Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz-2 Tam/Sadece C Imaj - Windows 10 v1903 - Ekim 2019

Konu, 'Fatih Projesi' kısmında doganytu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Kalibrasyonu ayarlanmış şekilde hocam. Sorununuz tarayıcı kaynaklıdır büyük ihtimalle.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ri-winsetupfromusb-rufus.170432/#post-1833588
    konusundaki adımlara dikkat ederek yapın hocam. Gerekirse winsetupfromusb ile deneyin birde.

2. satfinder95

satfinder95 Üye

Aynı hata ile ben de karşılaştım hocam. rufus 3.8 ile boot usb oluşturduğumda imaj yüklemeyi başlatmıyor hata veriyor. bu sebeple Universal-USB-Installer-1.9.7.0 kullandım o zaman hata vermeyip yüklemeyi gerçekleştirdi.

3. NeDemekŞakireÇayYok

NeDemekŞakireÇayYok Aktif Üye

Deneyeceğim hocam.Teşekkürler.

4. doganytu

Sadece C bölümünü içeren imajın linkleri ilk mesajda paylaşılmıştır.

5. patlıcan

patlıcan Seçkin Üye Seçkin Üye

1903 versiyonda küçük klavye sorunu şikayetleri vardı hocam. Bu versiyonda da klavye aynı mı? Değişti mi?

6. doganytu

Görselde görüldüğü gibidir hocam. Çok küçük değil ama bir zamanların ekran klavyesine göre çok da büyük değil. Okuldaki hocalar bir sorun olarak görmediler bunu.

7. muzyonur

muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence imaj kurulduktan sonra her tahta için kalibrasyon ayarı yapılmalı. çünkü sensör, yazılımsal değil mekanik bir sistemdir ve her tahtanın sensör açısı, hassasiyeti, yıpranma durumları farklı olabilir. Zaten tahtadan tahtaya farklılık olmasaydı, kalibrasyon diye birşey olmazdı.
    imaj için çok teşekkürler:)

doganytu bunu beğendi.
  8. demirkazim

demirkazim Üye

2 defa kurdum. flashplayer hatası verdi her ikisinde de. flashplayer destekli bir program açtığımda tahta donuyor ve hiç bir şeye ne parmakla ne fare ile ne de klavye ile basılmıyor.

9. msingil

msingil Aktif Üye

sayın hocam yine link açılmıyor yoğunluktan, nasıl iş yaptıysan maaşalah. :))

10. mexemet

mexemet Site Gezgini

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

hocam iki gündür giremiyorum bir çözümü varmı

11. crazyboss

crazyboss Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu imaj için admin şifresi var mıdır acaba bilen arkadaşlar yazarlarsa

12. VNYZ

VNYZ Site Gezgini

1- Dosyayı Google Drive'a kaydet
    2- G.Drive'da kopyasını oluştur.
    3- Kopyayı indir.

Yusufbtr44 ve mexemet bunu beğendi.
  13. blackswarthy

blackswarthy Üye

Hocam öncelikle emeğinize sağlık. Yalnız bir kaç sorum olacak. 13.7 GB lık imaj dosyasını WinSetupFromUsb ile anlatıldığı gibi imajladım ve hiçbir hata almadım. Ancak bugün tahtanın birine yükleme esnasında iki ayrı sorunla karşılaştım. İmajın kurulumu esnasında (image1) bir uyarı aldım ve yinede devam ederek yüklemeyi bitirdim. Kurulum esnasında bir iki yerde "failed" hatası aldım. Kurulum tamamlandıktan sonra yeniden başlatma esnasında "ortam otomatik yapılandırılıyor" aşamasında kaldı ve windows otomatik onarım hatası aldım. Onarım bölümünden (image2) bir türlü normal windowsa geçiş yapamadım. Bu konuda çözüm önerisi olan var mı?

Ekli Dosyalar:

14. doganytu

Hocam büyük ihtimalle yükleme yaptığınız usb bellek veya usb girişi ile ilgili bir problem vardır. İmage1e göre yükleme sırasında imaj kaynağı ile bağlantı sorunu oluşmuş. Aynı usb ile başka bir tahtada yükleme yapın ve duruma göre flash bellek içeriğinizi yeniden oluşturun.

15. blackswarthy

blackswarthy Üye

Hocam aynı imajı başka bir bellekle ve sorun yaratan tahtada denedim. Hatasız sonuç aldım ve imaj yüklendi. Aynı belleği başka tahtada kullandığımda ise (tüm özellikleri ile aynı tahta olmasına rağmen) başka bir problem çıktı ortaya. Bir önceki tahtada başarıyla kurulum yapmış olan belleği kullanmama rağmen "partition size" hatası verdi. Kurulum sırasında bu hatayı düzeltebileceğimiz bir yöntem var mı? Ayrıyeten kurulumun hata vermesi durumunda tahtayı eski çalışır haline getirme şansımız var mı? Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

16. doganytu

Tuhaf bir hata hocam; daha önce karşılaşmadım bununla. Uyarıya göre hedef tahtanın bölüm büyüklüğünün imajdaki bölüm büyüklüğü ile aynı olmadığını gösteriyor. O tahtanın ssdsi farklı değilse böyle bir hata olmamalıydı. Imaj için kullandığınız usb belleği virüslü bir tahta ya da bilgisayarda kullanmadıysanız size önerim yeniden usb belleği oluşturun olacaktır.

17. oneroz84

oneroz84 Üye

Bu hatayı alıyorum hem rufus hem de diğer uygulama ile USB’ye yazdım fakat formatlayamadım. Yardımcı olur musunuz?

Ekli Dosyalar:

18. muzyonur

muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler..
    Önce sadece C imajını yüklemeyi denedim. hem yüklerken hata verdi. hem de sistem çöktü. DHCP vs gibi bir hata verdi.
    sonra tam imajı yükleyince oldu. sanırım bundan sonra sadece C yi denesem olacak...

19. doganytu

Doğrudur hocam bundan sonra hata vermez. Önce tam imajı yüklemiş olmak lazım. Sonraki imaj sürümlerinde sadece C olarak paylaştıklarımı kurarsanız sıkıntı yaşamazsınız.

20. OGGY46

OGGY46 Seçkin Üye Seçkin Üye

teşekkürler hocam...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal