Faz1 tahtaya hiç elektrik gelmiyor?

Kodla Büyü

prentice

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Faz 1 tahtaya elektrik hiç yok. ET yi indirip kablosunu kontrol ettik takılı, başka kablo ile denedik öyle de çalışmadı. Prizde elektrik var kontrol kalemi ile ölçtük. OPS yi söküp denedim ama gene hiç elektrik gelmiyor. Neden olabilir yada ne yapabilirim, servisi aramadan önce

Sayın Hocam Faz 1 Tahtaların Ekran kısmıyla ilgili bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma LEVEL1 ve LEVEL2 olmak üzere iki aşamalı olacak.
LEVEL1 de bahsettiğinize benzer durumlarda neler yapılabileceği anlatılacak. Fen bilgisi öğretmeni düzeyindeki arkadaşlarımızın müdahale edebileceği durumlar anlatılacak
LEVEL 2 de ise ölçü aleti ve lehim makinası kullanabilen, şema ve devre takibi yapabilecek arkadaşların , yani elektrik-elektronik, bilişim teknolojileri öğretmenlerimizin müdahale edebileceği durumlar irdelenecek. Bir süre beklemeniz gerekiyor.

Hali hazırdaki olay için ise söyleyebileceğim şudur. Tahtanın elektrik kablosu prizden 220v/50 hz gerilimi alır ve içerdeki Power kartında işlenerek bu diğer devrelere dağıtılır.
Durum onu gösteriyorki,
- Power kablosu tahtanın arkasından çıkmış olabilir.
-Power kartında çalışmaya engel bir eleman hatası olabilir.

Şu an yapabileceğiniz bu kablonun kontrolu....

Güç Kartı bozuk hocam, aynısı bu hafta başıma geldi

Faz 1 lerin miyadı dolmaya başlıyor galiba. Etraftan da duyuyorum sürekli. Mısır gibi patlıyorlar bu ara

Hocam bende dönem başı aynı sorunu yaşadım tahta açılmıyor ops başka tahtada denedim çalışıyor sorun yok power kartında sıkıntı var diye düşünüyorum servisi daha aramadım maliyetten ötürü. açıkcası siteyi sürekli takip ediyorum aynı sorunu yaşayan arkadaşların yorumlarını okuyorum beklemedeyim kısacası

Geri