Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
@mas1961 hocam faz1 de bahsettiğiniz gibi tek sıkıntı dokunmatik tepkimeler. Tahtalar arasındaki performans farkı donemımın eskime farkından kaynaklı olabilir. İmajı hazırladığımda faz1 de kısa süreli test ettim faz2 ye göre perdormans düşük geldiği için önermedim. Aktif kullananlar bu konuda fikir beyan ederse daha yararlı olacaktır.
@yasin1905 hocam, ücretsiz yükseltme devam ediyor, en son 2 hafta önce Windows 8. 1 yüklü 10 kadar tahtaya ilk defa windows 10 kurulumu yaptım Sorunsuz etkinleşme oldu.

Masaüstü ekran dönüşümlu değişen manzara fotoğraflarından oluşuyor. Sizinki gibi talimatlar yok. Neden acaba?

@mas1961 hocam faz1 de bahsettiğiniz gibi tek sıkıntı dokunmatik tepkimeler. Tahtalar arasındaki performans farkı donemımın eskime farkından kaynaklı olabilir. İmajı hazırladığımda faz1 de kısa süreli test ettim faz2 ye göre perdormans düşük geldiği için önermedim. Aktif kullananlar bu konuda fikir beyan ederse daha yararlı olacaktır.
@yasin1905 hocam, ücretsiz yükseltme devam ediyor, en son 2 hafta önce Windows 8. 1 yüklü 10 kadar tahtaya ilk defa windows 10 kurulumu yaptım Sorunsuz etkinleşme oldu.

İmkanınız varsa tekrar dener misiniz? Bugünlerde ilk defa win10 kurulanlar etkinleşmiyor. Önceden kurulanlar anında etkinleşiyor.

sisteme atak kurdum ama her açılışta atakın başlaması için yönetici şifresi istiyor nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan varmı?

sisteme atak kurdum ama her açılışta atakın başlaması için yönetici şifresi istiyor nasıl çözebileceğim hakkında bilgisi olan varmı?
Atak 2.0 kurmuşsunuz, et kullanıcıya yönetici yetkisi vererek çözebilirsiniz bu durumu. Yönetici yetkisi verince de tahtayı açık bulan herkes program ekle kaldır sistem ayarı vs sınırsız erişmiş olur. Bunlar sorun değil diyorsanız et kullanıcıyı yönetici yapın.

@yasin1905 Hocam windows 8 tahtam kalmadı :(

Atak 2.0 kurmuşsunuz, et kullanıcıya yönetici yetkisi vererek çözebilirsiniz bu durumu. Yönetici yetkisi verince de tahtayı açık bulan herkes program ekle kaldır sistem ayarı vs sınırsız erişmiş olur. Bunlar sorun değil diyorsanız et kullanıcıyı yönetici yapın.

@yasin1905 Hocam windows 8 tahtam kalmadı :(
Bende de yoktu da bi arkadaşın okuluna gidip denedim. Sizin imaj da etkinleşmedi, benim imaj da... Sanal makine ile oluşturmamıza rağmen artık etkinleşmiyor. Ben Microsoft un yükseltmeyi bitirdiğinden dolayı etkinleşmediğini düşünüyorum.

@yasin1905 etkinleştir deyince nasıl bir hata veriyor, o hata üzerinden anlayabiliriz belki durumu. windows sunucularına ulaşılamıyor yazıyorsa kesinlikle geçici bir durum. lisans anahtarı ile ilgili uyarı veriyorsa ürün anahtarı değiştir deyip işlem yapıyorsunuz etkin oluyor, bazende bir tahta kendi lisans anahtarı ile etkin olmazken diğer tahtanın lisans anahtarı ile etkin olabiliyor. tahtalardaki linans kodlarını çaprazlama yapmayı deneyebilirsiniz, işe yarıyor.

Hocam imajınızı tahtaya kurdum. Gayet başarılı. Emeğinize sağlık.
Ancak ben atak kurarken sorun yaşıyorum. 2 farklı versiyon denedim atak için. 2side aynı hatayı verdi. Kurulum tamamlanıyor. Sınıf adını girin bölümü gelmeden kilit ekranı ve hata kodu geliyor. Anahtar flash taksam da kilit ekranı açılmıyor. Yine hata veriyor.

Ekli dosyalar

• 20180228_132400.jpg
    20180228_132400.jpg
    219.4 KB · Görüntüleme: 26
  • 20180228_132437.jpg
    20180228_132437.jpg
    223.3 KB · Görüntüleme: 21
Hocam imajınızı tahtaya kurdum. Gayet başarılı. Emeğinize sağlık.
Ancak ben atak kurarken sorun yaşıyorum. 2 farklı versiyon denedim atak için. 2side aynı hatayı verdi. Kurulum tamamlanıyor. Sınıf adını girin bölümü gelmeden kilit ekranı ve hata kodu geliyor. Anahtar flash taksam da kilit ekranı açılmıyor. Yine hata veriyor.
İlk Mesajda bu sorunla ilgili bilgilendirme vardı. Aynen ekliyorum buraya.
ATAK Programını kurabilmek için 360 Total Security ayarlarından "360 Kendini Koruma'yı Etkinleştir" seçeneği yanında yer alan tik işaretini kaldırmanız gerekiyor. Kurulum bittikten sonra tekrar tik koayabilirsiniz.. ATAK Kurulumunda --Kurulumun "Administrator" adlı hesap ile yapılıp yapılmadığını kontrol etme (Önerilmez)-- yazan seçeneği işaretleyiniz
.

