Faz-1/Faz-2/Faz-3 Kurumsal Windows 10 İmajı MBR/UEFI - SSD/HDD (Kararlı Sürüm ve +++ özellikler)

Kodla Büyü
@exelsior hocam, çevremde bilgisayar ve yazılımdan anlayan (bizim btr ci de dahil, adam ET lere ne yüklediğime bile bakmadı, sormadı) kimse olmadığı için şu an ki çalışma bile fazlasıyla yetiyor. İnanın daha ET lere tek bir program dahi kurmadım gerek de yok (bence) . Halihazırda bulunan programlar fazlasıyla yeterli. Kendi kurtarma bölümünü otomatik oluşturması nedeniyle acronis kullanmayı bile unuttum. İhtiyaca göre özelleştirmek ise çok güzel bir fikir, elbette bunu isteriz, lakin okulların büyük çoğunluğuda bu içeriklerden fazlası kullanılmıyor zaten.
Biz yine bilgi paylaşımına devam edelim, sizin gibi kıymetli hocalarımızdan yeni şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel ama şu da bir gerçek ki maalesef ET kullanımı okullarımızda pek de aktif değil. Bazen sizin ve bizim emeklerimizin boşa gittiğini bile düşünmüyor değilim, çünkü okul idareleri de dahil kimse düşünmüyor ve bu yazlımların kıymetini bilmiyor maalesef. Emekleriniz içinse çok teşekkür ederim, bu sistemlerin kıymetini bilen biri olarak benzersiz bir sistem yaptığınızı rahatlıkla söyleyebilirim. Ellerinize sağlık.

Hocalarım, konuyu baştan sona okuma şansım olmadı. Yönetici şifresini nasıl temin edebilirim? Tahtalara imajı yükledim fakat yeni kullanıcı oluşturmak için girdiğimde yönetici şifresi istendiğini gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim.

Exelsior hocam sizin imajı kurdum ve kullanıyorum. Biliyorsunuz windows 10 Nisan 4 Güncellemesi çıktı. Fatih ağında güncellemelerde bir sıkıntı var önceki sürümün güncellemelerini bile defalarca hata verip zorla yüklüyor. En son çıkan büyük güncellemeyi (yapı 1803) buldu ama onu da yüklemiyor hep hata veriyor acaba sorun microsoft sunucularında mı yoksa fatih ağında mı? bu konuda bir bilginiz var mı?

Öncelik, bu çalışmayı yapan hocam olmak üzere herkesin eline sağlık, konuyu baştan sona okudum. Bu çalışmada ki sorunum ve sorum şöyle; FAZ-2, lisans sorunu yaşıyorum ve bu konuda ne yapabilirim?
bir tahtada kurulum yaptım fotoğrafta görüldüğü gibi otomatik lisans yapmadı oem lisansı girerek devam etmek istediğim yine aynı hatayı aldım bu durumu hem fatih hattında hemde kendi internetim ile denedim sonuç aynı.

İkinci olarak başka bir tahtaya yine kurulum yaptım etkinleştrme durumuna bakmak üzere kontrol ettiğimde bu kez "windows etkinleştirilmedi" şeklinde türkçe mesaj yerine türkçesi "etkinleştirmek için internete bağlanın" anlamına gelecek ingilizce bir mesaj gördüm halbuki zaten fatih hattı bağlı idi, bende telefonumdan internete bağlayıp devam ettim bu kezde bu lisans anahtarı daha önce etkinleştirilmiş şeklinde bir hata aldım.

Eminim çözülebilecek bir durumdur ancak ben yapamadım, yöntemi konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

IMG_7834.JPG

Son düzenleme:
Akl
Öncelik, bu çalışmayı yapan hocam olmak üzere herkesin eline sağlık, konuyu baştan sona okudum. Bu çalışmada ki sorunum ve sorum şöyle; FAZ-2, lisans sorunu yaşıyorum ve bu konuda ne yapabilirim?
bir tahtada kurulum yaptım fotoğrafta görüldüğü gibi otomatik lisans yapmadı oem lisansı girerek devam etmek istediğim yine aynı hatayı aldım bu durumu hem fatih hattında hemde kendi internetim ile denedim sonuç aynı.

