FAZ1 WİNDOWS 10 ACRONİS İMAJI PAYLAŞIYORUM

Kodla Büyü

yanıyosun fuat abi

Aktif Üye
arkadaşlar uzun zamandır yapmak istediğim bir paylaşımdı. Faz 1 kullanan arkadaşların işine yarayacağını ümit ediyorum. Windows 7'de iken etkilentirme dosyasını aldıktan sonra doğrudan bu imajı yükleyebilirsiniz. Etkileştirme dosyasını almazsanız etkinleştirme problemleriyle karşılaşabilirsiniz. Konu içinde detaylı anlatım mevcut.

Dosyaları google drive'a attım. İndirdiğinizde yada kurulumu yaptığınızda karşılaştığınız aksaklıkları bildirirseniz çok sevinirim. Umarım işinize yarar.

http://www.bilisimmeraki.com/2016/03/faz1-akilli-tahta-icin-windows10-imaji.html

Re: Faz1 Windows 10 acronis imajı paylaşıyorum

emeğinize sağlık,tesekkürler.

Hocam yuklediginiz programlarida soylermisiniz misal office var mi 2013 mu cracklimi gibi

İçerisinde yerleşik olan Shadow Defender ücretli bir yazılım değil mi ? Lisans konusunda bir sorun yaşamayalım ?

Hocam sisteminizin kullanıcı hesap durumlarından, güncelleştirmelerinden ve yüklü programlarından bahseder misiniz?

Arkadaşlar sorularınızın bir çoğu yazıda mevcut. Ekran görüntülerinden ve yazıdan hangi programların yüklü olduğu anlaşılabilir.

Bunun yanında yine yazıda belirttiğim gibi 11 mart tarihine kadar güncellemeleri yapılmıştır. VESTEL-ET adında bir admin kullanıcısı tanımlıdır ve parolası yoktur.

Başka imaj üzerinde oynama yapılarak değil, temiz kurulumla yüklenmiştir. Yani çok stabildir.

hocam win 8.1 olanlar için mi bu?bizde win 10 güncelledik yedek aldık ama win 8.1 de hata alıyoruz sürekli..

Faz 1 de deneyen var mı? Benimkine yüklenemiyor. Acronisim eski versiyon olduğu için olmamış olabilir mi? W7 imajını yüklüyorum oluyor W10 olmuyor.

trilaylayloom' Alıntı:
Faz 1 de deneyen var mı? Benimkine yüklenemiyor. Acronisim eski versiyon olduğu için olmamış olabilir mi? W7 imajını yüklüyorum oluyor W10 olmuyor.

Ne tarz bir uyarı veriyor hocam? Olmuyor derken bu imajı mı denediniz başka imajlardan mı bahsediyorsunuz?

hocam eline sağlık yanlız bunları nasıl birleştireceğiz cilt bozuk hatası veriyor

mattea' Alıntı:
hocam eline sağlık yanlız bunları nasıl birleştireceğiz cilt bozuk hatası veriyor

6 partın tamamını indirdikten sonra(tüm partlar aynı klasörde olmak şartıyla) part1'i açın ve içerisindeki dosyayı tutup herhangi bir klasöre bırakın. Gerisini kendi halledecektir. 10 GB ebatlarında tek bir imaj dosyası oluşmalı.

Bu başlıktaki imajı yüklemeye çalışıyorum. Fakat kendi eski yöntemimle, yani multiboot usb yapmadım. Acronis başlangıç usb'si ile boot edip harddiskimde imajın yerini gösteriyorum(Acronis 2016 sürümü değil). W7 imajı atarken çıkmayan bir bölüm çıkıyor "Specify new partition location" diyor ve resimdeki gibi C diski silik oluyor, seçilemiyor.

Bunun üstüne W7 imajı atmayı denediğimde sorunsuz yapılabiliyor.

Ekli dosyalar

• DSC_0803.JPG
    DSC_0803.JPG
    234.2 KB · Görüntüleme: 462
trilaylayloom' Alıntı:
Bu başlıktaki imajı yüklemeye çalışıyorum. Fakat kendi eski yöntemimle, yani multiboot usb yapmadım. Acronis başlangıç usb'si ile boot edip harddiskimde imajın yerini gösteriyorum(Acronis 2016 sürümü değil). W7 imajı atarken çıkmayan bir bölüm çıkıyor "Specify new partition location" diyor ve resimdeki gibi C diski silik oluyor, seçilemiyor.

Bunun üstüne W7 imajı atmayı denediğimde sorunsuz yapılabiliyor.

C bölümü silik değil hocam, harfler karışmış yalnızca. Gerçek C bölümünüz D olarak görünüyor burada dikkat ederseniz. 146 GB olan kapasiteden belli. Siz burrada D bölümünü seçerek ilerleyin problem olmayacaktır. (Primary Active yapmayı unutmayın)

Maalesef dediğiniz gibi seçip yaptım, normal imaj atıyormuş gibi görünüyor, işlem bitince w7 ve Pardus seçenekleri çıkıyor ve sistemi başlatamayıp başlangıç onarmaya giriyor.

(Primary Active yapmayı unutmayın)

Bunu yapmadım, nasıl yapabilirim?

Edit:

Başardım :) Artık W10 bir tahtam var şimdi denemelere başlayacağım, ama benim gibi takılan olursa diye sorun gerçekten diskin özelliklerini değiştirip "Primary Active" yapmamaktan kaynaklanıyormuş.
"Specify new partition location" bölümündeki ikinci seçenekten disk özelliğini "active" olarak işaretlemeniz gerekiyor.
Sonrasında next ile ilerlediğinizde w10 imajı tahtanıza yüklenmeye başlıyor.

İmaj ve yardım için teşekkürler.

trilaylayloom' Alıntı:
(Primary Active yapmayı unutmayın)

Bunu yapmadım, nasıl yapabilirim?

Edit:

Başardım :) Artık W10 bir tahtam var şimdi denemelere başlayacağım, ama benim gibi takılan olursa diye sorun gerçekten diskin özelliklerini değiştirip "Primary Active" yapmamaktan kaynaklanıyormuş.
"Specify new partition location" bölümündeki ikinci seçenekten disk özelliğini "active" olarak işaretlemeniz gerekiyor.
Sonrasında next ile ilerlediğinizde w10 imajı tahtanıza yüklenmeye başlıyor.

İmaj ve yardım için teşekkürler.

imajla ilgili ciddi geri dönüş sağlayan ilk kişi sizsiniz. yüklemenize sevindim. ben size teşekkür ederim :)

Hocam win 10 kurduk her şey güzel fakat win 7 deki touchScreen Control Panel Win 10 da çalışmıyor bize win 10 da çalışan bir kalibrasyon programı lazım çünkü faz 1 dokunmatik problemleri çok oluyor ve öğretmenler bu konuda sıkıntı yaşıyorlar

Bir kez etkinleştirme yapmak yeterli oluyor mu tahtalarda? İmaj atılmış tahtaya yeniden imaj attığımızda geniue.html yi yeniden yapıştırmamız gerekecek mi?

Geri