faz 1 (tep1) ler ne zaman yenileniyor?

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
okulumda beko faz1 bilgisayarlar var, ömrümü tükettiler. Bu sene güya yenilenecekti? İhalesi falan yapılda felan diyorlardı ne oldu?

benim de ömrümü tüketiyorlar yapıyorsun 1 hafta geçmiyor tekrar... of of beko 1 faz .... eylül de diyorlardı ama hiç ses yok

faz1 mağdurları olarak fanclup açalım bence :) bugün gördüğüm yeni formatörlük atamaları için gelen yazının içinde bir paragrafta tüm okullarda bilgisayar lab kurulduğu ve eski olanların da yenilenmesi için ihale vb çalışmaların yapıldığı yaıyordu. Bakalım ocak'a kadar yolu var :) olmadı haziran 2010. O da olmadı önümüzdeki sene.

O iş yılan hikayesine döndüi İhale yapıldı. iptal edildi yapıldı iptal edildi. filan derken sabredin arkadaşlar.

Valla, Okul müdürüne dedim ki, Bilgisayarlar yenilenmezse BT dersini kaldıralım, çocukların haftada 1 satine yazzık...

Hiç bir program çalışmıyor, vitaminden falan vazgeçtim, Milli Eğitim'e resmi yazı ile MEBVitamin ve Dynet'in uygulanamayacağına dair yazı yazdım, gönderdim. Yazıya ADOBE sitesinden aldığım "flash player için sistem gereksinimleri" sayfasını da gönderdim. Dynetde de dynein kendi sitesinden aldığım çıktıyı ekledim.

Kısaca, bakın bunlar çalışmıyor, bana yazı gönderip durmayın dedim... Sorun çıktığı zaman o yazının kopyasını gönderiyorum mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Şunu yaptım , bunu yapamadım,

AMA USANDIMMM, VEREM OLACAĞIM ! ! !

Bazı okullarda faz 1 yanında 2 tane daha yeni lab var .Bu okulları sıkıntısı yok.Yenileme yapılırken bizim gibi sadece tek BT sınıfı olanların ÖNCELİKLİ olarak yenilenmesi gerekiyor.

sisyphem' Alıntı:
Bu yıl itibariyle yenilecek diye bir yazı gelmişti okula. Proje kapsamına alındı diyordu sanırım. İnşallah yenilenir.

Hocam o yazı her yıl gelir. Geçen yıl da BT sııfınız kaç m2 diye yazı gelmişti. Akıllılar, okulumda kaç tane tuvalet olduğunu bile biliyorlar, sadece bize gaz vermek için her yıl böyle bir söylenti çıkartırlar.

bizim okula da geçen yılın başında labın yenileceğini belirten ve bir an önce labı boşaltmamızı gerektiğini belirten bi yazı gelmişti, aradan 1 yıl geçti hala bekliyoruz, iyiki gaza gelip boşaltmamışız. Ama bir rivayete göre bu yıl ekim kasım gibi labın yenileceği söyleniyor. Hayırlısı...

ben 3 yıl önce izmirdeyken bu şekilde bir söylenti vardı faz1 ler yenilenecek o zaman sevinmiştim...şu anda başka ildeyim demek hala söylenti devam ediyor :D

Evet arkadaşlar bendede99 yılında kurulan faz 1 mevcut. Üzerina tam 5 tane işletim sistemi çıkardı windows ama biz hala öğrencilere 98 anlatmaya uğraşıyoruz. Öğrenciler gülüyor. hocam bu hangi yıldan kalma yor? Anlayın artık ne durumdayız..... :(

benim eski okuldada acer 1. faz vardı. 3.5 yıl çalıştım orda ilk başladıgım sene yenileyeceklerdi hala yenilememiş tam 4.5 sene geçti...birde her sene yaz tatilinde kesin hocam ihalesi yapıldı diyorlardı....