İkinci olarak başka bir tahtaya yine kurulum yaptım etkinleştrme durumuna bakmak üzere kontrol ettiğimde bu kez "windows etkinleştirilmedi" şeklinde türkçe mesaj yerine türkçesi "etkinleştirmek için internete bağlanın" anlamına gelecek ingilizce bir mesaj gördüm halbuki zaten fatih hattı bağlı idi, bende telefonumdan internete bağlayıp devam ettim bu kezde bu lisans anahtarı daha önce etkinleştirilmiş şeklinde bir hata aldım.

Eminim çözülebilecek bir durumdur ancak ben yapamadım, yöntemi konusunda yardımcı olabilecek olan var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 59942
Hocam eykşnleşyirmesi lazımdı. Gömülü ürün anahtarlarına bir sorun görünüyor. Acaba öğrenciler ürün anahtatlarını alıp başka bşr yerde kullanmış, yada ürün anahtarını değiştirmiş olabilirler mi?
Faz-2 lerde sağlıklı bir internet bağlantısı var ise anında etkinleşmesi lazım.

Exelsior hocam sizin imajı kurdum ve kullanıyorum. Biliyorsunuz windows 10 Nisan 4 Güncellemesi çıktı. Fatih ağında güncellemelerde bir sıkıntı var önceki sürümün güncellemelerini bile defalarca hata verip zorla yüklüyor. En son çıkan büyük güncellemeyi (yapı 1803) buldu ama onu da yüklemiyor hep hata veriyor acaba sorun microsoft sunucularında mı yoksa fatih ağında mı? bu konuda bir bilginiz var mı?
Her ikisinde de sorun olabilir, aynı durumu masaüstü bilgisayarlarda da gözlemliyoruz.

Exelsior hocam bende de etkinlestirmede sıkıntı oldu. Faz2 olmasına rağmen otomatik etkinleştirme yapmadı. Ne yapabilirim. Ya da ne olacak şimdi?

Ben iimaj dosyasını bir türlü indiremiyorum. Sürekli hata veriyor. Acaba sorun benden kaynaklımı ? İndirebilen var mı

Meb bb.net i engellemiş galiba, bir iki haftadır okulda bb.net yok.
Hocam bugun bir tahtayi actigimda sizin bu imajda windows 10 gunceleme uyarisi geldi.guncelemeden sonra dokumatik klavye çok kuculdu.Bu gunceleme uyarısı butun tahtala gelecek.
1.Biz bu guncelemeleri devre dışı bırakalım mı?
2.Gunceleme yapsak klavyeyi eski haline getirme şansımız yok mu?
3.Guncelemeyi devre dışı bıraksak virus konusunda sıkıntı çekermiyiz?

Hocam bugun bir tahtayi actigimda sizin bu imajda windows 10 gunceleme uyarisi geldi.guncelemeden sonra dokumatik klavye çok kuculdu.Bu gunceleme uyarısı butun tahtala gelecek.
1.Biz bu guncelemeleri devre dışı bırakalım mı?
2.Gunceleme yapsak klavyeyi eski haline getirme şansımız yok mu?
3.Guncelemeyi devre dışı bıraksak virus konusunda sıkıntı çekermiyiz?
Klavye küçülmesini düzeltmek için aşağıdaki küçük eklentiyi kurun. Düzelir.

dkounmatik klavyeyi düzelt

Ekli dosyalar

• dokunmatik klavye düzelt.rar
    573.7 KB · Görüntüleme: 99
Windows 10 1803 yapı güncellemesinde sürekli tekrar dene uyarısı alıyorum. 1803 güncellemesini yapabilen var mı?

Fatih ağından mı kaynaklanıyor acaba ?

Mustafa hocam @exelsior imajı güncelleyecek misiniz şu sıralar

1803 güncellemesinde benim gibi sıkıntı yaşayan arkadaşlar vardı önceki sayfalarda çözemeyen yada sıkıntı yaşayanlar için çözüm

Arama kutusuna Sorun Gider 'e tıkla Windows Update seçtikten sonra sorunları denetliyor bir süre ve düzeltmeyi uygula dedikten sonra Güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

1803 yüklenmesinden sonra bir hatayla karşılaşmadım gayet stabil.

