Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2021_V3.2

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Yeni güncel ,imaj burada. V3.7

Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2021_V3.2

İmaj kurulumu 6 dakikada gerçekleşmektedir. Test ettikten sonra yorum yazmayı unutmayın.

İmaj boyutu (8 GB)

Yapılan değişiklikler:

İmaj boyutu 8 GB düşürüldü.
İmaj kurulumu hızlandı 6 dakikada gerçekleşmekte.
240 GB SSD disk imajını artık 500 GB eski harddisklerinize de uygulayabilirsiniz.
Mozilla Firefox kuruldu.
Mozillaya ayrıca sertifika tanımlaması yapıldı.
Google Chrome kuruldu.
Resim ilişkilendirme düzeltildi.

EBA Canlı Ders uygulaması eklendi.
Zoom uygulaması eklendi.
Yüklü programların tüm sürümleri güncellendi.
Arkaplan değiştirildi.

Antivirüs kuracaklar için D bölümüne güncel sürümü ekledim (360 Total Security) direk oradan yükleyebilirsiniz.

Kurulu program listesi şöyledir:
Lightshot
Mozilla Firefox
Google Chrome
Zoom
EBA Canlı Ders Uygulaması
Arduino İDE
Sumatra PDF
Zeka Oyunları
Adobe Reader
Office 2010
Libre Office
7Zip
Java
NET Framework
Format Factory
Vlc
Aimp
Sistem dosyalarını görünür yap bat dosyası
Meb Sertifika
Fatih Kalem
...

240GB SSD(v3.2)-Bu imajı 500GB HDD sorunsuz kurabilirsiniz.
İndir.

İmajı Ventoy, Universel USB installer veya Rufus ile flasha belleğe boot edebilirsiniz.

İmaj yüklemenin en kolay yolunu şurada anlattım her türlü boyuttaki HDD,SSD ye uygulayabilirsiniz. Mutlaka izlemeniz gereken bir video.
https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/imaj-yuklemenin-en-kolay-yolu.171694/

SSD diskleri taktıktan sonra tahta BİOS ekranına düşerse mutlaka şu konuya göz atın.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/akilli-tahta-acilista-neden-biosa-geciyor-sorunu-ve-cozumu.171720/

NOT: İmaj yükleme işlemi bitiminde tahtada imleç yanıp sönüp bekliyorsa, işlem gerçekleşmiş sadece clonezilla yeniden başlatamamıştır tahtayı bu bir sorun değildir. Düğmeye basılı tutun tahta kapansın, sonra tahtayı açın sorunsuz açıldığını göreceksiniz.

Eğer daha önce dokunmatik değişti ve dokunmatik çalışmıyorsa şu sürücüyü yükleyin:

https://www.bilgisayarbilisim.net/attachments/faz1-dokunmatigi-degisenler-tahtalar-icin-driver-rar.65245/

İmaj flasha nasıl boot edilir?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
Screenshot_4.png
Screenshot_5.png

Son düzenleme:
Elinize, emeğinize sağlık hocam. Tam tahtaları güncellemeyi düşünürken bu konu ilaç gibi oldu. Acaba faz1 tahtalara win10 kurmak mantıklı olur mu? Neticede win7 artık MS tarafından desteklenmeyen bir işletim sistemi. Sizce win10 fazla mı gelir bu tahtalara?

Elinize, emeğinize sağlık hocam. Tam tahtaları güncellemeyi düşünürken bu konu ilaç gibi oldu. Acaba faz1 tahtalara win10 kurmak mantıklı olur mu? Neticede win7 artık MS tarafından desteklenmeyen bir işletim sistemi. Sizce win10 fazla mı gelir bu tahtalara?
Yükleniyor hocam fakat win7 gibi de performanslı çalışmıyor. Yoksa forumda arkadaşlarımız win10 olarak ta paylaşmışlar. Ben kendi sistemimi okulumda kullanıyorum 28 tahtada faal durumda ben memnunum, öğretmenler memnun. Bu sistem tahtalarda gerçekten çok hızlı, performanslı, takılma, donma sorunu yok. İmajı bir defa atıyorum tahtaya sonra deepfreeze 7 ve atak kuruyorum unutuyorum tahtayı. Sonrasında ne ben yoruluyorum nede öğretmenler. Tahtalara 2.kez imaj atmaya hiç ihtiyaç duymadım en kötü ihtimalle ihtiyaç duysam bile 8 dakikada kuruluyor sistem. Yani kısacası şimdilik win7 ye devam. :)

hocam sizin dağa önceki image denedim tahta hata verdi acaba HDD bozuk olabilir mi sizin bu yöntemi deneyeceğim
Evet bozuk olabilir ama çok düşük bir ihtimaldir büyük ihtimalle yüklenmemesi başka bir etken kaynaklı. Mümkün ise flash belleğe yeniden boot edip deneyin gene olmaz ise farklı bir flash bellek kullanın.

Maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez ve indiremezsiniz.

Bu dosya yakın zamanda çok fazla kullanıcı tarafından görüntülendi veya indirildi. Lütfen dosyaya erişmeyi daha sonra yeniden deneyin. Erişmek istediğiniz dosya özellikle büyükse veya çok sayıda kişiyle paylaşılıyorsa dosyayı görüntülemek veya indirmek için 24 saate kadar beklemeniz gerekebilir. Bir dosyaya 24 saat sonra hala erişemiyorsanız alan yöneticinizle irtibat kurun.

bu şekilde uyarı çıkıyor nasıl indirebilirm hocalarım

DÜZELTME:................... oturum açınca sorunsuz iniyor hocalarım.

Son düzenleme:
Hocam merhaba, sizin 2019 yılı imajı tahtayı yüklerken disk boyutu çok küçük diye hata çıkıyor. boyutu 240 gb gözüküyor. Öyleyse SSD midir , bu paylaştığınız imaj yüklenir mi ?

chrome sekmeleri kapatarak kapanıyor ancak sağ üst simgeler küçült, kapat çalışmıyor. bir formatta chrome kaldırıp kurdum düzeldi , başka formatta defalarca yaptım hala aynı çok ilginç

chrome sekmeleri kapatarak kapanıyor ancak sağ üst simgeler küçült, kapat çalışmıyor. bir formatta chrome kaldırıp kurdum düzeldi , başka formatta defalarca yaptım hala aynı çok ilginç
Merhaba hocam boşuna uğraşmışsınız keşke yazsaydınız.
Bu durum o tahtanın dokunmatiğiyle ilgili üste sağ ve solda dokunmatik sensorleri var bazen toz ve ayarsızlık durumlarında oluşur yada tahta kirlenmiştir ama Faz1 tahtalarda genel bir sorundur üst kısımlarında dokunmatik genelde kayar. Masaüstünde kalibrasyonu çalıştırıp kalibre edin ama genelde %100 düzelmezler.

Tşkrlr paylaşım için Hasari hocam. Önceki imajlarınız da e-kilit kurulduktan sonra donma yaşanıyordu. Umarım bunda öyle bir sorun yoktur. Ben yarın deneyeceğim bu imajı. Tşrkrlr

Merhaba hocam boşuna uğraşmışsınız keşke yazsaydınız.
Bu durum o tahtanın dokunmatiğiyle ilgili üste sağ ve solda dokunmatik sensorleri var bazen toz ve ayarsızlık durumlarında oluşur yada tahta kirlenmiştir ama Faz1 tahtalarda genel bir sorundur üst kısımlarında dokunmatik genelde kayar. Masaüstünde kalibrasyonu çalıştırıp kalibre edin ama genelde %100 düzelmezler.
Hocam iki formatı da aynı tahtada attım kasa değişimi yaptım. İkisinde de aynı sıkıntı başta yaşandı, birinde chrome kaldır kur işe yaradı bunda yaramadı, dokunmatik sorun yok kesin. Her uygulamayı kapatıyor bir tek chrome da yapıyor.
https://drive.google.com/file/d/1KGiZrQinq-zVSgVVih0Ct49_HtTD8SDe/view?usp=sharing

Hocam iki formatı da aynı tahtada attım kasa değişimi yaptım. İkisinde de aynı sıkıntı başta yaşandı, birinde chrome kaldır kur işe yaradı bunda yaramadı, dokunmatik sorun yok kesin. Her uygulamayı kapatıyor bir tek chrome da yapıyor.
https://drive.google.com/file/d/1KGiZrQinq-zVSgVVih0Ct49_HtTD8SDe/view?usp=sharing
Evet hocam haklıymışsınız çok tuhaf chrome bir sıkıntı var kontrol edeyim çözmeye çalışalım sanırım yeni versiyonunda bir problem var. Küçült büyüt ve kapat butonu çalışmıyor ama sekmeyi kapatınca kapanıyor. Mozillayı test ettim sıkıntı yok gerekirse onunla güncelleyelim.

Son düzenleme:
Hocam bir tahtamızda açılışta Fatih ekranı geliyor sonra siyah ekranda imleç yanıp sönüyor ve tahta açılmıyor. Bu tahtaya SSD imajı yükledim. Okula yeni taşındık ve diğer tahtalar o şekilde olduğu için 240 ssd imajı yükledim. Clonezilla ile yükleme yapıldı ancak sonunda "please remove the live medium close tray, then press enter" diye bir yazı ekranda kaldı. Sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam bir tahtamızda açılışta Fatih ekranı geliyor sonra siyah ekranda imleç yanıp sönüyor ve tahta açılmıyor. Bu tahtaya SSD imajı yükledim. Okula yeni taşındık ve diğer tahtalar o şekilde olduğu için 240 ssd imajı yükledim. Clonezilla ile yükleme yapıldı ancak sonunda "please remove the live medium close tray, then press enter" diye bir yazı ekranda kaldı. Sorun nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.
Biosta birinci boot sıralaması harddisk mi acaba kontrol eder misiniz.

hocam imaji yukledikten sonra ekilit vs ihtiyacim olan programlari kuracagim ve bitmis olan tahtayi tekrardan clonezilla ile imaj almak istiyorum hani her seferinde imaj sonrasi ek programlari tekrardan kurmadan calissin diye
yani her isi bitince clonezilla haline nasil getiririm acaba

hocam imaji yukledikten sonra ekilit vs ihtiyacim olan programlari kuracagim ve bitmis olan tahtayi tekrardan clonezilla ile imaj almak istiyorum hani her seferinde imaj sonrasi ek programlari tekrardan kurmadan calissin diye
yani her isi bitince clonezilla haline nasil getiririm acaba
Merhaba hocam, clonezilla eğitim videoları hazırlamıştım isterseniz bir bakın hocam.

Geri