Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
hocam aklınızda bulunsun bir önceki versiyonda stratch ingilizceydi. bir güncelleme daha olursa türkçeleşirse seviniriz :D

@Emsile hocam şifre için formu doldurup gönderdim,açıklamayı okursan sevinirim.teşekkürler emeğine sağlık...sağol var ol

Hocam Allah razı olsun.Tesekkur ederim.Dün indirdim.sifreler için form demişsiniz ama ben göremedim.

Emeğinize sağlık. Güzel olmuş.

rufus ile ntfs olarak yazdırdım.

Çocuklar hemen simgelerin yerlerini değiştirdiler.

Silinmeyi engelllemek için ne yapabiliriz? Biraz araştırayım.

@bilgibil, @azimli47 Hocalarım, meb fiber hattı üzerinden yükledim dosyayı yani giriliyor okuldan, ara tatilde engellenmişti, Ctrl+F5 ile sayfa yenileme yapın google driver sayfasında.

@ikarus05, @SY43 Hocalarım, Şifre için adresteki formu doldurmanızı isteyeceğim.

@cingozbursa, Hocam, deep freeze, toolwiz time freeze vb programlar var ama ben hiçbirini kullanmıyorum. Kilit programlarını kullanıyorum
@yildiray75, önceki versiyonlarda türkçe olan yüklüydü, 1,4 oluyordu sanırım, bilişimci bir arkadaş onun eski sürüm olduğunu şuanki yani 2.0 yüklememi tavsiye etmişti. 2.0 da türkçe varsa hallederim.
@elrond Hocam gelen tüm formalara cevap gönderdim ama açıklama belki dikkatimden kaçmıştır, özelden tekrar yazarsanız ilgilenirim.

Teşekkürler hocam. Kilitleme programı olarak ne önerirsiniz.
Desktop restore buldum ama çöpe atılan simgeyi geri getiremiyor. Başlat cubugundaki simgeleri kaldırımlarda onlarda geri gelmiyor.

Yani özetle çocuklar masaüstündeki hiçbir şeyi değiştiremesin istiyorum.
Saygılarımla.

Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim.Güncellemeden önceki sürümü indirdim. Sizden şifre talebinde bulunmadan önce yükledim faz 1 tahtalara sıkıntı yok. Fakat etkinleştirme olmadı. Bu nedenle Windows lisanslama programları kurmak istedim. Doğal olarak karşıma yönetici şifresi isteyen bölüm geldi. sitenizdeki formu doldurdum hocam. acil olarak şifre alabilirsem sevinirim.

@cingozbursa ben etkin anahtar adında ücretli bir program kullanıyorum ücretsiz alternatifleri de var. öğrenci değişiklik yapmasın diyorsanız gpedit.msc dosyasından masaüstü simgeleri ile ilgili ince ayar yapabilir yada, bilgisayar kapanıp açılınca değişiklikleri sıfırlayan deep freeze, toolwiz time freeze gibi programları kullanabilirsiniz.

@murat agsu şifre göndermiş olmam lazım. faz2 de sorun gider seçeneği ile etkinleştirme olur. faz1 de daha önce yasal olarak windows 10 etkin edilmemişse xml dosyası yada tahtanın arka ortasında yer alan windows lisans etiketindeki lisans ile sorunsuz etkinleştime yapabilirsiniz. illegal yöntemlere başvurmanızı tavsiye etmem.

@Emsile hocam elinize emeğinize sağlık. Dün indirdim ve 2 tane kurulum yaptım. Şimdilik hiçbir problem yaşamadım. Tek gördüğüm (belki sıkıntı bile sayılmaz ama) kapanma işlemi biraz uzun sürüyor. Siz de durum nasıl? (Etkileşimli Tahtalar Faz 2)

Hocam çok soru sordum biliyorum.

Açılışta clonezilla f6 ile açıp e: ye yedekleme yapınca HDD nin tamamını mı yedekliyor. Bana böylesi lazım zaten.

Sonra e: ye girip bu dosyaları alıp USB flashtan sizin yedekleme ile yer değiştirsem onu da akıllı tahtalara kursam olur mu?

Ek:

Clonezilla uzman yerine girdim.

Clonezilla baya ilerledim. Akıllı tahtanın hddsini flasha almak için oldukça ilerledim.

