Faz-2 Tam/Sadece C Imaj - Windows 10 v1903 - Ekim 2019

Kodla Büyü
Emeğinize sağlık. bugün 3 tahtaya kurdum. Ama sanki bilgisayarlar yavaşladı gibi geldi. Birkaç öğretmende öyle dedi. Bir şeyi yanlış mı yapıyorum acaba. Shadow kullandım deepfreeze olarak bu arada...

Emeğinize sağlık. bugün 3 tahtaya kurdum. Ama sanki bilgisayarlar yavaşladı gibi geldi. Birkaç öğretmende öyle dedi. Bir şeyi yanlış mı yapıyorum acaba. Shadow kullandım deepfreeze olarak bu arada...
Imaj kurulumundan sonra tahtaların yavaşlaması çok zor bir ihtimaldir. Timefreeze kurdum ama Shadow Defender ile hiç denemedim. Bundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum hocam.

Hocam merhaba, rufus ile imaji USB belleğe aktardım fakat sürekli bu hatayı alıyorum. Aynı işlemi 2-3 defa denedim. Hata nerede acaba?

Hocam merhaba, rufus ile imaji USB belleğe aktardım fakat sürekli bu hatayı alıyorum. Aynı işlemi 2-3 defa denedim. Hata nerede acaba?
Hocam ilk önce şunu yapabilirseniz daha iyi sonuç alırız: Videoda kullandığınız usb bellek ile başka bir tahtada daha test edin. Aynı sorun oluşuyorsa demekki usb belleği yeniden oluşturmanız gerekecek. Aksi durumda, yani başka bir tahtada sorun oluşmuyorsa demekki yüklenen tahtada bir neden arayabiliriz. İlk aklıma gelen ise ssd diskinin değişip değişmediğidir..

Yüklerken bu resimdeki talimatlara uygun yükledim, aslında 2 flash bellekle de denedim ama yinede olmadı. Flash belleğimin ana dizin görüntüsünü atayım bir bakın isterseniz.
Rufus 1.jpg
flash_bellek.png

Hocam emekleriniz için teşekkürler...
İmajı birkaç tahtaya kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Çok beğendim.
Ancak ATAK kurulumuyla ilgili sıkıntı yaşadım.
ATAK'la ilgili bir problem var mı acaba?

Hocam emekleriniz için teşekkürler...
İmajı birkaç tahtaya kurdum. Sorunsuz çalışıyor. Çok beğendim.
Ancak ATAK kurulumuyla ilgili sıkıntı yaşadım.
ATAK'la ilgili bir problem var mı acaba?
Hocam kendim Atak kurmadım ama kuran arkadaşlar var.

Bunu tahtaya kurdum. Sonra ek programlar kursam, ayarlar yapsam ve daha sonra acronis True ile imaj alsam, bu aldığım imajı diğer tahtalara kursam, Windows lisanslanır mı?

Böyle bir hata aldım. İmaj attığım tahta ademola hocamızın imajı idi. Başka tahtalara da attım ama böyle olmamıştı.

Ekli dosyalar

• photo_2019-12-04_14-29-30.jpg
    photo_2019-12-04_14-29-30.jpg
    245.5 KB · Görüntüleme: 47
Kalibrasyon yaparken ikinci adıma geçmiyor .Sadece kırmızı kutucukları seçiyor takılıyor daha sonra mavi daireye basılı tutma ekranı gelmiyor.Nasıl kalibrasyo yapıyoruz bu imajda.

İmajı henüz yüklemiş olmama rağmen pdf dosyalarını açar gibi yapıyor peşinden hemen kapanıyor.Bunun için ne yapılabilir?

Kalibrasyon yaparken ikinci adıma geçmiyor .Sadece kırmızı kutucukları seçiyor takılıyor daha sonra mavi daireye basılı tutma ekranı gelmiyor.Nasıl kalibrasyo yapıyoruz bu imajda.
Optic Touch Device programı açıldığında "Kalibre Et" düğmesine basmadan önce "Ayarlar" kısmından "16 nokta", "Tam Ekran"ı seçip "Gelişmiş Kalibrasyon" önündeki tik işaretini kaldırısanız daha sağlıklı kalibrasyon yapabilirsiniz
Kurulumu yaptım fakat sistemi nasıl etkinleştirebilirim hocalarım
Etkinleştirme, tahta internete bağlandığı an otomatik gerçekleşir, birşey yapmanıza gerek yok.
İmajı henüz yüklemiş olmama rağmen pdf dosyalarını açar gibi yapıyor peşinden hemen kapanıyor.Bunun için ne yapılabilir?
Bahsettiğiniz pdf dosyası başka bir tahta ya da bilgisayarda sorunsuz bir şekilde açılıyorsa sorun mevcut tahtadadır diyebiliriz. Aklıma gelen ilk şey tahtada bir zararlı yazılımın olması.
iso yansıması ayrışması hatası veriyor her seferinde. nasıl hallederiz.
https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/
linkteki adımlara göre mi oluşturdunuz flash belleğinizi?
Netsupport Schoolu kullannınız var, bu program için tahtalara imaj atmayı düşünüyorum.
İmaj içerisinde yüklenmiş bir şekilde Netsupoort School 11.41.19 öğrenci sürümü yer almaktadır. Aynı ağ içerisinde olan bir tahta ya da bilgisayara Öğretmen sürümünü kurarak tahtaları kontol edebilirsiniz.
Atak programını kurabilen bir arkadaş yardım
Kullanann arkadaşlar yardımcı olabilirler mi ?
Standart ATAK yüklemesini yapacaksınız sadece hocam. ATAK yazılımlarına ait açtığınız herhangi bir programı 'Yönetici olarak çalıştırın' mutlaka.

Optic Touch Device programı açıldığında "Kalibre Et" düğmesine basmadan önce "Ayarlar" kısmından "16 nokta", "Tam Ekran"ı seçip "Gelişmiş Kalibrasyon" önündeki tik işaretini kaldırısanız daha sağlıklı kalibrasyon yapabilirsiniz

Etkinleştirme, tahta internete bağlandığı an otomatik gerçekleşir, birşey yapmanıza gerek yok.

Bahsettiğiniz pdf dosyası başka bir tahta ya da bilgisayarda sorunsuz bir şekilde açılıyorsa sorun mevcut tahtadadır diyebiliriz. Aklıma gelen ilk şey tahtada bir zararlı yazılımın olması.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/
linkteki adımlara göre mi oluşturdunuz flash belleğinizi?

İmaj içerisinde yüklenmiş bir şekilde Netsupoort School 11.41.19 öğrenci sürümü yer almaktadır. Aynı ağ içerisinde olan bir tahta ya da bilgisayara Öğretmen sürümünü kurarak tahtaları kontol edebilirsiniz.

Standart ATAK yüklemesini yapacaksınız sadece hocam. ATAK yazılımlarına ait açtığınız herhangi bir programı 'Yönetici olarak çalıştırın' mutlaka.
Teşekkürler onumizdeki hafta deneyeceğim olmazsa rahatsız ederim :)

Elinize sağlık hızlı ve kullanışlı bir imaj olmuş fakat windows otomatik etkinleştirilmedi. Devamlı windows'u etkinleştir uyarısı alıyorum. Sebebi ne olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG-5859.JPG
    IMG-5859.JPG
    352.4 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG-5860.JPG
    IMG-5860.JPG
    335.6 KB · Görüntüleme: 44
Fotoğraftaki hatayı ben de alıyorum. Değerli hocam şu soruna bir el atsen çok iyi olur. Foruma baktım da bir kaç arkadaş hep aynı sorunu yaşıyor. Ya da bu sorunu yaşayıp ta çözen arkadaşlar yardım edebilirlermi acaba.
Bu arada kurulum usb sini rufusla gösterdiğin forumdaki ( https://www.bilgisayarbilisim.net/k...ukleme-adimlari-winsetupfromusb-rufus.170432/ ) gibi iki değişik şekilde de denedim olmadı.

Ekli dosyalar

• 20200208_140259.jpg
    20200208_140259.jpg
    313.7 KB · Görüntüleme: 36
İmaj gerçekten güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. Benim açımdan tek eksik yanı program kurarken eski imajlarda olduğu gibi şifre istememesi oldu. Öğrencilerin kafalarına göre program kurmalarını istemiyorum. Program kurarken şifre istemesini nasıl sağlayabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Netspportu kullanamiyorum ağdaki tahtaları görmüyor kullanan var mi
Fatih ağın veya diğer ağlar için de öğretmen ve öğrenciler aynı ağda olmalı hocam. Öğrenciler kablolu ağa bağlıysa öğretmen de aynı kablolu ağa bağlı olmalı.
İmaj gerçekten güzel olmuş elinize emeğinize sağlık. Benim açımdan tek eksik yanı program kurarken eski imajlarda olduğu gibi şifre istememesi oldu. Öğrencilerin kafalarına göre program kurmalarını istemiyorum. Program kurarken şifre istemesini nasıl sağlayabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Şifreli yönetici içeren imajlardan bahsediyorsunuz hocam. Benim imajımda kullanıcılar şifresiz olduğu için program kurulumunda sizden herhangi bir şifre istemez. Öğrencilerin birşeyler kurmasını istemiyorsanız ya Atak veya E-Kilit gibi programlar kurmalı ya da Timefreeze veya Deepfreeze tarzı sistem koruma programları kurmalısınız.

Geri