Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
5.1 imajı indirdim. Tahtalara kuruyorum. herşey güzel teşekkür ediyorum.

ağ bağlantısında ünlem işareti var, ağ ayarlarında internet bağlantısı yok diyor. ama internete bağlanıyorum. birde windows etkinleştir dediğimde internet bağlantınız yok etkinleştirilemedi diyor. Ama söylediğim gibi tahtada internet var sitelere girebiliyorum.
Sistem odasından sistem tamamen kapatıp açın bi. Etkinleştirme sıkıntısı geçicidir. bu konu içinde bir çok yorumda açıklama yapmıştım etkinleştirme ile ilgili. @member Hocamız da gerekli açıklamayı yapmış, açıklaması aynı zamanda tecrübedir.
Etkinleşmeyen tahtaları farklı zamanlarda denemek gerekiyor, bende 3 tahta vardı etkinleşmeyen, dün ikisi etkinleşti

Bu imaji tatil sonrası ilk hafta güncelleyip tekrar yükleyeceğim. Hem windows yeni güncellemeler almış durumda hemde içeriğindeki programlar.
yüklemeyi düşünenler ara tatilde indirmesinler, tatil sonrası çarşamba gününe güncellemiş olurum İnşallah.

Hocam elinize sağlık tahtalardan birinde denemek istedim kurulumdan sonra bu ekran geldi. Usbyi çıkarıyorum enter yapıyorum ama hareket yok ne yapmam gerekli?

Ekli dosyalar

• C9EB43E8-E7EC-407C-B5F9-E6F11DA2B210.jpeg
    C9EB43E8-E7EC-407C-B5F9-E6F11DA2B210.jpeg
    80.5 KB · Görüntüleme: 55
Hocam elinize sağlık tahtalardan birinde denemek istedim kurulumdan sonra bu ekran geldi. Usbyi çıkarıyorum enter yapıyorum ama hareket yok ne yapmam gerekli?
Yüklemenin bittiğini ifade eden bir uyarı.
Faz2 makinalarda ENTER e basınca bilgisayarın kapanıp açılması gerekiyor.
Faz1 ise düğmeye basılı tutup kapatıp açmanız gerekiyor.

dostum yeni versiyon hazır mı ve ne gibi değişiklikler olacak
Maalesef hazır değil. Tatilde bilgisayarım servisteydi, dün geldi formatladım daha programları bile kurma fırsatım olmadı.
Yeni versiyondan ziyade mevcut versiyonu güncelleme olabilir.
Yeni versiyonu Windowsun alacağı büyük güncelleme ile yapmak daha mantıklı gibi. Yakındır büyük bir güncelleme daha gelir

Bende mi açılmıyor yoksa MEB yine Google Driver'i engellemiş mi?

Sayın hocam karne haftası bütün tahtalarımıza bu imajı yükledik. Belirttiğiniz adımları takip ederek hepsinde win10 u etkinleştirdim. Şimdi tahtaların hepsinde şu hatayı alıyorum: ' otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı cıkıyor baslangıcta sonra gelen ekranda bilgisayarı kapat ve gelişmiş secenekler menusu gorunuyor. Asıl sorun şu ki dokunmatik çalışmadığından hiçbir işlem yapamıyorum. ' sizce ne yapmalıyım_?

Sayın hocam karne haftası bütün tahtalarımıza bu imajı yükledik. Belirttiğiniz adımları takip ederek hepsinde win10 u etkinleştirdim. Şimdi tahtaların hepsinde şu hatayı alıyorum: ' otomatik onarıma hazırlanıyor yazısı cıkıyor baslangıcta sonra gelen ekranda bilgisayarı kapat ve gelişmiş secenekler menusu gorunuyor. Asıl sorun şu ki dokunmatik çalışmadığından hiçbir işlem yapamıyorum. ' sizce ne yapmalıyım_?
Elektrik kesintisi olmuş yada biri fişi çekerek kapatmış. Bu hata ancak bu şekilde çıkar. O ekran geldiğimden Hiçbir işlem yapmadan tahtayı yeniden başlatmış Olsanız Sorunsuz açıklanacak. O ekranda dokunmatik çalışmaması normal bir durum. Bir klavye yada fare takıp yeniden başlatın. Bu arada butün tahtalarda nasıl çıktı bu hata ilginç

761497@meb.k12.tr bende şifre alabilir miyim acaba hocam. Bide bu imajı faz1 ler için de tavsiye ediyor musunuz yoksa faz1 lerde win7 mi kuralım. Bide bende imaj yok ne zaman yüklenir acaba güncel versiyonu bugün yüklenmezse eğer.

Son düzenleme:
@azimli47 Hocam, faz1 de windows10 kullananlar var ama ben öğretmen olarak faz1 tahtada windows10 ile o tahtayı kullanmak istemem, teknolojisi eski düzgün çalışsada verimsiz, kasıyor.
Faz1 için windows 7 en idealidir derim.

İmaj güncellendi, ilgilenenlere duyurulur.

V5.2 ile yapılan işlemler.

• Windows ve kurulu tüm proğramlar güncellendi.
  • LibreOffice 5.4 kaldırıldı.
  • Sistem yedek bölümü varsayılan olarak gizlendi. Yönetici Masaüstünde kulanım klavuzu yeni düzene göre güncellendi.
  • Duvarkağıtları yenilendi ve sayıları artırıldı.
  • Rufus ile usb oluşturmada meydana gelen hata giderildi.

İmaj güncellendi, ilgilenenlere duyurulur.

V5.2 ile yapılan işlemler.

• Windows ve kurulu tüm proğramlar güncellendi.
  • LibreOffice 5.4 kaldırıldı.
  • Sistem yedek bölümü varsayılan olarak gizlendi. Yönetici Masaüstünde kulanım klavuzu yeni düzene göre güncellendi.
  • Duvarkağıtları yenilendi ve sayıları artırıldı.
  • Rufus ile usb oluşturmada meydana gelen hata giderildi.
Emeğinize sağlık hocam...

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri