Fen lisesinde BTR mi, ortaokulda 22 saat ders mi?

Kodla Büyü
ortaokula git bence. hem kendini geliştirecek vaktin olur. fen lisesinde her işe sürerler seni. kendine vakit ayıramazsın. diğer bir tabirle joker eleman olabilirsin. okul idaresi de önemli tabi. idareyi de araştır.

Şuan hangi tür okulda çalışıyorsunuz bilmiyorum ama İkisi arasında tercihim lise olurdu hocam. Ortaokulda çalışmaktan hiç keyif almamıştım. Ortaokul öğrencileriyle uğraşmak sıkıcı gelmişti bana. Sürekli otur-dur-sus ile geçiyor zaman. öğrencinin biri aklına estiğinde sınıftan çıkıp gidiyordu onu sınıfa girmeye iknayla falan uğraşıyordum. Kısacası arsız oluyor ortaokul öğrencisi. Şimdi anadolu lisesindeyim daha keyif alıyorum. Fen lisesi daha da iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Her ikisininde artı ve eksi yönleri var.Bekarsaniz lise pansiyonunda nöbet tutabilirsiniz ekstradan.(Pansiyonu vardir herhalde) Çocuklar olgun olduğu için daha iyi iletişim kurarsiniz. Ancak lisede birçok işe sizi kostururlar . Ortaokulda da ergenlerle uğraşmak zor iş tabi. Eğer ortaokulda BTR olmayı dusunmuyorsaniz dersleri toplarsiniz bir günü bosaltirsiniz.Tercih sizin.

kendini öğretmen gibi hissetmek istiyorsan ortaokul kesinlikle, ara eleman gibi hissetmek istiyorsan BTR ve lise. Bu arada ben 8 yıl ortaokuldan sonra 2 yıldır iyi bir anadolu lisesinde çalışıyorum. kesinlikle ortaokul daha keyifli. sağlam bir ortaokul bulursam ilk fırsatta geçmeye çelışıcam

Fen lisesinde çalışıyorum.Bu sene 9. sınıflara ders zorunlu oldu seneyede 10. sınıflara olacak.Btr açısından biraz sıkıntı olacak çünkü ders sayım 20 oluyor bu durumda btr ye zaman harcama şansım kalmayacak.Eğer btr olmak istiyorsanız fen liseleri uygun değil.Ders olsun derseniz fen lisesi ideal olur.Ancak ders yoğnluğu+btr beraber olma ihtimali de var sizden btr görevlerini de yapmanız beklenecek.Çünkü 9. sınıflar algoritma ve pythone dili,10. sınıflar ise robot programlama,internet programlama gibi konular görecekler.

Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık,
İki ucu ... değnek,
Vb :)

Merak ettigim konu su, 36 akilli tahta var. Derse hic girmeyecegim. Sizce cok fazla is yuku olur mu

Başlangıçta kendi isteğinizle uğraşıp bir düzen kurarsanız(yeni imaj atıp atak kurulumu vs.) sene boyunca rahat edersiniz, çok fazla ekstra çıkarmadan daha verimli çalışırsınız.

Kendi okulunuzun ortamından memnunsanız ve kendi okulunuzda BTR olma şansınız varsa bu iyi olur ama bu şansınız yoksa bence fen lisesi daha iyi olacaktır. Gerçekten eğitim için gelmiş birşeylerin farkında olan gençlerle çalışmak iyi gelecektir. Her işe koştururlar laflarına çok bakmayın zaten işimiz bir şeylere koşturmak, eğitim için katkıda bulunmak. Fen lisesinde sizi koşturdukları şeyler genelde TÜBİTAK gibi veya yerel projelerin işleri olacaktır. Bu tarz işlerinde size katkısı çok olacaktır yani demem o ki Fen lisesine giderseniz pişman olmazsınız diye düşünüyorum tabi aracınız varsa ve okul mesafesi sorun değilse.

Geri