Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz-1/Faz-2 Kurumsal Windows 10 İmajı (Kararlı Sürüm - Ağdan İmaj alma +++ vs özelliklerle)

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında exelsior tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. blade_dnzl

blade_dnzl Site Gezgini

Merhaba hocam büyük emek harcamışsınız ellerinize sağlık bir kaç sorum olacaktı
    1-İmaj uygulanıyor yazıyor ve %1 de kaldı yaklaşık yarım saattir bu şekilde kurulum yaklaşık ne kadar sürüyor.
    2-tahtaların imajlarını acronis vb programlarla imajı alıp diğer tahtalara uygulasak olur mu çunku daha kısa sürüyor gibi

2. sinanis07

sinanis07 Üye

3. kiozdemir75

kiozdemir75 Site Gezgini

ACİLLL format bittikten sonra "an operating system wasnt found" uayarısı geldi.. sistemi bulamıyor bununla ilgili bir çözüm var mı?? format sonrası tahta açıkdı birkaç yeniden başlat yaptım ancak kapatıp açmak istedikten sonra bu hata ile karşılaştık ve tahtaların çoğu bu durumda...

4. kiozdemir75

kiozdemir75 Site Gezgini

tahtalar faz 1

5. exelsior

exelsior Aktif Üye

@soguknewale hocama ve burdaki rumuzunu bilmediğim Harun Yağıcı hocama gönderdikleri destek mailleri için teşekkür ediyorum.

6. serdi

serdi Aktif Üye

Hocam emeğinize sağlık. Muazzam bir emek çalışma. Faz 1 de açılınca dokunmatik çalışmadı, çözmeye çalıştım ama çalıştıramadım. Tavsiyeniz varmı? Yine ellerinize sağlık teşekkürler..

7. sinanis07

sinanis07 Üye

Hocam admin şifresini istemiştim ama gelmedi malesef. Gönderecek arkadaslara tskler şimdiden

8. red_d

red_d Site Gezgini

bilgiler.pdf dosyasını okuyunuz.

Son düzenleme: 21 Eylül 2019
  9. sinanis07

sinanis07 Üye

çok tşkler hocam.

10. gundar

gundar Üye

exelsior hocam tahtayı 1903 sürüme güncelledim. Sanal klavyenin rengi beyaz ve küçücük oldu. Klavyeyi tekrar nasıl eski getirebilirim.

11. sinanis07

sinanis07 Üye

Görev yöneticisini nasıl aktif hale getirebiliriz

12. essa

essa Üye

hocam öncelikle emeğinize sağlık
    her sene temiz kurulum yapıp kendi imajımı (acronis ile) alırdım. win7 imajından beri ilk defa hazır imaj kullandım ve çalışmanız takdire şayan.
    Bendeki bütün tahtalar faz1
    izlediğim yol önce @exelsior hocamın imajını uyguladım sonra bazı değişiklikler yapıp (program eklemesi) hocamın hazırladığı yönergelere uyarak kendi imajımı oluşturdum.
    etkinleştirme problemi için; yıllardır fizikçiler kullanmadığı için giremediğim fizik labında etkinleştirilmiş win7 tahtadan elde ettiğim GenuineTicket.xml 'i imajın bulunduğu usb'ye attım etkinleştirme otomatik gerçekleşti. ilk uyguladığımda sonradan etkinleştirme yapma çabalarım sonuçsuz kalmıştı. (bu sadece ilk tahta için geçerli 2. bir kurulum yapmadım henüz, yapınca yazarım)
    sürücü problemi; benim rufusla oluşturduğum usb diski sistem D: sürücüsü olarak gördü Data sürücüsü ise E: haliyle D sürücüsüne otomatik kopyalama fonksiyonu bütün dokümanları usb'nin içine kopyalamış :)
    başka bir problem yaşamadım tek sorun faz1 tahtaların donanım yapısı sebebi ile biraz yavaş kalmaları o da win10 ile ilgili olur o kadar (yapılacak bir şey yok)
    genel olarak çok güzel bir çalışma sırf bunları yazabilmek için foruma daha az önce üye oldum :)
    tekrardan takdir ve teşekkür ederim @exelsior hocam..

Son düzenleme: 3 Ekim 2019
  13. exelsior

exelsior Aktif Üye

Hocam farklı bir usb bellekle deneyebilirsiniz yada ekranda usb belleği çıkarabilirsiniz uyarısından sonra çıkarın, tahta üstünde kalmasın. Yönetici işlemleri için bilgiler.pdf dosyasını okumanız yeterli olacaktır.

14. essa

essa Üye

işlem başladıktan sonra usb belleği çıkarınca sorun olmadı. tekrar teşekkürler :)

15. ahmtfthh

ahmtfthh Site Gezgini

dün bir tahtada denedim, usbden attım formatı, tahtalar birbirini görmüyor, bilgisayarları görmüyor, kimse birbirini görmüyor garip bir şekilde ne denediysem olmadi herneyse tahta çok iyi oldu, faz 2, yalnız aktiflestirme hatasi verdi, yalnızca o kaldı, hazırladığınız imaj güzel çalışma olmuş,elinize sağlık, inşallah aktiflestirebilirim.

