Faz-2 Tam/Sadece C Imaj - Windows 10 v1903 - Ekim 2019

Kodla Büyü
Hocam imajı rufusla boot etmiştim bu hata onunla alakalı mi daha önce karşılaşan oldu mu acaba?

Ekli dosyalar

• 20190912_090447.jpg
    20190912_090447.jpg
    154.8 KB · Görüntüleme: 349
Hocam imajı rufusla boot etmiştim bu hata onunla alakalı mi daha önce karşılaşan oldu mu acaba?
Hocam Rufus ekranında imajı seçtikten sonra 2 türlü ayarlama şansın var, her ikisi de imajı yükletir:
1 --> gpt - Uefi - Fat32
2 --> Mbr - Bios yada Uefi- NTFS

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    25 KB · Görüntüleme: 221
eline sağlık sayın hocam...
bu faz2 AMD makinelere W7sp1 kurarsak windows açılışında usb portları görmüyor dolayısı ile fare klavye çalışmıyor.
çözüm bulabilen varmı

eline sağlık sayın hocam...
bu faz2 AMD makinelere W7sp1 kurarsak windows açılışında usb portları görmüyor dolayısı ile fare klavye çalışmıyor.
çözüm bulabilen varmı
Faz2 tahtalara Windows 7 hiç kurmadım hocam. Fakat sistemi flash bellekten açılan bir PE sistemi ile açıp (portlar çalışacaktır) o tahtanın uygun chipset sürücüsünü kurarsan sorun çözülür diye düşünüyorum.

her gün giriyorum ama dosyayı bir türlü indiremedim, indiremezsiniz diyor, indirme kotası o kadar düşük mü ki hemen doluyor.

hocam 2 linkte çok yoğun talep olduğundan dolayı indirme işlemi 24 saat sonra deneyin diyor.

Sayın öğretmenlerim bu imajı faz 1 tahtalarada yüklemek istiyorum. Bir sıkıntı olur mu acaba?

Hocam yükleme yaptığımız birçok tahta oldu. Windows 10 pro, windows 8.1 pro olan tüm sistemler windows 10 pro education olarak lisanslanır. Benim okulumdaki tüm tahtalar da o şekilde oldu. Yükleme yaptığınız tahtalarda internet var mıydı?

Evet internet var. 8 tahtada aynı sıkıntı mevcut. Şuan lisanssız olarak devam ediyor.

Winsetupfromusb ile çoklu sistem kullanıyordum önceden. Faz 1 ve faz 2 için imajları aynı flasha atıyordum. Şimdi hem faz 1 hem faz 2 imajı aynı flashta olunca faz1lerde sorun yaşamadım ama faz 2 tahtalarımızın hiçbiri flaşı görmedi. Acaba multiboot olarak deneyen var mı?

Winsetupfromusb ile çoklu sistem kullanıyordum önceden. Faz 1 ve faz 2 için imajları aynı flasha atıyordum. Şimdi hem faz 1 hem faz 2 imajı aynı flashta olunca faz1lerde sorun yaşamadım ama faz 2 tahtalarımızın hiçbiri flaşı görmedi. Acaba multiboot olarak deneyen var mı?
Hocam şu an kullandığım usb bellekte 2 adet Faz-2 imajı ile faz-1 imajı mevcut. Winsetupfromusb ile sürekli multiboot olarak kullanırım bu sistemleri. Program arayüzünde her iki imajı da 4. sıradaki Linux ISO seçeneğine ile yüklediyseniz sorun çıkarmaması gerekirdi.
Hocam timefrez kullandınız mi? Sıkıntı çıkarır mı?
Şu an o şekilde kullanıyorum. Henüz bir sorunla karşılaşmadım ama tabi Timefreeze de her zaman güvenilmez. kurulum sırasında 5120 olan cache belleği en az 10240 yapın hocam.

Hocam şu an kullandığım usb bellekte 2 adet Faz-2 imajı ile faz-1 imajı mevcut. Winsetupfromusb ile sürekli multiboot olarak kullanırım bu sistemleri. Program arayüzünde her iki imajı da 4. sıradaki Linux ISO seçeneğine ile yüklediyseniz sorun çıkarmaması gerekirdi.

Evet hocam, sizin önceki faz 2 ve faz 1 imajlarınızı kullanarak aynı şekilde tek flashta multiboot olarak kullanıyordum ben de. Linux Iso seçeneği ile yüklüyorum.

