Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2021_V3.2

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında hasari tarafından paylaşıldı.

1. vhdcatkin

vhdcatkin Üye

dokunmatik driver yeniden yükledim hocam. teşekkür ederim.

hasari bunu beğendi.
  2. Eferen

Eferen Üye

Hocam tahtaların hddlerini çıkarıp SSD taktım, iki tahta bu şekilde hata veriyor. İmajı nasıl yükleyebilirim.
    IMG_20211123_095440.jpg

3. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

SSD diskleriniz yuvalarına oturmamış olabilir biosa girin hard diskiniz görünüyor mu diye bir kontrol edin. Görünmüyorsa SSD sökün yuvasına oturacak şekilde yeniden takın.

4. svly

svly Üye

İmajı yükledikten sonra dokunmatik çalışmıyor hasari hocam. Dokunmatik sensörlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış. Tahtanın ilk geldi zamanki sensörler takılı

5. kumpiter

kumpiter Üye

Merhabalar. Öncelikle emeğinize sağlık.

Benim biraz değişik bir sorum olacak: Eski HDD kurulmuş bir Faz1 tahtanın Acronis ile alınmış imajı var elimde. Faz1 tahtalardan birisinin HDD bozuldu ve yerine 240 GB SSD takıldı. Ben de elimdeki hazır imajı, tahtaya yükledim. Windows başlama ekranında tahta donup kalıyor.

Bu eski HDD ile alınmış partition imajları, SSD'ler ile uyumsuz mu? Bana çok mantıklı gelmedi ama olmaz da diyemiyorum. Teşekkürler.

6. hasari

Orijinal dokunmatik sürücüleri gömülü çalışması lazım çalışmıyorsa değişmiş olabilir isterseniz şu sürücüyü yükleyip bir deneyin.
    https://www.bilgisayarbilisim.net/a...gi-degisenler-tahtalar-icin-driver-rar.65245/

7. hasari

Merhabalar SSD veya HDD fark etmez uyumludur yani başka bir etkenden dolayı tahta donuyordur. İsterseniz birde bizim imaj ile deneyin bakalım herhangi bir donma sorunu olacak mı belki donanımda bir sorun vardır.

8. kumpiter

kumpiter Üye

Teşekkürler. Deneyeceğim birazdan. Bana da tahtada başka bir sorun var gibi geliyor. Normalde sorunsuz bir imajdı bendeki.

hasari bunu beğendi.
  9. KAMANLIM

KAMANLIM Üye

Elline emeğine sağlık Hasari Hocam, sizin imajlarınızı sorunsuz kullanıyorum, çok teşekkürler.

hasari bunu beğendi.
  10. hasari

Teşekkür ederim hocam, güle güle kullanın.

11. ikuru

ikuru Aktif Üye

Hocam, Faz1 tahtalara imaj kurulduktan sonra kablosuz internet için bağlantı bulunamıyor. Hata veriyor. Linklerde paylaşılan sürücüyü de yükledim, sonuç aynı.

12. hasari

Hocam bizde sorunsuz çalışıyor. Yine de isterseniz faz 1 sürücülerini indirip wifi sürücüsünü yeniden yükleyin. Birde wifi anteni takılımı diye kontrol edin çocuklar genelde sınıftaki tahtaların antenlerini kırıyorlar.

https://drive.google.com/file/d/1YEeTccyJl59x3h42BB62dA3edJvqzPIG/view

wifi.png

13. ikuru

ikuru Aktif Üye

Galiba ben başka bir sürümdeki imajı kullanmışım, şimdi yenisini ,indiriyorum.(Eskisi:Faz1_SSD_ve_HDD_Win10_imaji_Hasari_2021_V1)
    Normalde anten yokken başka bir imaj ile kablosuz internete bağlanıyorduk, Deneyince haber edeceğim.

14. ikuru

ikuru Aktif Üye

Bir de tahtaya win10 imajını atmış idik, şimdi herhangi birşey yapmadan win7 imaj kurmakta sorun olur mu?

15. hasari

Yok sorun olmaz direk kurabilirsiniz antensizde wifi bağlanır ama çok az çeker yada bağlantı sürekli kopabilir.

16. svly

svly Üye

Hocam imaji indirip usb belleğe boot ettikten sonra bakanlık tarafından faz1 okullarına gönderilen boş ssd ye yükledim. Yükleme bittikten sonra tahta açılıyor "windows başlatılıyor" yazısı geldikten sonra tekrar tahta kapanıyor baştan başlıyor. Bu döngü halinde devam ediyor. Birkaç tahtada aynı şekilde oldu. Nerede hata yapıyorum acaba? Bir önceki versiyonuda indirdim. Oda aynı şekilde oldu.

17. hasari

Biosta birinci başlangıç seçeneği flash bellek seçilmiş olabilir, birinci başlangıç seçeneğini harddisk yapın. Yükleme yaparken F7 tuşuna basıp boot menüsüne ulaşın buradan flash belleği seçin yükleyin, yükleme bitince doğru şekilde açılacaktır.

18. ynsaldal

ynsaldal Üye

Hocam öncelikle emeklerinize sağlık uzun zamandır imajınızı kullanıyorum.Bir tahtamda saat ve tarih eski göründüğü için internete bağlanmıyor.Tarih ve saat ayarlarını değiştireyim yetki yok diyor.Degistiremiorum.Ayni tahtam bazen açılmıyor.Windows başlatılmadi deyip kapanıyor.İmaji baştan yukledim ama yine aynı.En azından saat ve tarih ayarlarıni değiştirebilsem de olur.

19. hasari

Merhaba hocam, imajda yetki sorunu yok hocam. İsterseniz bios ayarlarından saati ayarlayın ama büyük ihtimalle bios piliniz bitmiş yeni pil almanız gerekebilir.

20. ynsaldal

ynsaldal Üye

Teşekkür ederim hocam, deneyeyim

hasari bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal