor musunuz? office gibi.

1. Kaldırıyor fakat kişisel görüşüm win7 ile devam etmeniz.
2. Ekte paylaştığım program ile ürün anahtarını öğrenip yedekleyebilirsin.
3. Şurada paylaştığım konudan sürücüleri edinebilirsin ama genede image kullansan daha iyi.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/etkilesimli-tahta-suruculeri.135393/
4.Sıkıntı olmaz.
5. İstemesek de yüklemek zorunda kalıyoruz tercih burada size kalmış çok kasmana gerek yok.

Ekli dosyalar

• produkey.zip
    65.7 KB · Görüntüleme: 68
Produkey yazılımını biliyorum.
Orjinal windows olanların şifresini bununla alabiliriz.
Faz 1 tahtalardaki windows 7'nin şifresi bios'a gömülü müdür?
Sanırım bazı tahtalara giden hocamız format atmış. O tahtaların lisanslarını da bulabilir mi?

Produkey yazılımını biliyorum.
Orjinal windows olanların şifresini bununla alabiliriz.
Faz 1 tahtalardaki windows 7'nin şifresi bios'a gömülü müdür?
Sanırım bazı tahtalara giden hocamız format atmış. O tahtaların lisanslarını da bulabilir mi?
Faz 1 lerde bildiğim kadarıyla gömülü değil. Format atılmış halleriyle gene windows lisanslarını alırsın ama orjinal olmayabilir.

Merhaba arkadaşlar.
Bugün faz1 tahtalarda çalışma yaptım. Edindiğim bilgileri paylaşayım.

• Vestelin orjinal faz1 windows 7 orjinal imajını attıldı. ( https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/faz1-orjinal-win7-vestel-image.65/ )
  • Sistemdeki netsupport protect birçok yönetimsel işlevi kısıtlamış. Admin şifresiyle pasif yapıldı.
  • Windows 7 kendiliğinden etkinleştirilmiş oluyor.
  • Gerekli yazılımlar kuruldu (7zip, office starter 2010, powerpoint viewer, epicpen, quick time, vlc player, google earth, chrome, firefox, dyned, ...)
  • Mevcut yazılımlar güncellendi. (ie11, a. reader 11, flash player, java, libre office, ...)
  • Gereksiz programlar kaldırıldı.
  • Uygulamaların otomatik güncellemeleri iptal edildi.
  • Masaüstü düzenlendi.
  • USB raptor ile USB anahtar korumalı yapıldı
  • Acronis ile imaj alındı
  • Son olarak time freeze ile korumaya alındı
Temiz güzel bir sistem oldu. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar.

• Vestelin orjinal faz1 windows 7 orjinal imajını attıldı. ( https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/faz1-orjinal-win7-vestel-image.65/ )
  • Sistemdeki netsupport protect birçok yönetimsel işlevi kısıtlamış. Admin şifresiyle pasif yapıldı.
  • Gerekli yazılımlar kuruldu (7zip, office starter 2010, powerpoint viewer, epicpen, quick time, vlc player, google earth, chrome, firefox, dyned, ...)
  • Mevcut yazılımlar güncellendi. (ie11, a. reader 11, flash player, java, libre office, ...)
  • Masaüstü düzenlendi.

Service Unavailable
HTTP Error 503. The service is unavailable.

yandex dşsk e ya da drive a atabilir misiniz hocam?

Hocam vestel imaj 21GB olduğundan çok büyük. Gündüzleri dediğiniz gibi sunucu erişilmez oluyor. Akşam üstü erişilebilir oluyor.
Okuldaki bilgisayarıma free download manager ve alpemix kurup uzaktan akşam üstü 6-7 gibi bağlanıp indirmeye başladım. Sabaha kadar %97 sini indirdi gün içinde indirmeyi tamamladı. Benim yüklemem pek mümkün değil maalesef. Benim yaptığım gibi deneyebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.

• Masaüstü düzenlendi.
Arkadaşlar, Netsupport Protect'i tamamen silme, sorun çıkarır mı sizce?

Ben kaldırdım çok güzel oldu. Herhangi bir yazılımsal sorun olmadı. Tahtaları korumalı yaptık.

Faz1 Akıllı tahta ile Faz2 Akıllı tahta arasında bilgisayar kısmında donanımsal olarak en önemli fark Faz2 de SSD olması. Diğer kısımlar aslında yakın özelliklerde.
Bu da demektir ki Faz1 tahtaya SSD takıp Faz2 performansında çalışılabilir.

Geri