Multiboot olarak flashı oluşturuyorum. Faz 1 tahtalarda flashı görüp boot ediyor, seçeneklerden faz 1 imajını seçip başlatabiliyorum kurulumu ve sorunsuzca yüklüyor.

Faz 2 tahtalarda ise flashı taktığımda hiçbir şekilde boot menüde flashı göremedim, dolayısıyla imaj yüklemesini başlatamadım.
Yani sorun şu mbr/uefi farklarında sanırım :)

En başta flashı auto format ->NTFS diye biçimlendirdim. Önceden fat32 mi NTFS mi yapıyordum hatırlamıyorum :)

Uefi sistemlerde fat32 olmalı diye biliyorum. Fat32 olarak biçimlendirip tekrar mı denemeliyim?

Ayrıca cevaplarınız, konuya ilginiz için çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evet hocam, sizin önceki faz 2 ve faz 1 imajlarınızı kullanarak aynı şekilde tek flashta multiboot olarak kullanıyordum ben de. Linux Iso seçeneği ile yüklüyorum.

Multiboot olarak flashı oluşturuyorum. Faz 1 tahtalarda flashı görüp boot ediyor, seçeneklerden faz 1 imajını seçip başlatabiliyorum kurulumu ve sorunsuzca yüklüyor.

Faz 2 tahtalarda ise flashı taktığımda hiçbir şekilde boot menüde flashı göremedim, dolayısıyla imaj yüklemesini başlatamadım.
Yani sorun şu mbr/uefi farklarında sanırım :)

En başta flashı auto format ->NTFS diye biçimlendirdim. Önceden fat32 mi NTFS mi yapıyordum hatırlamıyorum :)

Uefi sistemlerde fat32 olmalı diye biliyorum. Fat32 olarak biçimlendirip tekrar mı denemeliyim?

Ayrıca cevaplarınız, konuya ilginiz için çok teşekkür ederim.

Not etmişim bir yere, NTFS olarak biçimlendirmişim önceden de :) Tekrar flashı baştan hazırlayıp, bu hafta tekrar deneyeceğim. ;)

İndirdiğim bu imajı flash belleğe winsetupfromusb ile boot etmek istedim ilk önce flash belleği ntfs olarak ayarladım daha sonra iso dosyasını seçerken resimdeki gibi bir hata alıyorum. Bu durum neyden kaynaklanıyor olabilir?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    73.9 KB · Görüntüleme: 171
MD5 : A75359E266DA88F029DB0AD0A6B6D0E0
SHA-1: E19A8399BF3EEA38669C463FD79517FF29A8740B

bunlar ne işe yarıyor?

İndirdiğim bu imajı flash belleğe winsetupfromusb ile boot etmek istedim ilk önce flash belleği ntfs olarak ayarladım daha sonra iso dosyasını seçerken resimdeki gibi bir hata alıyorum. Bu durum neyden kaynaklanıyor olabilir?
hocam ntfs olarak biçimlendirin sorun düzelir. winsetup programı iso dosyalarını açmıyor tek parça olarak flash a atıyor. Dolayısıyla 4 gb aşan dosyalarda fat32 böyle hata verir. Merak etmeyin sistem yine uefi olarak kuruluyor.

hocam ntfs olarak biçimlendirin sorun düzelir. winsetup programı iso dosyalarını açmıyor tek parça olarak flash a atıyor. Dolayısıyla 4 gb aşan dosyalarda fat32 böyle hata verir. Merak etmeyin sistem yine uefi olarak kuruluyor.
hocam Ntfs olarak biçimlendirdim fakat iso dosyasını seçmeme izin vermiyor winsetupfromusb programı???

2. Seçenekten değil 4. Seçenek olan Linux İSOdan seçim yapmanız lazım hocam.

MD5 : A75359E266DA88F029DB0AD0A6B6D0E0
SHA-1: E19A8399BF3EEA38669C463FD79517FF29A8740B

bunlar ne işe yarıyor?
İndirdiğiniz dosyanın benim yüklediğim dosya ile birebir aynı olduğunu gösterir hocam. İndirme sırasında oluşabilecek bir hata veya virüs gibi dosya bütünlüğünü bozacak bir durumda md5 değeri değişecektir.

Geri