Faz 3 pardusta kendi laptopumuzun ekranını yayınlama

Kodla Büyü

bilgogr51

Aktif Üye
İyi günler arkadaşlar ben henüz pardus tahtalarla muhattap olamadım ama takip ettiğim kadarıyla genelde windows uygulamalarını çalıştıramama sorunu yaşanıyor. Faz1 ve faz2 tahtalarda tahtanın dokunmatik sürücülerini kendi bilgisayarımıza kurup tahtaya kendi bilgisayar görüntümüzü yansıtıp dokunmatik olarak kullanabiliyorduk. Arçelik pardus kurulu tahtalarda da bunu yapabiliyor muyuz? Bunu deneyip sonucu burdan bildirebilirseniz okullarda nispeten windows uygulamalarını çalıştırma sorununa çözüm üretmiş oluruz.

Merhaba hocam teslim almada HDMI kablo ile birlikte bir kablo daha veriyorlar.onu da takarak bilgisayarımıza tahtayı dokunmatik kullanabiliyoruz.

Yanlış hatırlamıyorsam tahtadaki dokunmatik özelliğini kullanabilmek için bilgisayarınıza bir sürücü kurmak ve usb kablosu ile de (görüntü aktarım kablosu haricinde ) bilgisayarı tahtaya bağlamak gerekiyordu. Bu atraksyonlara hiç girmeden bir HDMI kabloyla tahtayı ikinci ekran olarak kullanmak daha mantıklı gibi hocam.

Televizyon kısmının özellikleri ile bağladım ve source bölümünden laptop u aktardım

Direk akarım mevzunun Pardus ile alakası yok sadece bağlayıp input kısmını değiştirin vga veya hdmi olarak

Direk akarım mevzunun Pardus ile alakası yok sadece bağlayıp input kısmını değiştirin vga veya hdmi olarak
Dediğiniz gibi yapıldığında sadece görüntü aktarılıyor sanırım. faz 1 ve faz2 lerde ama aynı zamanda dokunmatik olarak tahtayıda kullanabilmek için bilgisayara tahtanın dokunmatik sürücülerini kurup bilgisayar ile tahta arasında usb kablo ve hdmi kablo ile bağlantı yapmak gerekiyor. Faz3 tahtalarda da aynı şekildemi olacak yoksa sadece source kısmından aktarınca görüntüyü dokunmatik çalışyor mu

Faz 3 akıllı tahtalarun yanında hdmi kablosu da veriyorlar mı hocalarım çünkü bize kablo vermediler..

Geri