Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Faz1 Win7 SSD ve HDD Güncel İmage 2022_V3.5 (Yeni güncelleme)

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında hasari tarafından paylaşıldı.

1. ynsaldal

ynsaldal Üye

Hocam öncelikle emeklerinize sağlık.Eski versiyonlarınizi kullanıyorum.Gayet memnunum.Benim faz1 SSD takili bir tahtamda bir aya yakındır bazen açarken fan sesi geliyor ama açılmıyor.Bazen de açılıyor.Tahtaya elektrik geliyor sıkıntısı yok yani.Baska SSD de taktım ama aynı devam ediyor.Sorun ne olabilir acaba?

2. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Onun temel nedeni OPS' deki güç beslemesi büyük ihtimalle SMD kondansatörler ömrünü tamamlıyor. Bir süre sonra daha da sık yapacak en sonunda açılmayacak.

3. hasari

Söylediğiniz bazı şeyler zaten imajda vardı uygun olanları ekledim bazılarını da aynı fikirde olmadığımdan eklemedim. :)

4. invisible-one

invisible-one Üye

Anladım hocam. Tekrar teşekkür ediyorum. SSD olmadı mı Windows 7 zorunlu Faz 1'lerde. Bu güncel imaj da çok faydalı oldu. Emeğinize sağlık

hasari bunu beğendi.
  5. hasari

Teşekkür ederim hocam bizim imajlarımız eski Vestel imajına oranla devrim yarattı eski Vestel imajı kullandınız mı bilmiyorum ama tam bir işkenceydi. Tahtada bir işlem yapmak için baya bir uğraşırdınız. Bende tahta performanslı kullanılsın diye bu işe başlamıştım.:)

6. asp-php

asp-php Süper Üye Süper Üye

Merhaba hocam "Zeka Oyunları" klasörünü ayrıca upload etme imkanınız var mı?

7. hasari

Buyurun hocam.

Ekli Dosyalar:

8. asp-php

asp-php Süper Üye Süper Üye

Teşekkürler..

hasari bunu beğendi.
  9. frenzy

frenzy Üye

Hasari hocam, emeğinize sağlık tekrardan. Zoom ve canlı ders uygulamasını kaldırmanızın özel bir nedeni var mı, yoksa sadece gereksiz gördüğünüz için mi?

Ekleme: Hocam sizin 240 gblik ssd'den alınma olduğu için, 500 gblik hddye uygulandığı zaman sadece 240 gblık bölümü kuruyor. Geri kalan kısım ise ayrılmamış bölüm olarak kalıyor. Açıklamada belirtilmemiş, belki farkında olmayan arkadaşlar olabilir.

hasari bunu beğendi.
  10. hasari

Evet hocam şuan o uygulamalar gereksiz oldu canlı ders imkanı yok yüz yüze devam. Evet hocam normal hard disk öyledir disk yönetiminden direk dahil edebilirler zaten okul tahtalarında o bölümün geniş olması bir şey ifade etmiyor kullanılmıyor genelde.

11. anatolia

anatolia Aktif Üye

@hasari Hocam tahtada minimal bash like line editing is .... hatası alıyorum tahtada flashdan başlatınca ne yapmalıyım öneriniz var mıdır?

12. hasari

Merhaba hocam yani tahtaya imaj mı atamıyorsunuz?

13. Pcpro

Pcpro Üye

Hocam merhaba bu imajı tahtaya yeni kurdum yazı yazmak istediğimiz zaman genelde tıkladığımızda ekran klavyesi otomatik olarak açılıyordu bu imajda açılmıyor ne yapabilirim

14. hasari

Merhabalar, uygulamadan uygulamaya farklılık gösterebilir. Bazı uygulamalarda gelmez, yandan çekmeniz lazım.

15. Pcpro

Pcpro Üye

Teşekkür ediyorum hocam bende faz1 ve faz2 karışık sanırım faz2 lerle karıştırdım. Kapatma programı var mı yoksa SSS programını önerebilirim

hasari bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal