Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Tekrardan teşekkürler hocam. Yalnız daha önce mail atmıştım size şifre için maalesef ulaşmadı.
Şu an itibariyle cevap vermediğim şifre talep iletisi yok. Hala gelmediyse özelden adresi gönderin kontrol ederim,
hocam öncelikle teşekkürler imajı kurdum şimdilik bir sorun yok. yalnız yönetici şifresi girmek için yapıştır yapmaya çalıştığımda yapıştır yada herhangi birşey çıkmıyor
Tam olarak ne yapmak istediğinizi anlamadım ama tahmin yürüteyim.
Sınırlı oturum açıkken şifreyi kopyaladınız yönetici oturumunu açmak için kullanıcı değiştirdiniz ve kopyaladığınız şifre yapıştır ile gelmedi. Anladığım gibiyse gayet normal bir durum, oturum kapatıldığı zaman kopyalanan öge hafıza kalmaz.

hocam windows açıkken şifreyi yapıştırmaya çalışıyorum ama yapıştır çıkmıyor

arkadaşlar faz1 win10 1809 rs5 kurulu tahtalarımızda açıkken bir süre sonra görev çubuğu bölümü belli bir kısmı dokunmuyor ve dokunmatik klavye çalışmıyor bu neden olur?

arkadaşlar faz1 win10 1809 rs5 kurulu tahtalarımızda açıkken bir süre sonra görev çubuğu bölümü belli bir kısmı dokunmuyor ve dokunmatik klavye çalışmıyor bu neden olur?
Bir süre sonra dokunmatik alğılamaması biraz tuhaf.
Sensör ve ekran temizliği yapıp denediniz mi?
Birde bir süre sonra olması durumu ışık kaynaklı olabilir, ekranın direk ısı ve ışık alıp almadığını kontrol edin.

hocam windows açıkken şifreyi yapıştırmaya çalışıyorum ama yapıştır çıkmıyor
Hocam Ctrl+V ile yapıştırmayı deneyin, sistemde bu konuyla ilgili bir düzenleme yok, windows kaynaklı bir durumda olabilir.

@mavidevadam, dokunmatk sürücüyü tekrar kurmayı denediniz mi?
window sürekli güncellemelerle sistemi değiştiriyor ama dokunmatik donanım sürücüleri güncelleme almıyor, bu da her güncelleme sonrası dokunmatik donanımda uyumsuzluk kaynaklı sorunlara sebep oluyor gibi geliyor bana.

Sayın hocam öncelikle emeğinize sağlık. Şu an Aralık güncel v6 olan win10 imajınızı indiriyorum. Önceki sayfalarda belki yazmışsınızdır okumadım doğrusu kusura bakmazsanız birşey sormak istedim. Daha önce win8.1 olan tahtaya doğrudan bu imajı atabiliyor muyuz (faz 2) ?? Şundan sordum win7 ve ya 8. den 10 a yükseltme diye bir dosya paylaşmışsınız "imaj atmaya başlamadan önce yapılacaklar diye".. Yani tahta win8.1 ama sistem açılmıyor bu durumda talimatları yapamadan direk kuruluma geçemiyor muyuz??
Teşekkürler...

@namra hocam. Sorun olmaz Faz2 tahtaya direk yükleme yapabilirsiniz. Otomatik etkinleşme büyük ihtimal olacaktır. Olmaması durumunda EbaAdmin hesabıyla oturum açıp biostaki lisans anahtarını ürün anahtarı değiştir seçeneği ile girer etkinleştirme sağlarsınız. Bios lisans okuma programı EbaAdmin masaüstünde mevcut.

@namra hocam. Sorun olmaz Faz2 tahtaya direk yükleme yapabilirsiniz. Otomatik etkinleşme büyük ihtimal olacaktır. Olmaması durumunda EbaAdmin hesabıyla oturum açıp biostaki lisans anahtarını ürün anahtarı değiştir seçeneği ile girer etkinleştirme sağlarsınız. Bios lisans okuma programı EbaAdmin masaüstünde mevcut.

Hocam çok sağolun, o dosya faz 1 içinmiş sanırım, yazdıktan sonra bütün yorumları okuyayım dedim cevap yazmışsınız bile, şifre de aynı şekilde çok hızlı gelmiş tekrar tekrar teşekkürler :)))

Hocam masaüstü tema özelliklerini değiştiremiyorum ebaadmin şifresini değiştirdim fakat arkaplan tema vb değişiklik kapalı win 10 hiç kullanmamıştım nasıl açacağız

Faz2 tahtaların bir kaçına v7 yi kurdum fakat bölgesel olarak dokunmatikte sorun yaşadım. Tahtaların orta alt kısımları, görev çubuğu kısımları algılamıyor. Tahtalar daha önce sorunsuz çalışıyorlardı. Neden kaynaklanıyor acaba? Teşekkürler

Hocam masaüstü tema özelliklerini değiştiremiyorum ebaadmin şifresini değiştirdim fakat arkaplan tema vb değişiklik kapalı win 10 hiç kullanmamıştım nasıl açacağız
Gpedit.msc üzerinden kısıtlama yapmıştım. Şuan şehir dışındayım bilgisayar erişimim yok. Kişisel sitemde paylaşım adresinde masaüstü duvar kağıdı egeli kaldırma kısmından yola çıkıp tema engelini de kaldırabilirsiniz.
Faz2 tahtaların bir kaçına v7 yi kurdum fakat bölgesel olarak dokunmatikte sorun yaşadım. Tahtaların orta alt kısımları, görev çubuğu kısımları algılamıyor. Tahtalar daha önce sorunsuz çalışıyorlardı. Neden kaynaklanıyor acaba? Teşekkürler
Bölgesel dokunmatik sorunları sistem kaynaklı olmaz. Sizde sorun donanımsal. Yanılmıyorsam yeni sürücü kurma ve temizlik kısmını da denemiştiniz.

Denedim hocam sorun devam ediyor. Donanımsal sıkıntı bir önceki imajda yoktu sayın hocam. sadece v7 imajında çıktı. Ters giden bir şey var bence.

Denedim hocam sorun devam ediyor. Donanımsal sıkıntı bir önceki imajda yoktu sayın hocam. sadece v7 imajında çıktı. Ters giden bir şey var bence.
Sanırım sizin tahta Faz1, çalıştığım okulda faz2 tahtalar var ve bu tip bir sorun yok. MK-V6 kurup onda aynı durumun olup olmadığına bakabilir misiniz?
V7'nin şifreli hali, başka bir farkı yok.

kaldırıldı hocam. kişisel web sitemde gerekli açıklamayı yaptım.
ben pardusa geçmeden önce çok kullandım imajını hocam.Allah razı olsun.çok emek vermiştin. hiç öyle dedikleri gibi dönüş yapmıyor da değildin yani. Benim sorularım cevapsız kalmadı. geçen bir arkadaş imaj aradığında önerdim seni..sonra kaldırıldı deyince bir baktım siteye...valla iyi kızmışsın.mutlaka haklısındır. Emeğine yüreğine sağlık. Hakkını helal et. senin bahanenle ben de arkadaşı pardusa yönlendirdim.bakalım:)

ben pardusa geçmeden önce çok kullandım imajını hocam.Allah razı olsun.çok emek vermiştin. hiç öyle dedikleri gibi dönüş yapmıyor da değildin yani. Benim sorularım cevapsız kalmadı. geçen bir arkadaş imaj aradığında önerdim seni..sonra kaldırıldı deyince bir baktım siteye...valla iyi kızmışsın.mutlaka haklısındır. Emeğine yüreğine sağlık. Hakkını helal et. senin bahanenle ben de arkadaşı pardusa yönlendirdim.bakalım:)
Helal olsun hocam ne demek. Elimden geldiğince yardımcı oldum, yardım isteyen herkese, yine de yardımcı olurum. dün maillerimi kontrol ettim, sadece şifreli imaj için 2600 üzerinde şifre talebine cevap yazmışım, bunların içinde imajı toplu halde paylaşan, il ilçe memlerde mevcut.
Ticari amaçla kullanmayan herkese hakkım helaldir.
İlerleyen günlerde bir imajı paylaşıma acacağım yine vakit bulunca.

hocam sitende yazdıklarını okudum üzüldüm ama aynı zamanda da şaşırmadım eleştirmeyi çok seven bir toplum olduğumuz için kendimiz yapamayız güzel yapılan çalışmalara sa sürekli bir kulp buluruz.Geçen yıldan beri senin imajlarını kullanıyorum gayet sorunsuz ve başarılı imajlardı.Hep teşekkür ettim tekrar yine ediyorum allah razı olsun yaptığın güzel paylaşımlardan dolayı.emeklerine yüreğine sağlık

aynı şekilde bende teşekkür ederim güzel çalışmalardı hatta kopyaları çıkıyordu kısmet

aynı şekilde bende teşekkür ederim güzel çalışmalardı hatta kopyaları çıkıyordu kısmet
Aynen hocam, kopyalarda çıkmıştı, temel sağlam olunca kopya çıkarmak zor olmuyor. Kopya çıkaran yine emek sarfediyor, ama emeksiz yemek yiyenlerin boğazına dursun ne deyim artık (bu söz kullanıcıya değil tabiki, binlerce tl kaldıranlara).
Bi yoğunluğum var, bitince yine buralardayım... Eski gibi olmayacak olsa da...

ticari kaygılardan adam paylaşımı durdurmuş. neymiş birileri para ile kuruyomuş. şaka mı nedir? bahaneye bakar mısın? Birieri hırsızlık yapsa benim yaptığım alet ile hırsızlık yapıyorlar bunu durdurmak için ben de cüzi miktarda hırsızlık yapayım der gibi bir şey. ne kadar etik bu?

ayrıca sana senin olmayan bir şeyi ücretli satma hakkı verir mi? bir de flash satıyor ve + kdv yazmış :D sanki vergi veriyor. kusura bakmayın ama bu konu bence bu forumdan silinmeli.

İlla imaj diyen kolaylık isteyen işin hakkını veren şu konuya geçsin.

https://www.bilgisayarbilisim.net/k...gdan-imaj-alma-vs-ozelliklerle.164177/page-41

ticari kaygılardan uzak imaj olmayan önyüklemeli kurulum...

yok ben illa clonezilla imajı isterim diyenler tahtalarını windows 10 yükseltme aracı ile yükseltsinler.
temiz kurulum yapsınlar.
gerekli driver vb. güncelleme tarzı şeylerin hepsini yaptıktan sonra clonezilla yedek alsınlar ve isoya dönüştürsünler.
en azından herkes kendi imajını kendisi yapmış böyle para yoksa imaj da yok diyenlere tokatı çakmış olursunuz.

@junior_l3oss Vergi verilmediğine kanıtın nedir. Kimi kimin emeğini çalmakla suçluyorsun. senin akli dengende bir sorun var anlaşılan. ortada büyük bir emek var bunu anlayacak kapasiteniz de yok anlaşılan.

Kişisel web sitemde uğraştın yetmedi buraya da mı bulaştın. ,
Bulaşıcı parasit tavrını bir kenara bırakıp, kendin bir imaj yapıp paylaş sonra beni eleştirme hakkı bul kendinde, yoksa kapa o çeneni köşene çekil.
Konuyu gerekli görürlerse forum yöneticileri kaldırırlar bu seni ilgilendirmez.
Kazancına engel oldum sanırım ki nerde olsa arayıp bulup bulaşıyorsun, zaten sizin gibi illet tayfa sebebiyle imajları yayından kaldırdım ya.

(İmajlarımdan yararlanan arkadaşlar bu tavrım için kusura bakmasın, bu şahıs web sitem üzerinden de benimle uğraştı gerekli cevabını aldı, yetmedi burda da uğraşmaya karar vermiş.
Kendisi birşey üretmeyen birinin üretini eleştirmeye suçmalamaya hakkı olmadığı kanaatindeyim.)

Son düzenleme:
ticari kaygılardan adam paylaşımı durdurmuş. neymiş birileri para ile kuruyomuş. şaka mı nedir? bahaneye bakar mısın? Birieri hırsızlık yapsa benim yaptığım alet ile hırsızlık yapıyorlar bunu durdurmak için ben de cüzi miktarda hırsızlık yapayım der gibi bir şey. ne kadar etik bu?

ayrıca sana senin olmayan bir şeyi ücretli satma hakkı verir mi? bir de flash satıyor ve + kdv yazmış :D sanki vergi veriyor. kusura bakmayın ama bu konu bence bu forumdan silinmeli.

İlla imaj diyen kolaylık isteyen işin hakkını veren şu konuya geçsin.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/⚙️-100-faz-1-faz-2-kurumsal-windows-10-imaji-kararli-surum-agdan-imaj-alma-vs-ozelliklerle.164177/page-41

ticari kaygılardan uzak imaj olmayan önyüklemeli kurulum...

yok ben illa clonezilla imajı isterim diyenler tahtalarını windows 10 yükseltme aracı ile yükseltsinler.
temiz kurulum yapsınlar.
gerekli driver vb. güncelleme tarzı şeylerin hepsini yaptıktan sonra clonezilla yedek alsınlar ve isoya dönüştürsünler.
en azından herkes kendi imajını kendisi yapmış böyle para yoksa imaj da yok diyenlere tokatı çakmış olursunuz.

Bu tarz paylaşımların teknik ve etik açıdan değerlendirildiği çalışmalarda farklı bakış açıları mutlaka olacaktır hocam. Benim de forumda paylaştığım bir imaj çalışması var. @Emsile hocamın çalışmasından yararlanarak yaptım bunu. Gerçek anlamda bir emek vermiş hocamız. Olmayan bir şeyi üretmemiş belki ama parçalardan bir sentez oluşturmuştur ki bu herkesin yapabileceği birşey değildir. Yapmış olduğu bu çalışmadan yararlanan yüzlerce belki binlerce okul vardır Türkiye genelinde.
Bunu ücretli hale getirmiş olması onun inisiyatifidir. Bugüne kadar ücretsiz olması şimdiki durumu abes kılmaz. Etik açıdan olumsuz değerlendirmek için ucuz bir emek ve yeni olmayan birşeyin ortada olması gerekmektedir. Sentez çalışmaları nesnel bir ürün örneğidir. Tüm forumu araştırsanız 3-5 imaj dışında hiçbirini kullanmak istemezsiniz.
Sonuç itibariyle, ücretsiz olduğunda gösterdiğimiz saygıyı ücretli iken de göstermemiz doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu tarz çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek gerekir.

@Emsile nin hazırladığı imaj kadar stabilini kullanmadım. şu an pardustayız ama olurda windowsa dönersek veya kullanmam gerekirse elimde eski bir imajı var yine onu kullanırım... kolayca adam harcamaya çalışmayın!

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri