Faz1 Win7 Güncel İmage 2018

Kodla Büyü
Faz1 Win7 Güncel İmage 2018 (Yeni)

Merhaba arkadaşlar sonunda kendi güncel imagemı hazırladım sizinle de paylaşmak istedim.
Sistem sıfırdan en güncel win7 pro işletim sistemi kurulumu yapılarak gerçekleştirildi. Tüm güncellemeleri içeriyor 08.12.2017 tarihi itibariyle günceldir sonradan çıkan güncelleme olacaktır. Tüm güncellemelerden sonra güncellemeyi kapattım artık kendi kendine güncelleme almayacaktır ama açmak isteyen gene açabilir.

Sistemde iki kullanıcı var Administrator ve Fatihprj bunlardan Fatihprj deaktiftir istendiğinden aktifleştirilebilir yetki düzeyi standarttır ve şifresizdir. Sistemde aktif olan administratordur onunda şifresini indiren arkadaşlara göndereceğim yetki düzeyi adından anlaşılacağı üzere sistem yöneticisidir.

Herhangi bir dondurma programı (TimeFreeze, DeepFreeze gibi) ve anahtar key programı yoktur.

Kurulu program listesi şöyledir:
Adobe Reader
Office 2010 lisans sorunu olmasın diye etkinleştirilmemiş tir.
Libre Office 5.4.3
7Zip
360 Total Security ince ayarları yapılmıştır
Google Chrome
Java
NET Framework 4.7.1 Final
Format Factory
Auslogics Disk Defrag
CCleaner

Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Vsınıf
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...
İndir.

Ekli dosyayı görüntüle 57346
Ekli dosyayı görüntüle 57345
Ekli dosyayı görüntüle 57344
Ekli dosyayı görüntüle 57343
Ekli dosyayı görüntüle 57342

Kurulumu:
Sistemin image CloneZilla ile aldım tüm disk image aldım ki hiç kimse sorun yaşamazın harddisklerin tüm bölümleri silinmiş 500 GB iki bölüme ayrılmıştır C: ve D:, C: bölümüne 100 GB geri kalanı D: için ayrılmıştır sistemde Pardus bulunmamaktadır. Toplamda image boyutu 15 GB civarındadır. Yükleme süresi tam 14 dakika sürmektedir.
Sistem kurulumu önceki image ile aynıdır ama ben genede yeni başlayanlar için anlatayım.
İmage İSO formatındadır indirildikten sonra Universal-USB-Installer programı ile Flash diske boot edilir.

İmage Sanal Bilgisayarda Test Etme
https://www.youtube.com/watch?v=E8daN2W36EE&list=PL7P-uMneXeHPqBdw22uH2we5q3fU9k1Hp&index=6

İSO Dosyasını Flasha Boot Etme

Clonezilla ile Alınmış İmagenin İSO Formatına Dönüştürülmesi

Clonezilla ile Alınmış Yedeğin Partın veya Diskin Yeniden Yüklenmesi

Clonezilla ile İmage Alma

Clonezillayı Rufus Yardımı İle Flasha Boot Etme

Hocam bana da atar mısınız şifre? Ben tahtayı yüklerken hata verdi, hatta başka bir başlikta paylaştım. Ama çözümü buldum sanıyorum, yarın okulda deneyeceğim olmadı yine size sorarım hocam. Emeklerinize sağlık, şimdiden teşekkürler.

arkadaşlar şifreyi alan birisi banada özelden atabilir mi? hasari hocam müsait değil sanırım acil lazım

Elinize sağlık indirdim pazartesi kuracağım inşallah.Bir şey söylemek istiyorum imajdaki birkaç dosyayı veya güncellemeyi silip tam 16 gblık flaşa sığacak şekilde ayarlasaydınız şahane olurmuş bu durumda 100-200 mb için 32 gb flash gerekiyor.

Elinize sağlık indirdim pazartesi kuracağım inşallah.Bir şey söylemek istiyorum imajdaki birkaç dosyayı veya güncellemeyi silip tam 16 gblık flaşa sığacak şekilde ayarlasaydınız şahane olurmuş bu durumda 100-200 mb için 32 gb flash gerekiyor.
İso dosyası açıldıktan sonra 17 GB boyutuna geliyor dolayısıyla az bir alan olsa sizin dediğiniz işlem olabilir ama bu durumda zor genede deneyeceğim.

hasari hocam benim indirdiğim iso 15.1 gb cıktı yanlış mı yada eksik mi indirdim acaba

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    186.3 KB · Görüntüleme: 7
Geri