16. eyuperol

eyuperol Üye

Merhaba atandığım okuldan başka okula haftanın belli günleri görevlendirildim okulda Faz1 akıllı tahtalarda virüs ve sorunlar var, ki kurulu sistemler pardüslü sanırım eski baya. bende win 10 a güncellemek istedim netten araştırdım sizin hazırladığınız win 10 imajını görüp okulunuzun sitesindeki linkten indirdim hatta bu gün deneme fırsatı buldum birazcık.

merak ettiğim bir soru ve öğrenmek istediğim birşey var

1-öğrenmek istediğim win 7 açıkken format öncesi dediğiniz gibi lisans alma işlemini yaptım lisansı aldı. sistemi otomatik kur şeklinde kurdum. baktımki lisansı işlememiş windows 10 a ama o dosyayı uygulananlar klasörüne tarih saat ekleyerek taşımış. netten araştırdım o oluşturulan dosyayı nette söyledikleri yere kopyala yapıştır yaptım ama başarılı olmadı. ben bunu nasıl etkinleştirelibilirim? sonrasında 20 kadar tahtaya kuracağım :)

2-merak ettiğim şey de açılıştaki hesap ETKullanıcı sanırım. bu kullanıcının yönetici izinsiz işlem yapmadığını söylemişsiniz de ben istiyorum ki bu kullanıcıya yönetici izni vermek yani benden izin almadan yapmak istediğim işlemi onaylasın ya da bu kullanıcıyı nasıl silerim.
    netten bilgisayar>sağtık>yönetten>yerel kullanıcılar>kullanıcılar kısmından parolaları kaldırmak istedim
    başlat a netplwiz yazıp yönetici çalıştırdım oradan yöneticilik verdim kullanıcıların hepsine. bu seferde parola sorma dediğim halde açılışta parola soruyor ve de yeni bir eba admin hesabı açmış oluyor sistem.
    ben bunları yaptım sonuç bu oldu nasıl parola sormadan açılmasını sağlayıp yaptığım işlemlerde direk ilerlesin şeklinde yapabilirim?

bir önerim olacaktı
    yeni metin belgelerinin önüne alt çizgi koymuşsunuz ya kullanmak için onları silin demişsiniz birde bilgisayar adını kendimiz girmek istersek ilgili metin belgesine istediğimiz ismi yazmamızı belirtmişsiniz ya ben şöyle birşey düşündüm usb direk içerisine bir exe hazırlayıp o exe de seçenekler olsa bilgisaya adı girme kısmı olsa girmesen kendisi belirlese adı gibisinden birşey olsa o metin belgesi işlerini tek elden yönetsek daha güzel pratik olmaz mı :)

17. Yusufbtr44

Yusufbtr44 Üye

Imaji yeniden yukledim temiz kurulum bu hata devam ediyo. Çözüm nedir acaba? 20190930_112219.jpg

18. exelsior

exelsior Aktif Üye

@essa hocam bu şekilde etkinleştirdiğini yazmış. Bu konuda yapılması gerekenleri kurulum yapıyor, el ile de ilgili dizine atmışsınız ama olmamış. Sanırsam microsoft ile alakalı bir durum olabilir.

etkullanıcıya yönetici izni vermek yerine eba admin kullanıcısını kullanabilirsiniz. Daha kolay olabilir.
    Parola sormayı pasif hale getirince sormaması lazım.

bunun için bir exe dosyası hazırlamayı hiç düşünmemişti ama pek pratik gelmedi.

19. erfa57

erfa57 Üye

IMG_20190930_164108.jpg
    İyi günler hocam imajınızı okulum için kullandım gerçekten çok işime yaradı Allah razı olsun. 17 tane sınıfa imajı ve atak kurulumunu sorunsuz yükledim bir tane sınıfta bu sorunla karşılaştım. Bu tahta win10 da bu hatayı veriyor. win 8.1 yüklerken herhangi bir problem yok. Çözüm ne olabilir? Ya da ben bu tahtada win 8.1 kullansam imaj içindeki atak kurulumunu yapsam diğer tahtalar için kullandığım anahtarı kullanabilir miyim? Teşekkürler...

20. selimaydin

selimaydin Site Gezgini

exelsior hocam bir sorunum var. Faz 1 tahtaya imaj kurdum. Ancak Touchscreen kalibrasyon yazılımı açılıyor ama düğmeler pasif. Yani kullanamıyorum. Herhangi bir admin şifresi de istemedi. Ben de EBAAdmin oturumunu açıp ordan yapayım dedim. O oturumda da durum aynı. Ne yapacağım. Kalibrasyonu yapmam lazım.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal