FAZ2 Windows 8.1 MK-V6

Kodla Büyü
her iki imajıda indirdim
1.imaj tahtaya kurulurken linüx vs desteklemiyor gibi bir hata verdi.
2.yi indirdim flaşa atarken tam ortasında iso ayrıştırma hatası diyip flaşı kapatıyor.

Failed to load Idlinux.c32
Boot failed : press a key to retry...
şimdi tekrar kurulumu denedim yeniden flaşı hazırlayıp yine bu hatayı verdi. Neden acaba

@bbneet02 Hocam. bahsi geçen hatarla hiç karşılaşmadım. flaşa atarken hata veriyorsa iso dosyası tam inmemiş yada indirme esnasında kesinti olmıuş olabilir.
ama kurulum esnasında hata veriyorsa, bi kaç seçenek çıkıyor.
  1. usb belleğe yazırmadan kaynaklı hatalar, en garanti yazdırma yöntemi winsetupfromusb programı
  2. usbden kaynaklı, usbnin arızalı vs olması,
  3. tahta usb girişinde olan arıza yada anlık temassızlık gibi

Hocam öncelikle emeğiniz için teşekkür ederiz. Bende faz 2 - win8.1 etkinleştirilmiş, bir tahtayı kendime göre kişiselleştirip acronis ile imajını alıp diğer tahtalara aktarmak istiyorum. Ama kafamda bir kaç soru var:
1-Tüm tahtaların adları aynı olacak sorun olur galiba?
2-Etkinleşme olayında sıkıntı olur mu acaba?
şimdiden teşekkürler...

@M@honi Hocam
  1. windows 8 ağda tahta adı ile işlem yapmıyor dolayısıyla sorun olmaz.
  2. windows 8'de bir tahtada etkinleşmiş olan windowsu yedekleyip diğer tahtalara da yükleyebilirsiniz, etkinleştirme sorunu çıkarmaz. bu sorun windows 10'da çıkıyor.

Sorun Çözüldü
Sayın hocam dün gece yarılarına kadar elimdeki çeşitli flaşlara deneme yaptım en sonunda rufuş programı ile mk-v5 i sorunsuz flaşa atmayı başardım
bugün sabahta ilk işim kurulumu denemek oldu dün sorun veren tahtada 6 dakikada kurulumu tamamladım. Ekran çok hoş gerekli bütün programlar yüklenmiş halde kurulu geldi tamamen stabil bir imaj çok hızlı çalışıyor ya da bana öyle geldi virüsler temizlendikten sonra.
şimdi bir akıllı tahta kilit programıylada korumaya aldık mı tamamdır. bizim burada tahtalara ne bulsa yüklüyor öğrenciler.

V3 İle yapılan İşlemler
  • Windows sistem güncellemeleri yapıldı.
  • Tarayıcılar, virüs programı, flaş player ve diğer yüklü programlar güncellendi.
  • Rufusla usb hazırlama sorunu çözüldü.
  • LibreOffice 6 kuruldu
  • 22 Mart Tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.
Şifrede değişiklik yok.

V4 İle yapılan İşlemler
  • Windows sistem güncellemeleri yapıldı.
  • Tarayıcılar, virüs programı, flaş player ve diğer yüklü programlar güncellendi.
  • 18 Nisan Tarihli sistem geri yükleme noktası oluşturuldu.

Windows 8'den vazgeçemeyenler için, 12/12/2018 Tarihinde imaj güncel olarak tekrar paylaşıldı.

ebaadmin şifresi nedir hocam daha öncekilerle aynı demişsiniz ama daha öncekini bilmiyorum :(
Hocam şifre hiçbir yerde karşınıza çıkmayacak, sistemi o şekilde ayarladım. Denetim masasında kullanıcı hesaplarından yinede kendiniz ebaadmin hesabına şifre belirleyebilirsiniz. O hesabı silince sistem hataya düşüyor.

Bu akıllı tahta imajları bir masaüstü yada notebooka kurulur mu?
Normal bilgisayarlar için kısıtlı bir sistem olur, ayrıca tahtaya özel sürücü ve program olmak üzere bir kaç GB gereksiz veri ile hafıza doldurmuş olursunuz.
Kişisel bilgisayarlar için olan buna benzer hazır bir sistem yaptım, profilimdeki adresten yada ilk mesajdaki adresten siteye girip inceleyebilirsiniz, Evrensel sistem olarak geçiyor ve 32&64 bit olmak üzere 2 farklı sistem yapmıştım.
Bir kaç güne daha kullanışlı yeni bir Evrensel imajı kişisel Web sitemden paylaşmış olacağım.

Normal bilgisayarlar için kısıtlı bir sistem olur, ayrıca tahtaya özel sürücü ve program olmak üzere bir kaç GB gereksiz veri ile hafıza doldurmuş olursunuz.
Kişisel bilgisayarlar için olan buna benzer hazır bir sistem yaptım, profilimdeki adresten yada ilk mesajdaki adresten siteye girip inceleyebilirsiniz, Evrensel sistem olarak geçiyor ve 32&64 bit olmak üzere 2 farklı sistem yapmıştım.
Bir kaç güne daha kullanışlı yeni bir Evrensel imajı kişisel Web sitemden paylaşmış olacağım.

Emsile hocam geri dönmenize sevindim. Win 8.1 yerine win 10 olsaydı. İyi olurdu. Ama sizi de anladığım için canınız sağ olsun. Emeğiniz büyük. Kolay gelsin.

Emsile hocam geri dönmenize sevindim. Win 8.1 yerine win 10 olsaydı. İyi olurdu. Ama sizi de anladığım için canınız sağ olsun. Emeğiniz büyük. Kolay gelsin.
anlayışınız için teşekkür ederim.
Konu etkileşimli tahta olunca windows 10 da işler değişiyor. Eski windows 10 imajlarımı tahta başı 50-100 tl arası ücretle yüklendiğine dair biir çok şehirden bilgi geldi. İmajlarımın kalitesini anlayan ticari zekalar sebebiyle windows 10 olayına bir daha bu şekilde girmeme kararım net.
Etkileşimli tahta dışında kullanım için güzel bir çalışma yaptım, daha güzeli de yolda...

Geri