faz 2 dokunmatik deaktif

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
tahtanın ikisinde bu sorun var. sistem win 8.1 ..dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor. programı kaldırdım tekrar yükledim olmadı ,format attım olmadı. kameralar temiz bip seside gelmiyor. neyden kaynaklanıyor olabilir. daha önce bu sorunu yaşayan varmı? neden programda deaktif bütün her yer?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-12-19 at 11.31.36.jpeg
    WhatsApp Image 2022-12-19 at 11.31.36.jpeg
    94.4 KB · Görüntüleme: 55
tahtanın ikisinde bu sorun var. sistem win 8.1 ..dokunmatik hiç bir şekilde çalışmıyor. programı kaldırdım tekrar yükledim olmadı ,format attım olmadı. kameralar temiz bip seside gelmiyor. neyden kaynaklanıyor olabilir. daha önce bu sorunu yaşayan varmı? neden programda deaktif bütün her yer?
Hocam aynı sorun bendede var. Format çözüm olmadı. Aygıt Yöneticinde optical Touch Device driver da var. Tahtayı açınca dokunmatik çalışmıyor. Tahtanın Dokunmatik ekranı kapatan tuşa basınca düzeliyor fakat belli zaman sonra yine oluyor.

Hocam tahtanın dört köşesinde bulunan sensörleri kontrol edin, üzerlerinde kırmızı ışık yanmıyorsa muhtemelen sensörlerin usb kablosu arızalı olabilir, değişmesi gerekecektir.

Sorun dokunmatik kameralar, kameralardan veriyi monitör kartına aktaran USB to JST kabloda da olabilir.

Ekli dosyalar

• usbtojst.jpg
    usbtojst.jpg
    46.1 KB · Görüntüleme: 17
bende kablo sorunu olduğunu düşünüyorum. kameranın kendisinde olsa bip sesi gelir. ses yok bunlarda. kablo arızası muhtemelen. hemfikir olduğumuza sevindim arkadaşlar. arıza kaydı açıyorum. teşekkürler

Kameralar çalışmıyordur hocam. Teknik servis bir baksın. Biz değiştirdik 700 civarı fiyatı.

Geri