Fen Lisesinde Çalışmak

Kodla Büyü

trfeg

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba,

fen lisesinde çalışan arkadaşar görüşleriniz nelerdir. sizce gidilmeli mi?

maddi konuları btr haricinde ek gelirleri olur mu malum ortaokulda kurs açıyoruz üç beş kuruş ek gelir oluyor.

Bildiğim kadarı ile bilgisayar bilimleri dersi zorlayıcı bir ders sayılabilir. genel hatları ile görüşlerinizi alabilir miyim.

Hocam maddi anlamda getirisi yok.kurs acılamıyor su an için ders hala listede görünmedi ilk dönem ama 2. Donem gorulebilir

Sınav yada daha önce çalışma şartı var, şayet şartlarınız tutuyorsa tavsiye ederim. Hepsine yeni sınıf yapıyorlar. Daha nitelikli öğrenciler var ama derse ilgili olmaları da önemli...

maddi bi kazanç yok. Kurs açılmıyor. DYK da yok bizim dersimiz. Normal formatörlük ek dersini alırsınız.

ben de ikinci dönem fen lisesinde başlayacağım. ilgiye göre kurs veya egzersiz veya kulüp ne olursa açmayı düşünüyorum. başka okullardan çağırıyorlar. robot yarışmaları için fen lisesi olmazsa başka bir okulda kurs açacağım inşallah.

Suanda ortaokulda görev yapıyorum. Daha önce hiç lisede çalışmadım. Şimdi Fen lisesine gecme ihtimalim var. Kararsızım.
Sizce geçmeli miyim? Artıları eksileri nelerdir? Liselerde çalışan arkadaşlar tecrübesini paylasabilir mi?

şaunda 9.sınıflarda zorunlu 2 saat ders bulunmaktadır.ben çalıştım eğer okulda laboratuvar varsa ve öğrencilerle birlikte yapacağınız 4006 proje çalışmalarınıza, kurs açma nıza okul destek veriyorsa düşünülebilir.

Suanda ortaokulda görev yapıyorum. Daha önce hiç lisede çalışmadım. Şimdi Fen lisesine gecme ihtimalim var. Kararsızım.
Sizce geçmeli miyim? Artıları eksileri nelerdir? Liselerde çalışan arkadaşlar tecrübesini paylasabilir mi?
Hocam özür grubuyla mı geçmek istiyorsunuz. Ayrıca fen liseleri proje okulu olmadı mı onların atamasını bakanlık yapıyor bildiğim kadarıyla

Hocam özür grubuyla mı geçmek istiyorsunuz. Ayrıca fen liseleri proje okulu olmadı mı onların atamasını bakanlık yapıyor bildiğim kadarıyla
Tamam işte Fen Lisesi okul müdürü hocamızı arayıp seninle çalışmak istiyoruz demiş belliki.. Müdür teklif edecek bakanlık onayıyla kadrosuyla oraya geçecek.Bütün Fen Liseleri proje okulu olduğu için sınav,daha önce çalışma şartı falan kalmadı.

Aynen öyle hocam. Müdür aradı. Seni düşündük çalışmak ister misin dedi. Proje konularında falan istekli müdür. İmkan sağlarlar mutlaka. 9 ve 10 larda 2 ser saat ders var. 3 er de şube var. Toplam 12 saat. Dyk kurs imkanı var mi bilemiyorum. Egzersiz acarsin dediler ama kurs acilmiyormus sanırım. Okulun şartları elverişli ama kendini yetersiz hissetmekten endişe ediyorum. Çalışan arkadaşların düşünceleri önemli. Paylasirsiniz sevinirim

Proje ve yarışmalar ile ilgilenmek istiyorsaniz. Yoğun iş temposuna dayanıklı iseniz maddi olarak da genelde pansiyon olur. Belletmenlik ve Tübitak egzersiz lerinden kazancınız olur.

Ortaokulda dyk kursu açılabiliyor, fen lisesinde açılamıyor. Kurs ve maddiyat herkes için önemlidir. Bu sebeple fen lisesinde çalışmak için çok idealist olmak ya da deli olmak lazım.

Ortaokulda ve fen lisesi ayarında bir okulda çalıştım. Eğer mesleki tatmin problemi yaşıyorsanız fen lisesi mantıklı olabilir. Öğrenciler dersi önemli görmese bile asgari düzeyde verdikleri değer öğrenci seviyesi ile birleşince mutlu edecek projeler çıkartmaya yetiyor. Artı olarak meraklı öğrenciler ile kendini yenileme, projeler üretme şansı da var. Bunların hiçbirini ortaokulda göremedim maalesef. Diğer yandan ortaokul sizi mesleki olarak zorlamaz, maddi olarak artısı vs. tercih edilebilir

Ortaokulda ve fen lisesi ayarında bir okulda çalıştım. Eğer mesleki tatmin problemi yaşıyorsanız fen lisesi mantıklı olabilir. Öğrenciler dersi önemli görmese bile asgari düzeyde verdikleri değer öğrenci seviyesi ile birleşince mutlu edecek projeler çıkartmaya yetiyor. Artı olarak meraklı öğrenciler ile kendini yenileme, projeler üretme şansı da var. Bunların hiçbirini ortaokulda göremedim maalesef. Diğer yandan ortaokul sizi mesleki olarak zorlamaz, maddi olarak artısı vs. tercih edilebilir
Teşekkür ederim Recep :) Ben kim miyim? Bir dost :)

Hocam Fen Lisesinde çalışmak zor ama keyifli, kendinizi geliştirmek ve üretim yapmak için iyi bir fırsat ancak rahatlık ve ek ders konusuna gelince ben ortaokulda uzun süredir çalışmadığım için bilmiyorum ama maddi geliri muhtemelen iyi bir çalışma ile bence aynı seviyede olur.

2 Yıldır Fen lisesinde idareciyim. Daha yibo ilköğretim ortaokul ve çplde çalıştım. Söyleyeceğim tek şey Fen lisesinde çalışmak gibisi yok. Öğrenciler çok farklı. Meraklı öğrencilerle ders çok güzel geçiyor. Çok fazla proje hazırlayabilirsiniz. Kodlama robotik proglamlama.

bu arada arkadaşlar konuyu geçen 6 ay önce açmıştım fen lisesine tayin istedim norm fazlasında tek norm fazlası bendim fakat danıştay atama yönetmeliğinde ki fen lisesi kısmını iptal edince atamam yapılmadı zaten sonrasında hepsi proje okulu oldu ve tayinleri tümüyle kapandı

Fen lisesinde daha fazla yorulursunuz.ortaokuldan ek Ders açısından fark yok.birde proje oldu ki habire çalışma proje uret.biraz daha mükemmelliyet aranacaga benziyor.belli zaman sonra bunaltıcı gelebilir.

Proje okulu olması ne demektir onu da anlamış degilim. Fen liseleri zaten proje tabanlı öğretim konusunda aktifler. Proje okulu olmasının resmiyette ne gibi bir farkliligi var?

Proje okulu olması ne demektir onu da anlamış degilim. Fen liseleri zaten proje tabanlı öğretim konusunda aktifler. Proje okulu olmasının resmiyette ne gibi bir farkliligi var?
Hic bir farkı yok sadece idareci ve ogretmen atamaları diğer kurumlara göre farklı.simdi müdürün kimi isteyip istemediğine göre secim yapılacak.mesela seni istedi kabul ettin sonrası nasil olur sence

Geri