Faz1 Win7 SSD Güncel İmage 2020

Kodla Büyü
Olabilir hocam, Önceki imajda sorun olmamıştı, bi bakalım artık. Çok teşekkür ederim

DeepFreezee 7 kullanıyorum.

Disk klonlama videosunu izledim. Gerçekten faydalı. Bugün tüm tahtaların eski hdd sokulup yerine Ssd leri takmışlar. Suizn yöntemi tercih edecektim lakin durum bu.

Üç adet 64 GB usb 2.0 usb diskin var. Bunlara clonezilla imajını atsam tahtalar o şekilde kurulum yapsam olur mu.

Klonlama daha mı kısaydı.

Disk klonlama videosunu izledim. Gerçekten faydalı. Bugün tüm tahtaların eski hdd sokulup yerine Ssd leri takmışlar. Suizn yöntemi tercih edecektim lakin durum bu.

Üç adet 64 GB usb 2.0 usb diskin var. Bunlara clonezilla imajını atsam tahtalar o şekilde kurulum yapsam olur mu.

Klonlama daha mı kısaydı.
Clonlama 5 dakika, imaj 11 dakika. Eğer takmışlarsa artık imajı flasha atın kurun tekrar sökmekle uğraşmayın.

Sanırım dosya sorunlu hocam dünden beri denedim olmuyor
Şu program ile part 1 ve part2 değerlerini karşılaştırır mısınız. Değer aynı değilse eksik inmiştir eğer değer aynı ise dışarı çıkartamıyorsunuz.
https://www.gezginler.net/indir/hashcalc.html

part1 değeri:
MD5:
d452f68fd87dbd68711daf26fc4a5463
SHA1:d6d5258e731b4eccc7ab861f250c3f24f99558cc

part2 değeri:
MD5:
6cf12068033a9492b9864a5c8fe8c026
SHA1:a3657fd4663842cd1dd8bbbea1bf5bfc6c9332b5

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Şu program ile part 1 ve part2 değerlerini karşılaştırır mısınız. Değer aynı değilse eksik inmiştir eğer değer aynı ise dışarı çıkartamıyorsunuz.
https://www.gezginler.net/indir/hashcalc.html

part1 değeri:
MD5:
d452f68fd87dbd68711daf26fc4a5463
SHA1:d6d5258e731b4eccc7ab861f250c3f24f99558cc

part2 değeri:
MD5:
6cf12068033a9492b9864a5c8fe8c026
SHA1:a3657fd4663842cd1dd8bbbea1bf5bfc6c9332b5
Farklı hocam tekrar indiriyorum ;)

@hasari imaj için tekrar teşekkür ederim. 2 tahtanın usb lerini tamiri bekliyecegiz. 14 dk sürüyor imaj. Usb 2.0 belli ile. Deep Freeze 7 ile 21 tahtaya kurdum. Saygılar.

@hasari imaj için tekrar teşekkür ederim. 2 tahtanın usb lerini tamiri bekliyecegiz. 14 dk sürüyor imaj. Usb 2.0 belli ile. Deep Freeze 7 ile 21 tahtaya kurdum. Saygılar.
Flash USB 3.0 ile 11 dakika demekki 2.0 ayrıca yavaşlatmış. USB bozuk olan tahtaları klonlama yöntemi ile atabilirsiniz.

Flash USB 3.0 ile 11 dakika demekki 2.0 ayrıca yavaşlatmış. USB bozuk olan tahtaları klonlama yöntemi ile atabilirsiniz.[/QUOTE

Klonlama yi şu şekilde yapabilir miyiz. Acronisin masaüstü sürümünde böyle birsey var diye biliyorum. Mini tool ile olsa iyi olur. Sadece 1 disk ile USB si bozuk olan tahtanin diskini laptop da imaj atabilsem fena olmaz.

Klonlama yi şu şekilde yapabilir miyiz. Acronisin masaüstü sürümünde böyle birsey var diye biliyorum. Mini tool ile olsa iyi olur. Sadece 1 disk ile USB si bozuk olan tahtanin diskini laptop da imaj atabilsem fena olmaz.
Acronise gerek yok mini tool daha kolay. Şöyle bir şeyde yapabilirsin masaüstü bilgisayar varsa masaüstü harddiskin HDD kablosunu çıkarın SSD takın elinizdeki imaj USB si ile masaüstü üzerinden imajı atabilirsin.

denedim yine olmadı hocam tekrrar jdowlander ile indiriyorum. Başka kurabilen oldu mu
İnternet Download Manager kullanın muhtemelen siz jdowloader kullandığınızdan oluyordur. Bu program bazen %99 dan sonra parçaları birleştiremiyor(bağlanırken parçalı indiriyor).

İnternet Download Manager kullanın muhtemelen siz jdowloader kullandığınızdan oluyordur. Bu program bazen %99 dan sonra parçaları birleştiremiyor(bağlanırken parçalı indiriyor).
onla denedim hocam olmamıştı. zip le de beklenmeyen veri sonu hatası veriyor şuan

Makineye erişim reddedildi diye hata veriyor, bağlantı adresinde sorun mu var hocam.

Sorun hallettim, hesap açmayı gozden kaçırmışım.

Son düzenleme:
@hasari hocam elinize sağlık çok hızlı bir şekilde 16 adet tahtayı 1 saat içinde formatlamış olduk :) Tek sıkıntım iki kere indirme yaptım ikisinde de arşiv hasarlı hatasını aldım. Aslında hata yokmuş tabiki ama algı veya dikkatsizlik de diyebiliriz, ilk sayfada verdiğiniz alternatif bağlantıları ben tek part alternatif olarak anladım :D Aslında orada bir düzenleme yaparsanız aynı yanlış algıya düşenler olabilir. İndirme sitelerinde genelde iki üç partlık paylaşımların altında alternatif tek part olarak da paylaşım oluyor, benim kafa direk öyle algıladı:confused:

Öncelikle imajı bir tahtaya ssd değişimi yaparak yükledim. Netsupport gibi birkaç program da kullanmak istediğimden onları da yükleyip, istediğim değişiklikleri yapıp ssdyi tahtadan çıkardım.
Bilgisayar kasasının içinde 3 adet boşta kablom vardı, bir tanesine imajı yüklediğim ve değişiklikler yaptığım ssdyi taktım. Diğerlerine de minitool kullanarak 2şer 2şer klonlama yaptım, her seferinde sırayla 8 dakika sürdü. Tek ssdye klonlama süresi bu şekilde 4dk çok hızlı oldu gerçekten. Elinize sağlık, saatlerce sürecek iş bir saatte bitti neredeyse. Klon ssdler tahtalara taktığımızda tıkır tıkır sorunsuz çalıştı. Tekrar çok teşekkür ederiz

Son düzenleme:
@hasari hocam elinize sağlık çok hızlı bir şekilde 16 adet tahtayı 1 saat içinde formatlamış olduk :) Tek sıkıntım iki kere indirme yaptım ikisinde de arşiv hasarlı hatasını aldım. Aslında hata yokmuş tabiki ama algı veya dikkatsizlik de diyebiliriz, ilk sayfada verdiğiniz alternatif bağlantıları ben tek part alternatif olarak anladım :D Aslında orada bir düzenleme yaparsanız aynı yanlış algıya düşenler olabilir. İndirme sitelerinde genelde iki üç partlık paylaşımların altında alternatif tek part olarak da paylaşım oluyor, benim kafa direk öyle algıladı:confused:

Öncelikle imajı bir tahtaya ssd değişimi yaparak yükledim. Netsupport gibi birkaç program da kullanmak istediğimden onları da yükleyip, istediğim değişiklikleri yapıp ssdyi tahtadan çıkardım.
Bilgisayar kasasının içinde 3 adet boşta kablom vardı, bir tanesine imajı yüklediğim ve değişiklikler yaptığım ssdyi taktım. Diğerlerine de minitool kullanarak 2şer 2şer klonlama yaptım, her seferinde sırayla 8 dakika sürdü. Tek ssdye klonlama süresi bu şekilde 4dk çok hızlı oldu gerçekten. Elinize sağlık, saatlerce sürecek iş bir saatte bitti neredeyse. Klon ssdler tahtalara taktığımızda tıkır tıkır sorunsuz çalıştı. Tekrar çok teşekkür ederiz
Part1 in kapasitesi yüksek insanlar çok indirdiğinden kota doluyor ama part2 nin kapasitesi düşük indirilse dahi kota dolmuyordu bende bu sebeple part1 birden fazla alana yükledim part2 gerek olmadığından yüklemedim ama şimdi o kısımda bir düzenleme yapacağım kafalar karışmamış olur. :)

hocam ilk attığınız zaman tek parça idi değil mi onu indirmiştim tek parça idi şimdi burdan baktım iki parça

hocam ilk attığınız zaman tek parça idi değil mi onu indirmiştim tek parça idi şimdi burdan baktım iki parça
Belki yeni upload ettiğimde bakmışsınızdır hocam normalde bu imaj 2 part düşürebilirsem yeni bir imajda kapasiteyi düşüreceğim. :)

onu kullansam sıkıntı yaşar mıyım hocam denemedim de. Yani tek part diye bir şey vardı galiba yanlış hatırlamıyorsam

Geri