FAZ 3 Etkileşimli tahta Ssd görmeme sorunu

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar faz3 arçelik tahtaya imaj attım 1 gün sonra açılmadı ve tekrar imaj atmak istediğimde no boot disk şeklinde hata verip ssd görmedi. Bios ekranında da ssd gözükmüyor. Forumda paylaşılan winpe yazılımı vardı daha önceden o yazılımı flash bellek ile tahtada açıp çalıştırdığımda ssd güncellemesi programı %5’te takılı kaldı ve 2 saate yakın beklememe rağmen ilerlemedi. Ssd modeli yazılımın desteklediği modeller arasında olmasına rağmen sonuç alamadım. Arıza kaydı açtım ancak diğer tahtalar da tahminen aynı hatayı vermeye başlayacak yakında. Her seferinde servis beklemeden halletmenin bir yolu var mı acaba? Teşekkürler
IMG_8211.jpeg

Hocam orda takıldıysa senin yapabileceğin bişey yok. Servis gelip değiştirecek. Servisten gelen arkadaş zaten o ekranda takılı kalırsa değiştiriyoruz ssdyi diye söylemişti.

hocam faz3 lere format atmak sıkıntı. Önce biosu güncelleyin. Sonra etap imajlarından birini yükleyin. Az evvel aynı şey başıma geldi biosu güncelledim. Bolu imajı yüklemeye çalıştım hata verdi farklı imaj yükledim onu kurdu. Çok saçma bazen de flash bellekten ötürü format atmıyor. İki gün format atmak için uğraştım

hocam faz3 lere format atmak sıkıntı. Önce biosu güncelleyin. Sonra etap imajlarından birini yükleyin. Az evvel aynı şey başıma geldi biosu güncelledim. Bolu imajı yüklemeye çalıştım hata verdi farklı imaj yükledim onu kurdu. Çok saçma bazen de flash bellekten ötürü format atmıyor. İki gün format atmak için uğraştım
Hocam görev yaptığım okulda faz3’ler Windows’a çevrilmiş. Hocalar pardus kullanmak istemedikleri için. Haliyle ben de win imajı yükledim. Diğer tahtalarda bi sıkıntı olmadı ancak 1 tahtada bu sıkıntı oldu. Bios güncelleme derken hocam onu nasıl yapacağız bilgi verir misiniz?

Geri