FAZ 1 TAHTALARDA HIZINIZ NASIL

Kodla Büyü

aak

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar faz1 tahtalarım çok yavaş geliyor bana. Şuan kendi oluşturduğum W7 var. Daha once de buradan indirdiğim W7 ve W10 imajları denemiştim ama onlar daha da yavaş gelmişti. Özellikle açılış ve kapanışlar öyle. Sizde durum ne. Öyle çok bir program da yok. Deepfreeze var. Acaba o mu sebep oluyor bilmiyorum. Var mı yapacak bir şey ne dersiniz?

Faz 1 tahtalardan hız ve stabilite almak stiyorsanız kendi windowsunuzu kurup imaj almalısınız yegane tavsiyem. piyasadaki imajlar çok ağır o donanım için.

faz-1 tahtalarına ssd takılsa çok hızlanacağını düşünüyorum. Mevcut halleri ile faz2 tahtalara göre çok yavaş. Özellikle açılışları çok yavaş bilgisayarın kendine gelmesi 5 dakikayı buluyor.

faz-1 tahtalarına ssd takılsa çok hızlanacağını düşünüyorum. Mevcut halleri ile faz2 tahtalara göre çok yavaş. Özellikle açılışları çok yavaş bilgisayarın kendine gelmesi 5 dakikayı buluyor.
Bilgisayar Lab. tahtaya ben 120gb lık ssd taktım 10 sn açılıyor ve 5 sn kapanıyor. Tek sıkıntı hızlı açıldığı için ip almasını bekliyorsun. Hemen internet gelmiyor. (Not: Kendi İmajımı Kullanıyorum)

Faz 3'te ssd kullanılmış sanırım hocam inşallah daha iyi olur. Zaten faz 1'lerin tamamı da değişip faz 3 olacak

Faz1'lerdeki İntel İ3 işlemcilerden hız beklemek ütopik olur. İlk açılış ve kapanış çok hantallaşıyor açılışa bikaç program eklenince, hele bi de Deepfreeze varsa tamam. İ3 işlemci yerine en azından i5 takılsaydı böyle olmazdı.

Faz1'lerdeki İntel İ3 işlemcilerden hız beklemek ütopik olur. İlk açılış ve kapanış çok hantallaşıyor açılışa bikaç program eklenince, hele bi de Deepfreeze varsa tamam. İ3 işlemci yerine en azından i5 takılsaydı böyle olmazdı.

Hocam bence işlemciden ziyade sabitdisk burada daha etkili. SSD nin etkisi işlemciden daha fazla olur açılış -kapanış ve program açılışlarında.

Hocam bence işlemciden ziyade sabitdisk burada daha etkili. SSD nin etkisi işlemciden daha fazla olur açılış -kapanış ve program açılışlarında.
Olabilir hocam. Maalesef bu ilk açılış da dersin can alıcı noktası. Tahta geç açılınca öğretmenlerin motivasyonu da düşüyor akıllı tahtayı kullanma konusunda. Kendi recovery'sinden format atarsanız eski windows'un imajını C'de windows.old dosyası olarak saklıyor bu daha da geciktiriyor ilk açılışı özellikle bu dosyayı silmeyi unutmayın.

Neden tahtaların gün içinde açılıp kapanması ihtiyacını duyuyorsunuz anlamadım. Benim okulumda tahtalar dersten önce öğrenciler tarafından açılır ( 5 dk kadar sürüyor açılması, kendi yaptığım imaj ile ) akşam kurslar bitince kapanıyor. Onun için gün içinde SSD olmasa bile tahtalarda bir yavaşlık söz konusu değil, tabi SSD olsa çok daha iyi olur ama şimdilik durum bu.

Arkadaşlar bende deepfreez in çok yavaşlattığı kanısındayım. Acaba deepfreeze dışında sorun çıkarmayan bir alternatif mevcut mu. Daha önce timefreeze di galiba ücretsiz olan onu denemiştim verim alamamıştım sanki.

Arkadaşlar bende deepfreez in çok yavaşlattığı kanısındayım. Acaba deepfreeze dışında sorun çıkarmayan bir alternatif mevcut mu. Daha önce timefreeze di galiba ücretsiz olan onu denemiştim verim alamamıştım sanki.

Deepfreze kurulu ve kurulu olmayan şekillerde denediğimde hiç bir fark göremedim. Belki ilk açılışta 1 dk fark ediyordur. Yoksa çalışmasında bir engel değil.

Geri