Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Faz-2 - Windows 10 v.1809 - Güncel İmaj (17.04.2019)

Konu, 'Fatih Etkileşimli Tahta' kısmında doganytu tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. doganytu

doganytu Seçkin Üye Seçkin Üye

Sistemde kurulu bir şekilde hocam.

2. aransayes

aransayes Aktif Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben imajı kurdum. Gayet güzel bir çalışma olmuş. Bunun için çok teşekkür ederim. Fakat sürükle bırak içeren etkinliklerde sorun yaratıyor. Örneğin öğretmen Eba ya da morpa kampüs te ders işlerken, soru-cevapları eşleştirmek istediğinde istediğini gerçekleştiremiyor. Ben de code org eşleştirme sorularının cevaplarını tahtada çözemedim. Bunun çözümü acaba nedir ? Çözümü bulan arkadaşlar buradan yardımcı olursa çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

3. doganytu

Chrome tarayıcısında sürükle bırak etkinlikleri çalışmaz hocam. Bunun için Mozillayı kullanın.

4. aransayes

aransayes Aktif Üye

Hocam Morpa Kampüsteki sürükle bırak etkinlikleri firefoxta da çalışmadı.

5. SY43

SY43 Üye

Kıymetli hocam imajları tahtaya yüklendikten sonra kablosuz bağlanmada sorunlar yaşıyoruz sınıfların hiçbirisin de bağlantı olmuyor nasıl çözebiliriz daha önce çalışıyordu.?

6. doganytu

Hocam şu an sayamadığım kadar tahtada yüklü imaj. Bağlantı problemi yaşayan tahta duymadım, görmedim (imajdan dolayı). Kablosuz bağlantının olmaması ya da kopması başka nedenlerden de kaynaklı olabilir. Başka imaj deneyip test edebilirsiniz.

7. SY43

SY43 Üye

Teşekkür ederim hocam imaj kurulmadan evvel kullandığımız tüm tahtalarda kablosuz bağlanabiliyorduk ama kurulumu yaptıktan hemen sonra kablosuz olmayınca aklıma ilk o geldi ama genede bir deneyeyim. Acaba sürücüler ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi diye düşündüm daha önce benzer basliklar açılmış pazartesi deneyip size bilgi vereyim insallah.

8. fensinn

fensinn Üye

çok beğendim emeğinize sağlık...

9. aransayes

aransayes Aktif Üye

Arkadaşlar sürükle bırak eylemi tahtalarda problem oluyor. Bugün Türkçe öğretmenimiz çocuklara Kelime Türetmece oynatamadığını söyledi. Google Chrome dan uygulama çalışmadı. Ama İnternet Explorer dan açınca çalıştı. Sorunu bu şekilde çözdüm. Code org sürükle bırak etkinlikleri chrome da çalışmadı fakat firefox ta çalıştı. Morpa Kampüs sürükle bırak etkinlikleri hiçbirinde çalışmıyor. Ancak ekranı tam ekran yaparsan, gelen uyarıya izin ver diyince çalışıyor. O da bir kaç saniye sonra ekran küçülüyor, sonra tekrar tam ekran çalışmaya çalışıyorsun tekrar küçülüyor. İnternetten araştırdım ama bir çözüm bulamadım. Uygulamaların tamamının hiçbir sorun yaratmayacak şekilde çalıştığı bir tarayıcı yok mu? Mesela Google Chrome da çalışmaz mı?

10. kutkut3232

kutkut3232 Aktif Üye

Windows 10 guncelleme açık sanırım. Bir problem teşkil eder mi?

11. doganytu

Kapatabilirsiniz hocam. Forumda arama yaparsanız kapatma yolları mevcuttur.

12. 1550altay

1550altay Üye

Kolay gelsin. İmajı yükledim tek bir kullanıcı hesabı var ve yeni bir kullanıcı hesabı eklemek istiyorum. Aile ve diğer kişiler kısmından eklemek istiyorum izin vermiyor. Bu yönetici yetkili hesapla masaüstünden herhangi birşey silebilirler program kaldırabilirler veya yükleyebilirler. Herhangi bir değişiklik yapmalarını istemiyorum. Sadece yönetici program yükleyebilsin kaldırabilsin istiyorum. Deeprize vb kullanmak istemiyorum. Ne yapmam gerekiyor

13. ilhan79

ilhan79 Seçkin Üye Seçkin Üye

takip

Son düzenleme: 13 Mart 2019
  14. meyaz

meyaz Aktif Üye

Emeğinize sağlık hocam. Gerçekten çok yararlı olmuş.

15. stirkof

stirkof Site Gezgini

Elinize sağlık hocam. İmaj gayet güzel ve sorunsuz çalışıyor.

16. fensinn

fensinn Üye

Hocam şöyle bir sorun oluyor bizde, tahtayı yoğun olarak kullanınca 2 saat felan mavi ekran hatası alıyoruz.Nasıl çözeriz bu sorunu

17. doganytu

Hocam kendi okulumda da aynı imajı kullanıyorum. Benim sınıfımdaki tahta saatlerce açık kalıyor. Bu sebebe bağlı mavi ekran hatası hiç ulaşmadı bana. Genelde deepfreeze tarzı programlar tahta güncelleme alınca veya açık durumda elektrikler kesilince mavi ekran aldıkları söylendi ki bu tüm imajlar için de geçerli bir durum. Tahtada yüklü bir koruma programı var mı?

18. Felsefecim

Felsefecim Site Gezgini

E kilit kapatiyor.su ana kadar da cok stabil çalıştı.hic bir sorun çıkarmadı.

19. fensinn

fensinn Üye

hayır hocam imaj dışında bir şey yüklenmedi, hatta imaj usb de bozulmuş olabilir diye tekrar usb ye yazdırıp tekrar format attım ve yine aynı problem oldu.Özellikle imajdaki google ın kodlama programını kullanınca oluyormuş o mavi ekran hatası.

20. doganytu

Anladım hocam. Tuhaf birşey bu. Ben onu derste kullandım. Öğrencilerim de boş zamanlarda onu açıp uğraşıyorlar. Henüz kendim denk gelmedim, onlardan da öyle bir dönüt gelmedi. İsterseniz onu silin sistemden ve takip edin tekrar böyle bir durum olacak mı diye..

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal