Faz1-Faz2 Windows 10 İmaj -MK-SERİSİ- Paylaşıma Kısa Bir Ara Verildi

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
32 gb flash bellek mi yeterli olur arkadaşlar .bir de admin şifresi mi değişiyor admin şifresi soran arkadaşlar olmuş
bir sorum daha olacak normal rufuse program ile yazmıyor muyuz flash belleğe

Ofis 365 öğretmeneler ve öğrencilere ücretsiz olduğu için ofis 2010 yerine 365 yüklenebilir diye düşünüyorum. emekleriniz için teşekkürler.

Teşekkür ederim. Gereksiz gördüğüm windows uygulamalarını vs kaldırdım, küçüldü biraz.

bir tahtaya yükledin diyelim o tahtayı hiçbir şekilde internete bağlamadan, istediğiniz eklemeleri yapıp clonezilla imaj alın, o imajı istediğinz tahtaya internet varken yada yokken yükleyin, bu şekilde etkinleştirme sorunu çıkarmaz.
Önemli olan ilk işlem yaptığınız tahtada işiniz bitene kadar internet olmaması, windows bir tahtada interneti alğılağı andan sonra o tahtadan imaj alıp başka tahtaya yüklemek nafile etkinleşmez.

Hocam siz de imajı hazırlarken win 10 1709 sürümünü yükleyip internet bağlantısını keserek mi bütün ayarlamaları ve programları kurdunuz? Eğer cevabınız evet ise Chrome, DynEd ..vs programları internetten indirmeden nasıl kurdunuz? Offline kurulum dosyaları mı buldunuz acaba?

tam format olması gerekir diye düsünüyorum çünkü sistem dosyaları yüklenen bölüm olan 800 mb lık felan bir ön yükleme yeri windows 10 da daha fazla tam olarak disk imajında bu bölümler yeniden şekilleniyor diye tahmin ediyorum... tam olarak bilmiyorum denemedim bir toplantıda söylemişlerdi.

Ekli dosyalar

• 20171215_162946.jpg
    20171215_162946.jpg
    162.5 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Ofis 365 öğretmeneler ve öğrencilere ücretsiz olduğu için ofis 2010 yerine 365 yüklenebilir diye düşünüyorum. emekleriniz için teşekkürler.
Bahsettiğiniz kullanımlar bireyseldir, tahtalarda kurup kullanmak mümkün olmaz sanırım, çünkü kişisel mail adresi isteyecektir.
32 gb flash bellek mi yeterli olur arkadaşlar .bir de admin şifresi mi değişiyor admin şifresi soran arkadaşlar olmuş
bir sorum daha olacak normal rufuse program ile yazmıyor muyuz flash belleğe
16 Gb usb bellek yeterli, usb 3.0olursa daha hızlı olur.
tam format olması gerekir diye düsünüyorum çünkü sistem dosyaları yüklenen bölüm olan 800 mb lık felan bir ön yükleme yeri windows 10 da daha fazla tam olarak disk imajında bu bölümler yeniden şekilleniyor diye tahmin ediyorum... tam olarak bilmiyorum denemedim bir toplantıda söylemişlerdi.
İlk defa yüklenecekse tam format şart. daha önce windows 10 yüklü olsa bile bu iso ile tam format atmanız şart, windows10 1709 sürümünde boot bölüm boyutu büyütülmüş bu sebeple TAM FORMAT ŞART.
hocam ben etap ta kurmak istedim ama sizin imajınızda bölüm düzenlemede böyle hata veriyor ne yapmak gerekir ?
Benim imajda bahsettiğiniz gibi bir ekran çıkması mümkün değil, siz o ekrana hangi programla ulaştınız? Benim imaj otomatik kurulum yapıyor, sizinki sanki acronis ekranı gibi geldi bana.
Deepfreeze için alternatif bunu buldum ama deneyen var mı ücretsiz.
http://horizondatasys.com/reboot-restore-rx-freeware/
atak programı kurulunca masaüstündeki kapatma kısayolu çalışmıyor sanırm....
Haftaya programı bi deneyim sağlıklı gelirse sonraki versiyona ekleme yaparım.

Bu hatayı çözebildiniz mi aynı hatayı alıyorum hocam.
TAM FORMAT seçeneğinde mi çıkıyor bu hata?

hocam birde koruma için bi çözüm bulsak
timefreeze tahtayı hataya düşüyor deepfreeze uyumlu değil dendi bu tür programlar hayati derecede önemli bence bir tane bulsak ayarlasak...

Adsız.jpg

ben usb hazırlarken bu ekranı görmüyorum,yani gelmiyor.
en son bitişte mi gelmesi lazım,yoksa başta biçimlendirilecek v.s. dedikten sonra mı?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    42.7 KB · Görüntüleme: 10
Hocam siz de imajı hazırlarken win 10 1709 sürümünü yükleyip internet bağlantısını keserek mi bütün ayarlamaları ve programları kurdunuz? Eğer cevabınız evet ise Chrome, DynEd ..vs programları internetten indirmeden nasıl kurdunuz? Offline kurulum dosyaları mı buldunuz acaba?
Çevrimiçi kurulum gerektiren tüm programları ve işlemleri sanal makina ile yaptım, sanal makinada işim bitince imaj alıp tahtaya yükledim. Bu sayede etkinleştirme sorununu aşmış oldum

Hocam elinize sağlık imajınızı kullanıyorum 1 haftadır. Şuana kadar benim gördüğüm tek sorun dyned american versiyonu yüklenmiş. Dyned i kendim tekrar yükledim halloldu. Allah razı olsun

Hocam elinize sağlık imajınızı kullanıyorum 1 haftadır. Şuana kadar benim gördüğüm tek sorun dyned american versiyonu yüklenmiş. Dyned i kendim tekrar yükledim halloldu. Allah razı olsun
Kullanmadığım ve yabancı olduğum bir program :) aslında tr versiyondu ama nasıl olduysa amerikana dönmüş geçen hafta bende farkettim onu. ufak bi güncelleme ile hallederiz.

360 Total Security'i kaldıramadım. Program ekle kaldırdan Kaldır dediğim zaman kaldırılıyor yazısı yarım saattir ekranda duruyor.

Yönetici hesabı ile giriş yap öyle dene Hocam.
ATAK için mi kaldırıyorsun?
Evet hocam atak içindi ama onu hallettim kaldırmadan yukarıdan korumayı devre dışı bırakarak kurdum... birşey daha soracağım.
Windows güncelleştirmeleri , 360 Total Security, Flash Player gibi güncellemeleri kuruyor mu et kullanıcıda. Veya biz deepfreeze benzeri program kurdugumuz zaman bu güncelleştirmeler sürekli gelecek mi ? bize sıkıntı yaratmaz mı o zaman.

Evet hocam atak içindi ama onu hallettim kaldırmadan yukarıdan korumayı devre dışı bırakarak kurdum... birşey daha soracağım.
Windows güncelleştirmeleri , 360 Total Security, Flash Player gibi güncellemeleri kuruyor mu et kullanıcıda. Veya biz deepfreeze benzeri program kurdugumuz zaman bu güncelleştirmeler sürekli gelecek mi ? bize sıkıntı yaratmaz mı o zaman.
Güncelleme et kullanıcıda da gelecektir deep fireeze tarzı program Kuracaksınız, etkinleştirme sonrasında hizmetlerden güncellemeyi kapatın. Windows bu ara bir kaç güncelleme çıkarmış, güncellemeleri imaja dahil edip tekrar yükleme yapacağım 2 gün içinde.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri