FAZ 2 TAHTAYA WİNDOWS KURULMUYOR! YARDIM

Kodla Büyü
Arkadaşlar merhaba.Btr olduğum okuldaki bir e tahta ile günlerdir uğraşıyorum.Tahta bazen on yükleme ekranını bile açmıyor.Bazen açıyor.Ama hiçbir Windows imajini kabul etmiyor.Pardus ile açılıyor ama Windows kabul etmiyor.Sorun ne olabilir? önce hdd arızası diye düşündüm ama öyle olsa pardus ile de açılmaz.ne yapabilirim? yardımcı olursanız cok sevinirim

Kurulum harddiski mi görmüyor? Windows'u flash'a ne ile yazıyorsunuz? Eper rufus ile yazıyorsanız GPT ve MBR ayarına bakın. GPT yazdıysanız bios MBR ayarlıysa görmez yada tersi de geçerlidir. Ventoy ise yine GPT MBR ayarına bakın.

Bazen Ventoylu flash belleklerde veya rufuslu flash belleklerde bazı bilgisayarlar sorun çıkarabiliyor. Farklı flash belleklerle denediniz mi? Rufusda eski bilgisayarlara göre on yüklemeyi etkinleştirerek ISO dosyasını yükleyip flash hazırlayın. Rufus ile hata alıyorsanız ventoy ile flash hazirlayip deneyin.

son bir çare olarakta ops yi sökün bios pilini çıkarıp 2-3 dk sonra geri takın bulamadığınız bir ayar olabilir birisi kurcaladıysa
sıfırladıktan sonra olabilir.

hocam bahsettiğiniz sanırım pardus yüklü bir sisteme windows yükleme denemesi. pardus disk yapı ve boyutu üzerinde oynama yaptığı için sizin klasik faz2 windows imajınızı görmez. öncelikle komple diski sıfırlayan bir faz2 windows imajı ile diski sıfırlayıp kurun. cyi 80 küsür gb geri kalanını da d olarak ayarlayacaktır otomatik. ondan sonra kendinize ait imajı kurabilirsiniz. ben şahsen bu tarz durumlarda clonezilla ile hazırlanmış tüm diski sıfırlayan bir windows imajı ile diskleri ayarlayıp, sonra kendi imajımı kuruyorum.

hocam bahsettiğiniz sanırım pardus yüklü bir sisteme windows yükleme denemesi. pardus disk yapı ve boyutu üzerinde oynama yaptığı için sizin klasik faz2 windows imajınızı görmez. öncelikle komple diski sıfırlayan bir faz2 windows imajı ile diski sıfırlayıp kurun. cyi 80 küsür gb geri kalanını da d olarak ayarlayacaktır otomatik. ondan sonra kendinize ait imajı kurabilirsiniz. ben şahsen bu tarz durumlarda clonezilla ile hazırlanmış tüm diski sıfırlayan bir windows imajı ile diskleri ayarlayıp, sonra kendi imajımı kuruyorum.
Hocam yorumunuz ve açıklamanız için teşekkür ederim ama daha önce Windows 10 kurulu idi.dokunmatigi çalışmıyordu tahtanin.o yüzden imaj atayim düzelir dedim ama geldiğim nokta bu maalesef.Sanirim donanımsal bir sorun var.ariza kaydi açacağım pys de

ops yi sökün(bunun için tahtayı yerinden çıkarmanız gerekir yada yan panelin alt vidalarını sökmeniz gerekir.. ops nin içindeki ssd yi sökün. başka bir ops ye takıp başka bir tahtada kurulum yapın. bilgisayarda değil tahtada kurulum yapın. ayrıca ops yi sökmüşken içindeki bios pilini de sökün. o şekilde tahtaya takıp enerji verin. biosa girmesi gerekir.

Geri