Fen Lisesine atanma şartı.

Kodla Büyü

ayhanyavuz

Site Gezgini
iyi günler arkadaşlar Fen Lisesine atanma şartı nedir?147 yi aradım Görevde 3 yılı tamamlama şartı bulunması ve Sicil Notunuz yeterli ise atanırsınız dedi?

Yanlış bilgi vermişler hocam, Danıştay kararı var, eski hüküm geçerli. Yani sadece Fen Liseleri ile Sosyal Bilimler Liselerinde halen görev yapanlar ile daha önce bu türdeki eğitim kurumlarında görev yaparken ayrılmış olanlardan ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olanlar bu eğitim kurumlarını tercih edebilecekler. En azından ben öyle biliyorum.

https://www.memurlar.net/haber/669977/fen-liselerine-nakil-isteyen-ogretmenler-icin-aciklama.html

Alo 147 yi sabah bir daha aradım hocam diyor değişen bişey olsa bizim haberim,z olur.3 yıl çalışma şartı istiyor dediler.

arkadaşın dediği doğru ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olanlara açıyorlar sistemi

Hiç fen şisesinde çalışanımız olmadı ki hocam normu yoktu. Ozaman sınav açsınlar bu maduriyet ortadan kalksın

Fen lisesi öğretmen sınavı nezaman yapıldı arkadaşlar var mı bileniniz. Bir de ne zaman yapılır acaba yenisi. Geçen yıl danıştay böyle bir karar aldıysa bu yıl mutlaka sınav yapılmalı

iyi günler arkadaşlar Fen Lisesine atanma şartı nedir?147 yi aradım Görevde 3 yılı tamamlama şartı bulunması ve Sicil Notunuz yeterli ise atanırsınız dedi?

Görevde 8 yılım doldu bende görünmüyor. Açılan normlarda hem Fen hem de Sosyal bilimler lisesi var ikisi de görünmüyor. Böte mezunuyum ama Meslek lisesi görünüyor anlamadım. biz meslek lisesine gidemiyorduk değilmi ? nasıl oluyor bu

Önceki yıllarda sözlü ve yazılı sınav ile merkezi sınavla. Sonra sadece yazılı. Son 4 yıldır 3 yıl kıdemi olanlar hizmet puanı üstünlüğü ile. Hazirandan beri mahkeme kararı sınavsız atama yapılamaz dedi. Son 5 yıl içinde fen ve sosyal bilimler lisesinde çalışanların başvuru hakkı var. Yakında sınav yapılacaktır diye bekliyoruz. 2 Yıldır Fen Lisesinde çalışıyorum.

Hiç fen şisesinde çalışanımız olmadı ki hocam normu yoktu. Ozaman sınav açsınlar bu maduriyet ortadan kalksın
Hocam sınav mınav beklemeyin. Fen liselerinin çoğu zaten proje okulu, proje okullarına atanmanın yolu da torpil. Bir yönetmelik çıkarılır ve bu düzenleme devam eder. En iyi ihtimal mülakatla öğretmen alırlar, onun da torpilden farkı yok zaten.

Hocam sınav mınav beklemeyin. Fen liselerinin çoğu zaten proje okulu, proje okullarına atanmanın yolu da torpil. Bir yönetmelik çıkarılır ve bu düzenleme devam eder. En iyi ihtimal mülakatla öğretmen alırlar, onun da torpilden farkı yok zaten.
aynen hocam önce anadolu liselerini düz lise seviyesine çekip kalitesizleştirdiler, şimdi de fen liselerinin kalitesini düşürüyorlar.

Geri