Valla, Okul müdürüne dedim ki, Bilgisayarlar yenilenmezse BT dersini kaldıralım, çocukların haftada 1 satine yazzık...
Aynen hocam, katılıyorum. yazık valla çocukların 1 saatine. Lab'a girmek bile istemiyorum artık.
Çocuklar diyor "Hocam, gene değişmemiş mi o külüstürler." :)

yeni atandığım okulda faz1 var. hiçbiri çalışmıyor. müdür tamir edebilirsen et, edemezsen projeksiyonla dersi teorik yürüt dedi

omerdurmus' Alıntı:
faz1 mağdurları olarak fanclup açalım bence :) bugün gördüğüm yeni formatörlük atamaları için gelen yazının içinde bir paragrafta tüm okullarda bilgisayar lab kurulduğu ve eski olanların da yenilenmesi için ihale vb çalışmaların yapıldığı yaıyordu. Bakalım ocak'a kadar yolu var :) olmadı haziran 2010. O da olmadı önümüzdeki sene.
biri bizimle dalga geçiyor...

Ben 2005 de göreve başladım arkadaşların dediği gibi en kısa zamanda bu lab değişecek falan filan .....
ama ortada bişey yok ben artık bişey beklemiyorum

oyyy oyy bende de acer 1. faz var 3 yıl oldu geleli 3 yıldır yenilenecek bu yılda yenilenmezse sırf bu yüzden tayin isteyecem ,dersi zaten önemsemiyolar bide böle teknoloji müzesi olunca iyice maymun oluyoruz cocukların önünde ... umudum yok arkadaslar.

Of of yazılanları okuyunca kendi durumumu hatırladım üzüldüm yine. Bu sene elimden geldiğince hiçbirşeyi takmamaya çalışıyorum. Geçen sene bizim Faz1ler teker teker döküldü resmen sormayın. Çoğunun powersupply yandı filan. Ondan alıp, ona taksamda çalışmadı. Labda bilgisayar kalmadı desem yeri. :verymad:
Ne yapacağımı bilmiyorum? Laba girdikçe içim kararıyor. Girmek bile istemiyorum.
Bir bilgisayar öğretmeni arkadaş geçen gün hadi ben meslek çıkışlıyım, bu bölüme mecbur bırakıldım ama sen neden bu bölümü seçtin anlamadım dedi. Dedim nasip mi yoksa bir dönemlik akıl tutulması mı bende bilmiyorum? :cry:
Benim değişeceğine dair umudumda yok. 5. yılımı çalışıyor ve hep bu Faz1lerle çalıştım. Ama ilk defa bu sene resmen çaresizim.

Hocalarım bende bıktım bu faz1 acer bilgisayarlardan bende yeni okulu taşındım ve eski laboratuarımdan bir tanesini bile yeni okula göndermedim zaten çocukları lab sokmakla hiç bir şey farketmiyor bende karar aldım bu sene bil derslerini kendi laptobum ve projeksiyon aletimle sınıfta işlemeye karar verdim eğer bu bil yenilenmezse işimiz yaş
arkadaşlar bu durumu nereye şikayet edicez eğitek e mi artık bu işe bir çzüm yolu bulalım yoksa bilişim teknolojileri dersini kaldırsında bizde rahat edelim çocuklarda rahat etsn
YETER YETER YETER!!!!!! :cry:

Çareyi buldum, Müdür Yardımcılığı sınavına girip kaçayım... daha iyi bir fikri olan?

Geçen sene Ankara için yenilenecek okulların listesi yayınlanmıştı. O liste elinde olan varsa yükleyebilir mi?

şu konuyu gündeme getirip farklı illerden gereken yerleri aynı anda aratalım belki bi işe yarar arkadaşlar , böyle elleri kolları bağlayıp beklemekle olmuyacak bu iş , ben yarın müdüre bu konuyu dile getirip ili aratcam hadi bakalım , samsun yakakent.

Biri bizimle dalga geçmeye devam ediyor :) 20+1 gözüken labaratuarda çalışan 9 makine kaldı. Diğerlerinde de hep anakartta problem yaşadık. İlçede yedek parça da yok. Gerçi büyük illerde bile bu faz1 sınıflar için yeter sayıda yedek parça bulunabileceğini zannetmiyorum. 98-99 model makinelerle bu kadar artık :S

dyned olsun adobe olsun vitamin olsun hangisi win 98 lerde adam gibi çalışıyor , bişeyler olmasını istiyosunuz madem altyapı oluşturun önce , birileri anlaşıp adobe yazılımına veriyo dünyanın parasını ama kullanacak yahut kaldırabilecek bilgisayar yok ne anladım ben bu yatırımdan hangi akıl hangi mantık , hiç mi düşünemiyosunuz bunları bırakın ozaman bu mesleği bilenler yapsın ayıptır ayıp.

Geri