İlk Mesajda bu sorunla ilgili bilgilendirme vardı. Aynen ekliyorum buraya.
ATAK Programını kurabilmek için 360 Total Security ayarlarından "360 Kendini Koruma'yı Etkinleştir" seçeneği yanında yer alan tik işaretini kaldırmanız gerekiyor. Kurulum bittikten sonra tekrar tik koayabilirsiniz.. ATAK Kurulumunda --Kurulumun "Administrator" adlı hesap ile yapılıp yapılmadığını kontrol etme (Önerilmez)-- yazan seçeneği işaretleyiniz
.

Hocam teşekkürler. Ben aceleden kendini korumayı değil 360 securty i kapatmışım. Tamamen benim dikkatsizliğim. Tekrar teşekkürler

Sayın hocam çalışmanız harika tebrikler... Ama şifre olayı kötü olmuş. projenizin bu kısmı eleştiriye açık bence. sonuçta hepimiz öğretmeniz yani

Hocam akıllı tahtaya yükleme yapıyorum Intel bilgisayarlarda otomatik lisansı yüklüyor demiştiniz fakat lisans aktif hale gelmiyor?
Bi de bi şifreden bahsetmiştiniz ben indirdim kurulumu yaptım fakat şifre isteyen bir yer olmadı hangi şifre bu acaba?tşk

Hocam akıllı tahtaya yükleme yapıyorum Intel bilgisayarlarda otomatik lisansı yüklüyor demiştiniz fakat lisans aktif hale gelmiyor?
Bi de bi şifreden bahsetmiştiniz ben indirdim kurulumu yaptım fakat şifre isteyen bir yer olmadı hangi şifre bu acaba?tşk
Otomatik etkinleştirme bazen oluyor bazen olmuyor, ilk medejda intel amd ayrımı yapmamışyım.
Aşağıdaki adımları izleyin.
Windows Etkinleştirme İçin, Bilgisayarım Simgesine Sağ Tıklayın, Özelliklere Tıklayın. Sağ Alt Köşede Windows’u Etkinleştir Yazan Yere Tıklayın Açılan Sayfada En Altta Yer Alan Sorun Gider Seçeneğine Tıklayıp Biraz Bekleyin, (Bu Aşamada şifre ister. Ayrıca program kurulumları vs gibi durumlarda da) Windows’un Etkinleştirildiğini Yazan Bir Yazı Gelince Sayfayı Kapatabilirsiniz.

Hocam emeğinize sağlık bugün denedim ve faz2 de win8.1 den daha hızlı EbaAdmin şifresini gönderebilir misiniz?

hocam merhabalar dün 2 tahtada kurulumu gerçekleştirdim.Win8 den geçiş yaptım win8 e göre çok hızlı format atıldı neredeyse 10dk da işlem tamam.Yalnız kafama takılan konu ise çözünürlük daha düşük geldi %125 e ayarlı ama genel anlamda düşük gibi çözünürlük.Önceki imaj 27-28gb felandı bu ise 13gb bunun nedeni nedir acaba ? Tekrardan teşekkürler

Birde ataktan farklı olarak, daha kullanışlı hatta barkod sistemi ile açılabilen bir kilit programı var mı ? önerebilirseniz sevinirim

@fensinn Hocam, Usb 3.0 kullanırsanız 6 dakikada kurulum bitecektir. Çözünürlük olayı windows sürümleri arasında farklılık gösterebiliyor, ben %125 kullanıyorum, küçük geliyorsa %150 olarak değiştirip bi deneyin.
imaj boyutuna gelince diğer imajın içinde kurtarma bölümü dosyalarıda olduğu için boyutu büyük, kurtarma bölümü güncel olmayan bir sistem içerdiği için boşuna imaj boyutunu büyültüyor bence. Bu imaj içinde yer alan sistem yedek bölümünü aktif edip kendiniz istediğiniz zaman güncel kurtarma alanı oluşturabilirisiniz.
Kilit için ben ücretli program kullanıyorum,
Burda @murat02 Hocamız kendi yazdığı programı paylaşmış, test etmedim ama sizin aradığınız özellikte bir program gibi duruyor.

Emsile Hocam okulumuz yeni açıldı tahtalarımızda internet yok. v3 kurduğumuzda başlangıçta veya sonradan net bağlandığında aktivasyon sorunu yaşarmıyım?

Dosya gülcellendi.
V5.4 ile yapılan işlemler.

• 5 Mart'a kadar çıkmış olan windows güncellemeleri dahil edildi.
  • Adobe flash player güncellendi.
  • Trayıcılar güncellendi
  • 5 Mart Tarihli Sistem Geri Yükleme noktası oluşturuldu.

sayın hocam acil yardım, tahtada geri dönüşüm kutusundan başka bişey yok, hiçbişeye ulaşılamıyor ne yapmam lazım???

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri