Faz 2 Vestel Tahta Sorunu

Kodla Büyü

aybr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar Arkadaşlar. Akıllı Tahta'da şöyle bir sorunumuz var. Tahta açılıyor bazı bölgeler dokunmatik çalışıyor bazı bölgeler çalışmıyor. Kalibrasyon yapıyorum. Bazen tamamlıyor bazen tamamlamıyor. Kalibrasyon yaparken dokunmada alıgılanmayan alan yok. Her alanda dokunmatik çalışıyor. Görev Çubuğunda bir çok zaman çalışmıyor. Kalasör açıyorum açılıyor ama klasör açıldıktan sonra klasör alanında hiç bir işlem yapılamıyor. Başlat'a tıklayamıyorum kalvyeden win tuşu ile açıyorum hiç bir şekilde işlem yapamıyorum. Aynı sorunlar Mouse ile de çalışmıyor. Sadece dokunmatik sorunu var desem Mouseile nden çalışmaz. Virüs var desem imaj attım. Sıfırladım.

Kalibrasyon tamamlanmadığı durumlarda olan bir hadisedir.
Aşağıdaki işlem sırasını uygulayınız.
1- Kamera gözlerini ve reflektörleri temizleyip restart yapınız.
2-kalibrasyon programına girerek kalibrasyonu başlatınız. İlgisiz noktalar algılıyorsa arsayılan ayarlara geliniz.
3-İlgisiz yerleri algılama yapsa dahi sonuna kadar kalibre etmeye devam ediniz. Son adımı tamalamazsanız kalibre edilemez.
Sonuç olarak faz2 dokunmatiklerde ekranın her bölgesinde algılama var ama şaşırık durumdaysa bu kalibrasyon sorunudur.

EĞER sürekli beep sesi veriyor ve paneldeki dokunmatik kapama tuşuna bastığınızda kesiliyorsa, dokunmatik Kamera arızasıdır.
EĞER kameralar kırmızı ışık vermiyorsa, kamera usb kablosu arızasıdır.

Kalibrasyon tamamlanmadığı durumlarda olan bir hadisedir.
Aşağıdaki işlem sırasını uygulayınız.
1- Kamera gözlerini ve reflektörleri temizleyip restart yapınız.
2-kalibrasyon programına girerek kalibrasyonu başlatınız. İlgisiz noktalar algılıyorsa arsayılan ayarlara geliniz.
3-İlgisiz yerleri algılama yapsa dahi sonuna kadar kalibre etmeye devam ediniz. Son adımı tamalamazsanız kalibre edilemez.
Sonuç olarak faz2 dokunmatiklerde ekranın her bölgesinde algılama var ama şaşırık durumdaysa bu kalibrasyon sorunudur.

EĞER sürekli beep sesi veriyor ve paneldeki dokunmatik kapama tuşuna bastığınızda kesiliyorsa, dokunmatik Kamera arızasıdır.
EĞER kameralar kırmızı ışık vermiyorsa, kamera usb kablosu arızasıdır.
HOCAM KÖŞEDEKİ KIRMIZI IŞIKLARDAN BİRİ SÖNMÜŞ VE DOKUNMATİK ÇALIŞMIYOR ÇÖZÜM YOLU ÖNERİSİ OLAN VARMI ACABA SERVİSİ ÇAĞIRMADAN

kesin servis mi diyorsunuz hocam 500 tl okulun hiç parası yok.Başka başına böyle bir problem gelen varmı arkadaşlar sadece bir köşenin ışığı yanmıyor

Hocam bir ihtimal yerinden oynamış olabir. Ops'yi yerine ittirin. Başımıza benzer sorun geldiği için yazdım.

kesin servis mi diyorsunuz hocam 500 tl okulun hiç parası yok.Başka başına böyle bir problem gelen varmı arkadaşlar sadece bir köşenin ışığı yanmıyor
Hocam bizimde tahtaların dokunmatik problemi vardı aradık Vestel’i bi proforma istedik. Okul mebbisinden ödenek istedik bir hafta içinde ödenek geldi.

Ödenek istemek için ön fatura gibi bişey ona göre ödenek istiyorsunuz. (Akıllı tahtalarda ne gibi sorunlarınız varsa servis görevlisine iletirseniz onlar kabaca size bir fiyat verirler) Akıllı tahtalardan sorumlu olan Vestel servisi ile görüşün onlar size ayarlar.

Ödenek istemek için ön fatura gibi bişey ona göre ödenek istiyorsunuz. (Akıllı tahtalarda ne gibi sorunlarınız varsa servis görevlisine iletirseniz onlar kabaca size bir fiyat verirler) Akıllı tahtalardan sorumlu olan Vestel servisi ile görüşün onlar size ayarlar.
teşekkürler hocam

Burdan arıza kaydı açın hocam. Bakanlığa bağlı belirlenen Meslek liseleri servis merkezi olarak tamir bakım hizmetleri yapıyor. Bahsettiğiniz arızaya da bu merkezler ücretsiz olarak bakıyor. Ücret ödenecekse de okuldan çıkmıyor.

Burdan arıza kaydı açın hocam. Bakanlığa bağlı belirlenen Meslek liseleri servis merkezi olarak tamir bakım hizmetleri yapıyor. Bahsettiğiniz arızaya da bu merkezler ücretsiz olarak bakıyor. Ücret ödenecekse de okuldan çıkmıyor.
Bakanlığın Meslek Liseleri ile protokolü var evet ama ödenekle ilgili sorun olduğu için yapılma işlemi ya çok geç kalıyor ya da hiç olmuyor. Umarım bulunduğunuz il ya da illerde bu sorun yoktur.

Bakanlığın Meslek Liseleri ile protokolü var evet ama ödenekle ilgili sorun olduğu için yapılma işlemi ya çok geç kalıyor ya da hiç olmuyor. Umarım bulunduğunuz il ya da illerde bu sorun yoktur.
Bulunduğum ildekiler ödeneği beklemeden, okulların sorunu çözülsün düşüncesiyle sorunu biran önce halletme yoluna gidiyorlar.

Bulunduğum ildekiler ödeneği beklemeden, okulların sorunu çözülsün düşüncesiyle sorunu biran önce halletme yoluna gidiyorlar.
bizde tam tersi başınızın çaresine bakın dedi sistem tarafından atanan meslek lisesi .. ödenek çıkmadığı için tamir için gelen giden yok. 3 aydır bekliyoruz en son proforma ile başka bir şekilde ödenek bulduk kaynak oluşturduk. tahtalarda arıza çıkınca iş yaş gelen giden yok malesef. birde bakanlıktan bize yetkili servis gelsin proforma çıkarsın arızaya ne kadar gidiyor imza kaşe bassın dedi. arızaya bakmak için şu an tahta başına 150 tl istiyorlar 4 tahtada da kamera sorunu var düşünün sadece gelip arızayı tespit ettirmek için bile 600 lira vericez bir imza kaşe için. çünkü bakanlık sadece kendi yetkili servisinin belirlediği faturaya ödenek göndereceğini söyledi. böyle bir çıkmaz yok

bizde tam tersi başınızın çaresine bakın dedi sistem tarafından atanan meslek lisesi .. ödenek çıkmadığı için tamir için gelen giden yok. 3 aydır bekliyoruz en son proforma ile başka bir şekilde ödenek bulduk kaynak oluşturduk. tahtalarda arıza çıkınca iş yaş gelen giden yok malesef. birde bakanlıktan bize yetkili servis gelsin proforma çıkarsın arızaya ne kadar gidiyor imza kaşe bassın dedi. arızaya bakmak için şu an tahta başına 150 tl istiyorlar 4 tahtada da kamera sorunu var düşünün sadece gelip arızayı tespit ettirmek için bile 600 lira vericez bir imza kaşe için. çünkü bakanlık sadece kendi yetkili servisinin belirlediği faturaya ödenek göndereceğini söyledi. böyle bir çıkmaz yok
biz de aynı durumdayız hocam. iki tahtamız arızalı. yetkili liseyi aradık gelemeyeceklerini söylediler. aylar geçti. okulun ödeme durumu yok. vestelden fatura oluşturup ödenek talep etmeyi düşünüyoruz. Bu şekilde ödenek gelmedi mi size? İlla meslek lisesi mi bakmalıymış

biz de aynı durumdayız hocam. iki tahtamız arızalı. yetkili liseyi aradık gelemeyeceklerini söylediler. aylar geçti. okulun ödeme durumu yok. vestelden fatura oluşturup ödenek talep etmeyi düşünüyoruz. Bu şekilde ödenek gelmedi mi size? İlla meslek lisesi mi bakmalıymış
ödenek gelmesi içinbile faturaya da para veriyorsunuz hocam. faturalandırıp bakanlığa yollayın.ödenek geliyormuş proforma faturalandırınca. deneyin demeketen bişey olmaz:) bize gelmedi henüz ama müdür gelecek dedi

Meslek liselerinin et destek noktası olma görevi tamamen sonlandırıldı diye biliyorum.Yeni dönemde tahta tamir bakım onarım işleri ne şekilde yürüyecek bilgisi olan var mıdır?

Meslek liselerinin et destek noktası olma görevi tamamen sonlandırıldı diye biliyorum. Yeni dönemde tahta tamir bakım onarım işleri ne şekilde yürüyecek bilgisi olan var mıdır?

Askıya alışmış şimdilik. Farklı bir çözüm aranıyor

Yürümeyeceği en baştan belliydi zaten. Vestel Servisi, aynı gün veya en geç ertesi gün gelip arızayı giderirken; bu okullara 1 ay süre verilmiş, bunlar bırakın 1 ayı, aylarca gelmiyorlardı. Geçen öğretim yılında bildirdiğim 2 arıza, hala yapılmadı; bekliyor. Ekran kararmasını falan da, zaten yapmıyorlardı. 3 kuruşluk şerit LED'i değiştiremiyorsanız; zaten hiç yapmayın o işi...

Yürümeyeceği en baştan belliydi zaten. Vestel Servisi, aynı gün veya en geç ertesi gün gelip arızayı giderirken; bu okullara 1 ay süre verilmiş, bunlar bırakın 1 ayı, aylarca gelmiyorlardı. Geçen öğretim yılında bildirdiğim 2 arıza, hala yapılmadı; bekliyor. Ekran kararmasını falan da, zaten yapmıyorlardı. 3 kuruşluk şerit LED'i değiştiremiyorsanız; zaten hiç yapmayın o işi...
Benim çalıştığım ilde çok güzel ilerliyordu Hocam.
Bir kaç defa arıza kaydı bıraktım, en geç 1 gün sonra geldiler. Tabi bizimki merkez ilçe okuluydu, ilçelerin arıza kayıtları biraz daha geç olabilir.
Duyguğuma göre düşülen arızaların %40'ı onarılmamış

artık meslek liseleri bakmıyor mu donanım arızalarına? kesin bilgi mi?

artık meslek liseleri bakmıyor mu donanım arızalarına? kesin bilgi mi?

Sistem açık, arıza kaydı bırakılabiliyor.
Dün arıza işlerine bakan okuldaki, bir arkadaşı aradım. "Bakanlık fiyat güncellemesi yapmadı, yeni fiyatlar gelene kadar arıza bakamayacağız" demişti.

Geri