Arkadaşlar uygun zaman olduğunda güncelleme için bir gözden geçireceğim. Kendi okulumda da sıfırlamam gereken tahtalar var ve eğitim öğretim yılı başı oldukça yoğun. Yetişemediğim yerde sağolsun diğer kullanan arkadaşlarda deneyimlerini paylaşıyorlar, onlara da teşekkür ediyorum.

Hocam zaten 1 ay içinde windowsun 1809 numaralı october güncellemesi gelecek. Eğer son imajı o güncellemeye yapabilirseniz çok mabule geçer. Sizin sürüm 1709nolu sürüm olduğu için, tahtalara kurulum yaptıktan sonra bir de güncelleme için uğraşıyoruz.

Mustafa hocam cok guzel bir calisma olmuş emeğine fikrinize saglik bugun deneme amacli 1 ET ye kurdum gayet guzel ve hizli calisiyor muhtemelen bu hafta icerisinde okuldaki diger ET lerede imaji yukleyecegim fakat problemim şu ATAK programinida bu imaj icerisine entegre etmek istiyorum yani imaj yuklendiginde atak programininda ayarlarinin girilmis oldugu bir imaji yuklemek istiyorum aklima gelen yol ise imaji kurdugum ET ye atak programini kurup tekrardan imaj alip bunu diger ET lere dagitmak bu dusunce dogrumudur dogru degilse veya sıkıntı cikarabilecek bir durum varsa nasil imaji duzenlemem gerekir?

Mustafa hocam cok guzel bir calisma olmuş emeğine fikrinize saglik bugun deneme amacli 1 ET ye kurdum gayet guzel ve hizli calisiyor muhtemelen bu hafta icerisinde okuldaki diger ET lerede imaji yukleyecegim fakat problemim şu ATAK programinida bu imaj icerisine entegre etmek istiyorum yani imaj yuklendiginde atak programininda ayarlarinin girilmis oldugu bir imaji yuklemek istiyorum aklima gelen yol ise imaji kurdugum ET ye atak programini kurup tekrardan imaj alip bunu diger ET lere dagitmak bu dusunce dogrumudur dogru degilse veya sıkıntı cikarabilecek bir durum varsa nasil imaji duzenlemem gerekir?

Bu imaj bir windows dağıtımıdır ve son kullanıcı tarafından hiç çalıştırılmamış şekilde yüklenir ve ilk çalışmada kurulum yaparak son şeklini alır. Dediğiniz şekilde yaparsanız çalışan sistemi 3 parti bir yazılımla klonlamış olursunuz. Yani diğer ET imajları gibi olur, saflığı kalmaz, ama bu çalışmayacağı anlamına gelmez. Deneyebilirsiniz. Ama dikkat edin tüm diskin imajını almanız gerekir, sadece C: yi alırsanız kurtarma araçları düzgün çalışmayabilir.

Benim tavsiyem ATAK programı kurulum klasörününe kurulum anında D: sürücüsüne attırmanız ve kurulum bitince 1 dakikada kurulumu yapmanızdır. Bunun için yol ve yöntemler açıklayıcı bilgilerin olduğu pdf dosyasında var. Hem istediğiniz masaüstü kısayolları, özel masaüstü duvar kağıdınızı ve d: sürücüne atılacak diğer dosyaları da belirleyebilirsiniz.

Ben imaj ı bir ET üzerinde paylaşıma açtım ve tüm ET lere ağdan çekerek kurulum yapıyorum. ATAK klasörü de D: sürücüne aktarılıyor. Kurulum bitince hemen devreye alıyorum. Bu yöntem daha zahmetsiz ve hızlı.

En güzeli Bilgiler.pdf dosyasını güzelce bir okuyun, geliştirdiğim yöntem ve yolların varlığını seveceğinizden ve işinizi kolaylaştıracağından eminim.

Geri