Benim gibi 1996 dan beri linux ve yedekleme geçmişi olan birisi için oldukça kolaymış.

Sadece flashtan hangi dizine IMG yazdıracagim kaldı. Şimdilik yedek isimli dizin açıp içine yedeklettim.

Böylece rahatça sizin yedeği veya kendi yedeğimi kurabilecegim.
Tesekkurler

Son düzenleme:
Yedekleme de son aşamam. Sadece sda2 değil. Bir önceki sayfada tüm HDD sda kısımlarının yedeklenecegini gösteriyordu.

Ekli dosyalar

• IMG_20180209_143341.jpg
    IMG_20180209_143341.jpg
    132.8 KB · Görüntüleme: 18
@bilgibil, uzun kapanma olayı bilgisayara göre değişiyor nedense. aynı durum bende de var ama dediğiniz gibi pek önemsenecek bir durum değil.

@cingozbursa sistem yedek bölümü sadece sda2 yani C sürücüsünü yedekler. Tam yedek için clonezilla kullanmanız lazım. eğitim videoları var ebada ve youtubede. clonezilla kolay ve kullanışlıdır.

Hocam konuyla ilgili değil:

Laptopumu yedeklemek icin
clonezilla sitesinden iso indirip 32 usbye yazdım.

deneme amaçlı 500mblık partitionu usbye yedeklemesini istedim.

resimdeki iki hatayı verip devam etmedi.

Ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• IMG_20180209_184042.jpg
    IMG_20180209_184042.jpg
    192.9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Hocam konuyla ilgili değil:

Laptopumu yedeklemek icin
clonezilla sitesinden iso indirip 32 usbye yazdım.

deneme amaçlı 500mblık partitionu usbye yedeklemesini istedim.

resimdeki iki hatayı verip devam etmedi.

Ne yapabilirim?
İngilizcem yok ama tahminen disk boyutu ile ilgili bir hata veriyor. Usb bellekte yer olmayabilir. Birde yedek alma modunu acemi mod olarak seçin. Yani ilk seçenek sürüme göre dil değişiyor.

emeğinize sağlık hocam. akıllı tahtalara kurdum saha sonra TimeFreeze proğramını kurdum. bu hafta 5 tahta çöktü. çökmenin nedeni TimeFreeze olabilir mi? veya öğrenciler tahtanın fişini çekiyor bundan kaynaklanabilir mi? teşekkürler

emeğinize sağlık hocam. akıllı tahtalara kurdum saha sonra TimeFreeze proğramını kurdum. bu hafta 5 tahta çöktü. çökmenin nedeni TimeFreeze olabilir mi? veya öğrenciler tahtanın fişini çekiyor bundan kaynaklanabilir mi? teşekkürler
hocam sebep timefreeze...ama öğrencileri uyarmalısın ops i yakarlar böyle devam ederse

Time Freeze sık sık mavi ekran hatasına sebep oluyor. Çökmeye sebep olabilir. Ama asıl çökme sebebi fişin çekilmesi. Yayınladığım İmajları bende kullanıyorum bir kaç defa üst üste eklektik kesintisi yada fiş çekme olursa onarım ekranına düşüyor. Bu kesinti bir güncelleme esnasında denk gelirse onarım mümkün olmayan çökme oluyor.

Rufusla usb oluşturma kaynaklı çıkan sorunlar üzerine farklı yollardan gelen sorular üzerine rufus ile usb oluşturma klavuzu ekledim.
Usb Hazırlama 1 Yöntem-(Rufus)
İmaj içeriğinde Tam format ve Sadece C format seçeneği özel bir düzenleme gerektiriyordu, bu düzenleme standart rufus usb oluşturma yöntemleriyle çalışmıyor.
Adresteki dosyadaki işlemleri yaparak rufus ile sorunsuz usb hazırlayabilirsiniz.

V5.3 ile yapılan işlemler. 12.02.2018

• Adobe flash player güncellendi.
  • Gom Player güncellendi.
  • Media player classic güncellendi.
  • Tarayıcılara http://yds.eba.gov.tr/ izinleri eklendi.
  • Scratch 2 Türkçe dil ayarlandı.

Son düzenleme:
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri